קורסי חשמל

נמצאו עבורך 6 מוסדות לימודים:

מסלולי לימוד בתחום החשמל במכללות

נסו לדמיין את חייכם ללא חשמל - האם אתם מצליחים? החשמל הוא חלק בלתי נפרד מחיינו, מרגע הוצאת הטלפון הסלולרי שלכם מטעינה בבוקר, דרך הדלקת מכשיר הרדיו או הטלוויזיה בשעות הבוקר ועד הדלקת האורות והפעלת המחשב שלכם, שניזון גם הוא מחשמל. אין ספק, אנו במאה ה-21 תלויים במידה רבה בחשמל לאלפי פעולות יום יומיות. העובדה שהחשמל הוא מצרך כה מהותי בחיינו, הופכת את אלו שמבינים בתחום זה לבעלי מקצוע ומומחיות שזוכים לביקוש רב ויכולים ליהנות ממשכורות מכובדות.

אם אתם מעוניינים להיות חשמלאים - הגעתם למקום הנכון, כאן תקבלו את כל המידע אודות המסלולים השונים שיסייעו לכם להפוך לחשמלאים בהתאם להעדפות האישיות שלכם והדרישה בשוק: הנדסאי חשמלחשמלאי ראשי, חשמלאי מעשי, חשמלאי גנרטורים - ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורסי חשמל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורסי חשמל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

לימודי חשמלאים - מידע כללי

כולנו כה רגילים לחשמל ולזמינותו, עד כדי כך שרבים לא עוצרים כדי לתהות כיצד הוא נוצר ואיך הוא אף פעם לא נגמר לנו. אם אתם מתעניינים בחשמל, אתם בוודאי כבר יודעים שהחשמל נחשב לתופעה פיזיקלית. איך זה עובד? קיימים בעולם חלקיקים בעלי מטען חשמלי שיש ביניהם כוחות דחייה ומשיכה. לכוח המסתורי (בעיני מי שלא מתמחה בתחום הפיזיקה ומבין את המדע והרציונל שמאחורי הדברים) קוראים כוח לונץ שנחשב לכוח יסוד של הטבע והוא פועל על מטענים חשמליים כתוצאה מנוכחות מטענים חשמליים.
קורסי חשמל
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למה כדאי ללמוד להיות חשמלאי?

אם אי פעם התקלקל לכם מכשיר חשמלי או ששקע בבית הפסיק לפעול, אתם בוודאי יודעים כמה קשה להשיג חשמלאי טוב וזמין. חשמלאים רבים הם עסוקים ולא עומדים בעומס הפניות שהם מקבלים. המשמעות - הביקוש הרב לאנשי מקצוע מוכשרים הופך את העבודה בתחום למשתלמת במיוחד ומאפשרת לגבות מחירים גבוהים יותר. כיום, כשאנשים רבים לא יכולים לחיות אפילו רגע ללא ההנאות והשירותים שמספק החשמל כמו המחשב האישי שלהם, המזגן וכדומה והם רגילים לסיפוק מיידי - המצב עבור חשמלאים טוב במיוחד.

רבים חושבים שחשמלאי עוסק רק בתיקון מכשירי חשמל ובטיפול בשקעים חשמליים, אך בפועל קיימים חשמלאים שעוסקים בתכנון חשמל לבתים, פיקוח על עבודות חשמל, התקנת מתקני חשמל בבתים פרטיים ובתעשייה ועוד. תחומי העיסוק של החשמלאי נגזרים מהלימודים שאותם הוא השלים.

מבחר מסלולי לימוד להכשרת חשמלאים

כדאי שתדעו - בישראל פועלת יחידה לרישוי חשמלאים, יחידה זו אחראית על הענקת רשיונות חשמל לציבור החשמלאים על-פי חוק החשמל -1954. קיימות מספר דרגות של חשמלאים - בהתאם לידע שהם רכשו בלימודים ולסמכויות שמותרות להם על פי חוק כחשמלאים:
חשמלאי מעשי
חשמלאי מוסמך
חשמלאי ראשי
חשמלאי מתח גבוה
קורסי חשמל
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

סוגי רשיונות לחשמלאים - בהתאם להגדרות היחידה לרישוי חשמלאים

חשמלאי-עוזר
חשמלאי-מעשי
חשמלאי-מוסמך
חשמלאי ראשי
חשמלאי-טכנאי
חשמלאי-הנדסאי
חשמלאי-מהנדס
חשמלאי-בודק - סוג 1
חשמלאי-בודק - סוג 2
חשמלאי-בודק - סוג 3
חשמלאי-מסוייג - לפי תחום עיסוקו
חשמלאי-שירות

חשמלאי מעשי

קורס חשמלאי מעשי (הידוע גם, לפעמים, כקורס עוזר חשמלאי), הוא הקורס הבסיסי ביותר שיתאים לכם אם ברצונכם להיות חשמלאים. חשמלאי מעשי עוסק במסגרת עבודתו בביצוע עבודות חשמל ועריכת תוכניות עד 40*1 אמפר, בפיקוח בעל רישיון חשמלאי גבוה יותר.

בוגרי מסלול חשמלאי מעשי יזכו לתעודת גמר של חשמלאי מעשי ממשרד התמ"ת, וכן רישיון בכפוף לתקנות החשמל. המשמעות בפועל היא קבלת רישיון "חשמלאי עוזר", ולאחר ניסיון של שנתיים קבלת תעודת "חשמלאי מעשי".

חשמלאי מוסמך

חשמלאי מוסמך הינו הדרגה השנייה בלימודי חשמלאות - כך שעל מנת להשתלב בקורס עליכם להשלים לימודי חשמלאי ראשוניים. חשמלאי מוסמך עוסק במסגרת עבודתו בתכנון, פיקוח, התקנה ואחזקה של מתקני חשמל ביתיים ותעשייתיים, ייצור ותיקון לוחות חיבור, וכן עריכת תוכניות עד לעוצמת זרם של 80*3 אמפר (מתח נמוך), תחת אישור של בעל רישיון מתאים בחשמל.

חשמלאי ראשי

חשמלאי ראשי הינו הדרגה השלישית בלימודי חשמלאות ומוסמך בביצוע עבודות פיקוח והתקנות חשמל בכל מערכות החשמל הביתיות והתעשייתיות, וכן בעריכת תוכניות חשמל עד עוצמת זרם של 250*3 אמפר (תלת פאזי) .לימודים אלו מתאימים לבעלי תעודת חשמלאי מוסמך בלבד.

חשמלאי מתח גבוה

חשמלאי מתח גבוה הינו הדרגה הרביעית והגבוהה ביותר בלימודי חשמלאות, לאחר חשמלאי מעשי, מוסמך וראשי - כך שעל מנת להשתלב בלימודים אלו עליכם להשלים את לימודי החשמלאים המוקדמים ולצבור נסיון בתחום. השלמת מסלול זה וקבלת התעודה ממשרד התמ"ת תעניק לכם אפשרות להשתלב בכל משרה כמעט שקיימת בתחום החשמל, שכן, זוהי ההכשרה הגבוהה ביותר בלימודי חשמלאים.

טכנאי חשמל

כדי להתקבל ללימודים במסלול זה תצטרכו להציג בגרות מלאה או בגרות חלקית עם 3 יחידות או יותר במתמטיקה ובאנגלית וכן 2 יחידות ומעלה בלימודי הבעה עברית. עם סיום הלימודים תוכלו להתקדם למסלול לימודי הנדסאי חשמל תוך שנה אחת בלבד. לאחר השלמת דרישות הרשות והמוסד בו למדתם תוכלו להירשם כחשמלאים מוסמכים ובהמשך, אם תעמדו בדרישות תוכלו להיות חשמלאים ראשיים. במקרה זה, תעודת ההסמכה שמקבלים היא בשיתוף עם מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע.

חשמלאי גנרטורים

זוהי התמחות לחשמלאים מוסמכים. התחום מציע מקצוע מבוקש בקרב תעשיות אזרחיות וצבאיות ומכשיר את הסטודנטים לעבודה עם גנרטורים חשמלאים, איתור תקלות ותחזוקם.

מה זה חשמלאי עוזר?

חשמלאי עוזר צריך להשלים לימודים תיכוניים בבית ספר מקצועי במגמת חשמל. בנוסף, עליו לעבור בהצלחה קורס להכשרה מקצועית בחשמל של האגף, או בפיקוחו. בנוסף יש לקבל להציג תעודת מקצוע בחשמל שניתנה לו לפי חוק החניכות משנת 1953. כדי לעסוק בתחום זה יש להיות בני 18 ומעלה ולצבור נסיון מקצועי של שלוש שנות עבודה בהשגחת חשמלאי חונך. בנוסף יש לעבור בחינות לחשמלאי מעשי שעורכת יחידת הבחינות. חשמלאים עוזרים יכולים לעסוק בביצוע עבודות חשמל במיתקן בעל מתח נמוך תחת פיקוח של חשמלאים בדרגת חשמלאי מוסמך ומעלה.
מודעה
מחפש קורסי חשמל?
מחפש קורסי חשמל?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: צפון הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר - בין חדרה לנתניה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה