ללמוד תואר כפול

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
ללמוד תואר כפול
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות ללמוד תואר כפול?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על ללמוד תואר כפול?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

ללמוד לשני תארים במקביל

כל מי שמעוניין ללמוד תואר ראשון עומד בפני אחת מההחלטות הקשות והחשובות בחייו, מכיוון שיש לכך השלכות לטווח רחוק על העתיד המקצועי שלו. נדרש ממנו לא רק לבחור את תחום הלימודים שאמור להוביל אותו למקצוע מתגמל, מלא אתגר ומעניין, אלא גם להחליט אם כדאי לו ללמוד נושא נוסף במסגרת התואר. דבר זה יאפשר לו להרחיב את אופציות התעסוקה העתידיות שלו. אם גם אתם מתלבטים בנושא הזה, דעו לכם שאינכם לבד. ההחלטות הנדרשות בפני מי ששוקל לימודי תואר אקדמי אינן פשוטות כלל.
 
בישראל ניתן לחלק את מסלולי התואר הראשון לשלושה מסלולים עיקריים. תואר ראשון חד חוגי, תואר ראשון דו-חוגי ותואר ראשון כפול. לא בכל מכללה ואוניברסיטה כל השלושה רלוונטיים. לדוגמא אוניברסיטת חיפה מציעה תואר חד חוגי ותואר דו חוגי ובטכניון מציעים תואר חד חוגי ותואר כפול. לעיתים יש אופציה למזג תארים בין אוניברסיטאות השונות, למשל תואר כפול במשפטים מאוניברסיטת חיפה וברפואה מהטכניון.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות ללמוד תואר כפול?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על ללמוד תואר כפול?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי

תחילה צריך להגדיר את סוגי התואר הראשון שקיימים במכללות ואוניברסיטאות. בתואר חד חוגי הסטודנט מתמחה בתחום אחד מסוים בלבד ויותר שעות לימוד מוקדשים לנושא הזה. הסטודנט יכול להתמקצע בנושא מסוים כבר בלימודי התואר הראשון. בתואר זה יצוין על תעודת הבוגר תחום התמחות אחד.
 
בתואר הדו-חוגי מספר שעות הלימוד זהה למספר שעות הלימוד בתואר חד חוגי, אולם ההתמחות היא בשני נושאים כשכל אחד מהם מנצל חצי משעות הלימוד בתואר. במסלול זה יש אפשרות להתמחות בשני נושאים, אולם פחות שעות לימוד יוקדשו לכל נושא ולכן יהיה קשה לעבור הכשרה ספציפית כבר בלימודי התואר הראשון. בתעודת הבוגר יצוינו שני התחומים שנלמדו. באופן זה יכול מישהו לבחור לעשות תואר גם בתחום ריאלי כמו מתמטיקה וגם בתחום הומני כמו לימודי ספרות אנגלית. באופן זה אפשר למזג בין תחום פרקטי ותחום למען הנפש.
 
האופציה השלישית היא של לימודי תואר כפול. מספר שעות הלימוד כאן גדול הרבה יותר ובסיום התואר יוענקו לבוגר שני תארים נפרדים. לימודים לקראת תואר כפול הינם ארוכים יותר ולרוב קשים יותר, אולם יש בהם יתרון גדול בכך שהבוגר מסיים את לימודיו עם שני תארים נפרדים.

היתרונות בלימודי תואר כפול

עם סיום לימודי התואר הכפול הבוגרים יכולים לצאת עם שני תארים בזמן הקצר בלפחות שנה וחצי מאשר אם הם היו לומדים לשני תארים חד חוגיים נפרדים. כמו-כן, מי שמסיים לימודים לתואר כפול צובר יכולות במהלך לימודי התואר שיסייעו לו אחר-כך במציאת עבודה ביתר קלות, מכיוון שמי שעמד בלימודים אינטנסיביים כאלה ודאי יוכל לעמוד גם בעומסים גבוהים במהלך עבודתו. כל מעסיק יעריך שבוגר תואר כפול יעבוד ביתר יעילות ובתפוקה גבוהה יותר מאשר בוגרים אחרים.
 
סטודנט שלומד לקראת תואר כפול מרוויח מהעובדה שהוא יוצא לשוק העבודה עם שני תארים. משמעות הדבר שהוא יכול למצוא תעסוקה בשני תחומים. סיכוייו למצוא עבודה בזמן קצר עולים. כמו-כן אדם שלמד לתואר כפול יוכל בהמשך הדרך אם הוא רוצה בכך לבחור באיזה תחום מהשניים להתקדם לתארים מתקדמים יותר.

האתגרים בלימודי תואר כפול

לימודי התואר הכפול נחשבים למאוד אינטנסיביים וקשים. בארבע שנים על הסטודנט לסיים הקף לימודים שבדרך כלל נלמד במסגרת שני תארים ראשונים הנמשכים שש שנים. בגלל האינטנסיביות של הלימודים יש סיכויי נשירה גבוהים של מי שמתחיל את מסלול התואר הכפול.
 
כדי להתקבל למסלול תואר כפול, במיוחד אם מעורבים בו לימודים ריאליים, יש צורך לעמוד בתנאי סף מחמירים יותר. ציון סכם גבוה, או סיום שנה ראשונה בהצטיינות, כמו-גם בראיון קבלה מצד ראש המסלול, כדי לבדוק את מידת ההתאמה של המועמד לתואר הכפול.

סיכום

לסיכום ניתן לומר כי לימודי תואר כפול נותנים בידי הסטודנט אפשרויות טובות יותר למצוא תעסוקה אחרי סיום הלימודים על-פני מי שלמד תואר חד חוגי. עצם העובדה שיש בידיו שני תארים נותנת לו אופציות טובות לעבודה מאתגרת, מלאת עניין ומתגמלת.
 
למרות הנאמר לעיל יש לזכור כי לא כל אחד יכול להתקבל ללימודי תואר כפול. נדרשים ציוני סכם גבוהים או סיום שנה ראשונה בהצטיינות, כדי להתקבל למסלול שהוא מאוד אינטנסיבי וקשה שסיכויי ההדחה, או הפרישה ממנו גבוהים מאשר במסלולים אחרים.
מודעה

מחפש ללמוד תואר כפול?

מחפש ללמוד תואר כפול?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל חי, סמוך לקרית שמונה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש