ClickCease

קורס טכנאי טלוויזיה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס טכנאי טלוויזיה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס טכנאי טלוויזיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס טכנאי טלוויזיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי טכנאי טלוויזיה

לימודי טכנאי טלוויזיה במסגרת לימודי תעודה, הנקראים גם לימודי טכנאי טלוויזיה ורדיו/טכנאי שידור/טכנאי LCD ופלזמה/טכנאי התקנת צלחות וממירים, הינם לימודים מקצועיים, מעניינים, מבוקשים ומעשירים. מטרת הלימודים הינה הכשרת הבוגרים לתיקון ואחזקה של מכשירי המולטימדיה השונים בבית.

תכנית הלימודים מכשירה את הסטודנטים להבנת המעגלים שמרכיבים את מסכי הטלוויזיה בדגש על מסכי LCD ופלזמות, איתור תקלות ותיקונן, שימוש במכשירי מדידה, פירוק והרכבה של טלוויזיות מהדור השני והשלישי, הלחמות, תקשורת לוויינים, מתן שירות יעיל ומקצועי ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס טכנאי טלוויזיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס טכנאי טלוויזיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס טכנאי טלוויזיה

הטלוויזיות ומסכי התקשורת (פלזמה ו-LCD), רדיו, מקרנים, מכשירי וידאו ו-DVD מהווים מכשירים בסיסיים כמעט בכל בית, משרד או בית עסק, דבר שהופך את חשיבות תקינותם של אלו לרבה במיוחד. בעלי המקצוע בתחום זה, טכנאי הטלוויזיה והרדיו, או בשמם הנוסף - טכנאי שידור, הינם בעלי המקצוע האחראיים על כל הצד הטכני של השידורים ברדיו ובטלוויזיה.

המשתתפים יכירו את ההבדלים בין מסכי הפלזמה וה-LCD, את היתרונות והחסרונות של כל אחד מאלו, ילמדו אודות מבנה מקלט הטלוויזיה ודרכי הטיפול בתקלות, תקשורת לוויינים, התקנת צלחות, הלחמות במלחמי סיכה ובמלחמי אוויר, הצפנה וקידוד של ממירים ועוד.

קהל היעד לקורס טכנאי טלוויזיה

לימודי קורס טכנאי טלוויזיה פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים לבעלי כישורים טכניים מפותחים, בין אם הינם חסרי כל ידע וניסיון בתחום ובין אם הינם בעלי רקע בענפי התעשייה הרלוונטיים, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה מקצועית באמצעותה יוכלו להשתלב בתחום מרתק ומבוקש וזה.  

תנאי הקבלה לקורס טכנאי טלוויזיה

תנאי הקבלה לקורס טכנאי טלוויזיה משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בוגרי 10 שנות לימוד.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי טכנאי טלוויזיה

משך לימודי טכנאי טלוויזיה משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים כ-170 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין מספר חודשים עד שנה.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.      

נושאי הלימוד בקורס טכנאי טלוויזיה

במהלך לימודי הקורס בנושא טכנאי טלוויזיה מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו בלוק דיאגרמה, עקרון הקליטה והשידור בטלוויזיה, מעגלי סנכרון, מסך הטלוויזיה, אנטנות וקווי תמסורת, איתור תקלות, וידאו קומפקט דיסק, מערכות וידאו, יסודות החשמל והאלקטרוניקה, שימוש במכשירי מדידה, רכיבים אלקטרוניים, תיאור ספק כוח ממותג, ספק של פלזמה, ספק של LCD, מעגלי SSB, צלחות ולוויינים ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס טכנאי טלוויזיה

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי טכנאי טלוויזיה

עם סיום לימודי טכנאי טלוויזיה יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל תפקידים ומקומות כמו אולפני רדיו וטלוויזיה, חברות הפקה ועוד. כמו כן יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.   

לימודי המשך לאחר קורס טכנאי טלוויזיה

בוגרי קורס טכנאי טלוויזיה המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס טכנאי מחשבים PC בו יוכשרו להתקנת חומרות, תכנות, תחזוקת מחשבים, איתור תקלות ותיקונן ועוד.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודים בקורס טכנאי סלולר בו ילמדו אודות דרכי התפעול והתיקון של המכשירים הסלולריים המגוונים.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎