ClickCease

קורס חשמלאי מוסמך מקוצר

נמצאו עבורך 8 מוסדות לימודים:

לימודי חשמלאי מוסמך מקוצר

לימודי חשמלאי מוסמך מקוצר במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מבוקשים, מעשירים ומרתקים, אשר נכללים תחת לימודי החשמלאים ומטרתם הינה הכשרת הבוגרים לדרגה השנייה בלימודי חשמלאות (הבאה אחרי דרגת חשמלאי עוזר וחשמלאי מעשי).

החשמלאי המוסמך עוסק בתכנון, פיקוח, התקנה, אחזקה ושדרוג של מתקני חשמל ביתיים ותעשייתיים, כמו גם ייצור ותיקון של לוחות חיבור וכן ביצוע של עבודות חשמל במתקני במתח נמוך וחתימה על תוכניות עד 80*3 אמפר (תלת פאזי) תחת אישור של בעל הרישיון המתאים בחשמל. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס חשמלאי מוסמך מקוצר?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס חשמלאי מוסמך מקוצר?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס חשמלאי מוסמך מקוצר

העולם המודרני והמציאות בה אנו חיים כיום מבוססים רבות על מכשירים חשמליים ותלויים בחשמל במידה רבה. אנו עושים שימוש בחשמל לצורך הדלקת אור, הפעלת מיזוג אוויר לקירור או חימום, אפייה, הדחת כלים, כיבוס בגדים, קירור אוכל, צפייה בטלוויזיה, הטענת הטלפונים הניידים וכדומה. על כן, הביקוש ללימודים בתחום, כמו גם לבעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בו, הינו גבוה במיוחד.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע ומיומנויות באמצעותם יוכלו להקים, לתכנן, לבנות, לפקח ולתחזק מערכות חשמליות וכן מערכות פיקוד ובקרה, זאת תוך מתן דגש לענפי החשמל, האלקטרוניקה, הבקרים המתוכנתים, מדידות החשמל ועוד. 
קורס חשמלאי מוסמך מקוצר
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לקורס חשמלאי מוסמך מקוצר

לימודי קורס חשמלאי מוסמך מקוצר פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים לבעלי ידע וניסיון קודם בתחומי החשמל וביניהם בוגרי קורסים קודמים בחשמל, הנדסאי חשמל ומהנדסי חשמל, כמו גם לטכנאי מחשבים, טכנאי מוצרים לבנים, טכנאי מערכות בית חכם וכו', אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה באמצעותה יעשירו את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס חשמלאי מוסמך מקוצר

תנאי הקבלה לקורס חשמלאי מוסמך מקוצר משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב נדרשים המועמדים להיות בוגרי 10 או 12 שנות לימוד לפחות, וכן בעלי תעודת חשמלאי מעשי או חשמלאי עוזר וניסיון מעשי מוכח של שנתיים לפחות בתחום. בקורסים הארוכים לעומת זאת אין דרישה לניסיון וידע קודם.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
קורס חשמלאי מוסמך מקוצר
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי חשמלאי מוסמך מקוצר

משך לימודי חשמלאי מוסמך מקוצר משתנים בין המכללות השונות ובין היקף החומר הנלמד והידע הקודם של הסטודנטים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 500 ל-1300 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שנה אחת לבין שנתיים וחצי.  

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.     

נושאי הלימוד בקורס חשמלאי מוסמך מקוצר

במהלך לימודי הקורס בנושא חשמלאי מוסמך מקוצר מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו תורת החשמל, אלקטרוניקה תעשייתית, מבוא למחשבים, תכנון מתקנים, מתקני חשמל, מכונות חשמל, מערכות פיקוד ובקרה, קריאת שרטוטים טכניים, אנגלית טכנית, בטיחות, חוקים ותקנים בחשמל, בטיחות וגהות, בקרים מתוכנתים, מדידות במעבדת חשמל ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס חשמלאי מוסמך מקוצר

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בוגרים אשר יעמדו בהצלחה במבחנים החיצוניים וישלימו את חובת ההתמחות יקבלו תעודה מקצועית מטעם משרד הכלכלה והתעשייה (משרד התמ"ת לשעבר) אשר מהווה את רישיון העיסוק בתחום.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי חשמלאי מוסמך מקוצר

עם סיום לימודי קורס חשמלאי מוסמך מקוצר יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל תפקידים ומקומות עבודה וביניהם משרות פיקוח, תכנון ובנייה בארגונים, חברות או מפעלים וכדומה. כמו כן יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס חשמלאי מוסמך מקוצר

בוגרי קורס חשמלאי מוסמך מקוצר המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס טכנאי שירות אשר יכשיר אותם לתיקון תקלות חשמל במכשירים ביתיים ותעשייתיים, תכנון ובנייה של מערכות ממוחשבות, בקרה על מערכות אלקטרוניות ועוד.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודים בקורס טכנאי למכשירי חשמל ביתיים בו ילמדו כיצד להתקין ולתקן מכשירי חשמל ביתיים ביעילות ובמקצועיות.
מודעה
מחפש קורס חשמלאי מוסמך מקוצר?
מחפש קורס חשמלאי מוסמך מקוצר?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: צפון הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: נצרת עלית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר - בין חדרה לנתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר - בין חדרה לנתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר שבע
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה