ClickCease

קורס חשמלאי בודק

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי בודק חשמל

לימודי חשמלאי בודק במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מקצועיים, מעשירים ומאתגרים הנלמדים במסגרת לימודי חשמלאות ובאים במטרה להכשיר את בוגריהם לביצוע עבודות של בדיקות חשמל, אותן גם חשמלאי מתח גבוה ותיקים ואף חשמלאים מוסמכים עתירי ניסיון אינם מורשים לביצוע.

תכנית הלימודים מקנה לבוגריה היכרות עמוקה עם עקרונות היסוד הנוגעים לתכנון ולבדיקה של מתקני חשמל, כמו גם הכנה לקראת הבחינות הממשלתיות מטעם האגף לענייני חשמל במשרד התמ"ת. רק לאחר מעבר בחירות אלו וכן השתתפות ב-20 בדיקות חשמל במבנים פרטיים ומסחריים, 10 בדיקות חשמל במתקני תעשייה וביצוע של 12 בדיקות חשמל. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס חשמלאי בודק?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס חשמלאי בודק?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס חשמלאי בודק

מערכות החשמל ותשתיותיהן מרשתות את המדינה לאורכה ולרוחבה, שכן החשמל מצוי כמעט בכל דירה ובית, במפעלים ועסקים, במשרדים, במרכזי קניות ופנאי, ברכבים ועוד. מערכות החשמל, על אף יתרונותיהן הרבים, טומנות בחובן סכנות שונות ועל כן החוק במדינה דורש לבצע בדיקות תקופתיות של מערכות ומתקני חשמל.

ישנן שלוש דרגות הסמכה להסמכת חשמלאי בודק, כאשר דרגה 1 מכשירה את בוגריה לביצוע בדיקות במתקני חשמל תלת פאזיים במתח נמוך בזרם של עד 3*80 אמפר, דרגה 2 מכשירה את בוגריה לביצוע בדיקות במתקני חשמל תלת פאזיים במתח נמוך בזרם של עד 3*250 אמפר ואילו דרגה 3 מכשירה את בוגריה לביצוע בדיקות בכל מתקני החשמל, לרבות מתח גבוה, ללא הגבלה.
קורס חשמלאי בודק
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לקורס חשמלאי בודק

לימודי קורס חשמלאי בודק פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים לבעלי ידע וניסיון מעשי קודם בתחומי החשמל, כאשר סוג 1 מיועד לטכנאי חשמל מנוסים, סוג 2 מיועד להנדסאי חשמל מנוסים וסוג 3 מיועד למהנדסי חשמל מנוסים.

תנאי הקבלה לקורס חשמלאי בודק

תנאי הקבלה לקורס חשמלאי בודק משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר קיים הבדל בתנאי הקבלה בין דרגות ההסמכה השונות. בכדי להתקבל לקורס חשמלאי בודק דרגה 1 על המועמדים להיות טכנאי חשמל רשומים בפנקס הטכנאים ובעלי ניסיון מעשי של כ-4 שנים לפחות. קורס חשמלאי בודק דרגה 2 דורש כי יהיו המועמדים הנדסאי חשמל רשומים בפנקס ההנדסאים ובעלי ניסיון מעשי של כ-4 שנים לפחות. הלימודים בקורס חשמלאי בודק דרגה 3 מקבלים לשורותיהם מהנדסי חשמל הרשומים בפנקס המהנדסים והינם בעלי ניסיון מעשי של שנה לפחות.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
קורס חשמלאי בודק
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי חשמלאי בודק

משך לימודי חשמלאי בודק משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד ודרגת ההסמכה הנרכשת. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 140 ל-200 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חמישה חודשים לשנה.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.   

נושאי הלימוד בקורס חשמלאי בודק

במהלך לימודי הקורס בנושא חשמלאי בודק מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. התכנים הנלמדים משתנים בין דרגות ההסמכה השונות.

בקורס חשמלאי בודק דרגה 1 ילמדו הסטודנטים אודות חוק החשמל, שלבים מקדימים בתכנון מתקני חשמל, שלבים ראשוניים בבדיקת מתקן חשמל, העמסת מוליכים, גנרטורים ומערכות אל פסק, מכשירי מדידה, ביקורת מובילים ומוליכים חישוב זרמי קצר במתקני חשמל, עבודה בגובה, בטיחות בבדיקת מתקני חשמל ועוד.

בקורס חשמלאי בודק דרגה 2 יעסקו במערך הגנה בפני חשמול ובדיקתו, הארקות במתקני חשמל ובדיקתם, עבודה מעשית במתקני מתח נמוך, אחריות טכנית ופלילית של הבודק, חוק החשמל, בדיקת מעגלים סופיים, תכנון מתקני חשמל, איכות החשמל, בטיחות בבדיקת מתקני חשמל ועוד.

בקורס חשמלאי בודק דרגה 3 יעסקו באמצעי מיתוג ואבטחה במתח גבוה, מתקני לקוחות במתח גבוה, עבודת שנאים במקביל, הארקות מתקני מתח גבוה, הגנת מתקני מתח גבוה מפני עומס יתר וזרם קצר, תהליך בדיקת מתקן מתח גבוה, תחנות משנה, מבנה מערכת רשת מתח גבוה, היבטים טכניים בחיבור יצרנים פרטיים לרשת החשמל ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס חשמלאי בודק

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו אינה מהווה רישיון עיסוק בתחום.

לשם קבלת רישיון העיסוק בתחום מטעם משרד הכלכלה (התמ"ת לשעבר) על הבוגרים לעמוד במבחנים חיצוניים וכן ביתר דרישות המשרד.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי חשמלאי בודק

עם סיום לימודי חשמלאי בודק יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל תפקידים ומקומות כמו חברת החשמל, מפעלים וכדומה. כמו כן יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך. 

כיוון שהחוק דורש בדיקות תקופתיות של אלפי מתקני חשמל בכל רחבי הארץ ובודקי החשמל הינם בעלי המקצוע היחידים הרשאים לבצען, יהנו הבוגרים מהשתלבות מהירה וקלה יחסית בעבודה.

לימודי המשך לאחר קורס חשמלאי בודק

בוגרי קורס חשמלאי בודק המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס כוון ומפעיל CNC בו יוכשרו לשליטה על מכונות חריטה וכרסום דיגיטליות, כמו גם לקריאת שרטוטים, ביצוע מדידות, הבנה בחומרים שונים ועוד.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודים בקורס טכנאי מחשבים PC בו ילמדו אודות התקנה של תוכנות מורכבות, איתור ותיקון תקלות מחשבים, פתרון בעיות וכדומה.  
מודעה
מחפש קורס חשמלאי בודק?
מחפש קורס חשמלאי בודק?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: נצרת עלית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר שבע
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה