ClickCease

קורס מכונאי אופניים

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס מכונאי אופניים
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מכונאי אופניים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מכונאי אופניים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי מכונאי אופניים

לימודי מכונאי אופניים במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים ייחודיים, מבוקשים ומעניינים, אשר באים במטרה להכשיר את בוגריהם לפירוק, כוונון, הרכבה, תחזוקה ותיקון של סוגי אופניים שונים, בין אם מדובר באופניים רגילים ובין אם מדובר באופניים חשמליים.

תכנית הלימודים מאפשרת לסטודנטים היכרות עם חלקי האופניים השונים ומרכיביהם, כמו גם מכשירה אותם לאיתור ותיקון של תקלות מסוגים שונים, לפרק ולהרכיב אופניים ועוד, זאת תוך קיום שיעורים תיאורטיים ועיוניים רבים בשילוב עם התנסויות מעשיות וסיורים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מכונאי אופניים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מכונאי אופניים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס מכונאי אופניים

ענף הרכיבה על אופניים קיים מזה שנים רבות ונחשב פופולרי בכל שכבות הגיל, בין אם מדובר בילדים, בבני נוער או במבוגרים. חלק מן הרוכבים מבצעים זאת במסגרת תחביב ספורטיבי וחלקם במסגרת ספורט מקצועי ותחרותי, וכן בשנים האחרונות מבקשים רבים לרכב על אופניים לצורך צמצום זיהום אוויר כתוצאה מהעלייה במודעות לתחום השמירה על איכות הסביבה.

כיום, האופניים הפכו משוכללים יותר מאלו שהיו קיימים בעבר ועל כן הם דורשים הבנה מעמיקה והיכרות נרחבת עם התחזוקה, התפעול והתיקון שלהם.

קהל היעד לקורס מכונאי אופניים

לימודי קורס מכונאי אופניים פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים לבעלי כישורים טכניים מפותחים, בעלי זיקה לענף הרכיבה והאופניים, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית שתספק להם כרטיס כניסה לענף רווחי ומבוקש זה.

תנאי הקבלה לקורס מכונאי אופניים

תנאי הקבלה לקורס מכונאי אופניים משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בעלי היכרות בסיסית עם האופניים ומרכיביהם.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי מכונאי אופניים

משך לימודי מכונאי אופניים משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לחצי שנה.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.  

נושאי הלימוד בקורס מכונאי אופניים

במהלך לימודי הקורס בנושא מכונאי אופניים מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו היכרות עם מבנה האופניים, פירוק והרכבה, כיוון תהליכים, מערכת הבלימה, טיפול בתקרים, סוגי צירים, יישור גלגלים, היכרות עם חלקי האופניים, סוגי מערכות הילוכים וכיוונן, בחירת חלקים ובניית גלגלים, מערכות הבלמים וסוגי בלמים ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס מכונאי אופניים

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. בחלק מן המכללות התעודה המוענקת בסיום הינה מטעם משרד הכלכלה.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי מכונאי אופניים

עם סיום לימודי מכונאי אופניים יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל תפקידים ומקומות כמו מוסכי אופניים, חנויות אופניים וכדומה. כמו כן יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.     

לימודי המשך לאחר קורס מכונאי אופניים

בוגרי קורס מכונאי אופניים המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס טכנאי רנטגן בו יוכשרו לביצוע בדיקות דימות ואבחון וליווי המטופל בכל תהליך הבדיקה.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודים בקורס זגגים בו ילמדו כיצד לעבוד עם זכוכית ולשלבה בתהליכים השונים של הכנת המוצרים.  
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎