ClickCease

קורס טכנאי RF

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי טכנאי RF

לימודי טכנאי RF במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מרתקים, מאתגרים, ייחודיים ומעשירים אשר באים במטרה להכשיר את בוגריהם לעבודה בתחום התקשורת על בסיס ידע נרחב בתקשורת RF (Radio Frequency – תדר רדיו), חיבור חשמלי שמטרתו להעביר אותות חשמליים לצורך יצירת אינטגרציה עם סביבות תקשורת קיימות כמו מחשבים ואינטרנט.  

תכנית הלימודים מכשירה את הסטודנטים להפעלה ותכנון של מערכות מבוססות על תדרי רדיו אלחוטיים, תחזוקה של המערכות, איתור תקלות קיימות וטיפול יעיל באלו.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס טכנאי RF?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס טכנאי RF?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס טכנאי RF

קרינת RF הינה קרינה אלקטרומגנטית של גלי רדיו שמתפרשת על טווח תדרים שנע בין 3 קילו הרץ ל-300 ג'יגה הרץ, עליה מבוססים חלק מרכזי מאמצעי התקשורת המודרניים בעולם המודרני והטכנולוגי בו אנו חיים כיום. אותות ה-RF עוברים דרך מכשירי הרדיו, הסלולר, המחשבים, הטלוויזיה, האינטרנט, מערכות התקשורת, מכשור רפואי, מערכות צילום, מערכות בקרה, מיקרוגל, מזגנים ועוד. כמו כן, נמצאים אלו בשימושים צבאיים כמו טכנולוגיות מכ"ם, תקשורת לווייני ריגול, רשתות קשר וכדומה.

לכן, הביקוש לאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום שיש באפשרותם לקבע את החיבורים הנדרשים במקומם ולדאוג לתקינותם הולך וגובר.
קורס טכנאי RF
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לקורס טכנאי RF

לימודי קורס טכנאי RF פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים לבעלי זיקה לתחומי התקשורת האלחוטית ובעלי כישורים טכניים מפותחים אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה באמצעותה ישתלבו בתחום רווחי ומבוקש זה. כמו כן יוכלו למצוא עניין רב בלימודים הנדסאים, טכנאים ומהנדסים בעלי ידע קודם בחשמל ואלקטרוניקה, פיזיקאים, מתמטיקאים, אנשי תוכנה, מנהלי רכש ושיווק, מנהלי מערכות מידע וכדומה, המעוניינים בהעשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס טכנאי RF

תנאי הקבלה לקורס טכנאי RF משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד. בקורסים המתקדמים יותר בתחום על המועמדים להיות בעלי ידע קודם וניסיון מעשי בתחומי החשמל, האלקטרוניקה, הפיזיקה וכדומה.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
קורס טכנאי RF
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי טכנאי RF

משך לימודי טכנאי RF משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 40 ל-160 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לבין שנה אחת.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.              

נושאי הלימוד בקורס טכנאי RF

במהלך לימודי הקורס בנושא טכנאי RF מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו מושגי יסוד בתקשורת, עקרונות תקשורת סלולרית ואלחוטית, שרשראות RF, ייצוג אותות בתדר ובזמן, מקלטים, תקשורת נתונים, ספקטרום התדרים,  התפשטות גלים, תקשורת אנלוגית וספרתית, תדרי תקשורת שונים, יחידות מדידה בל ודציבל, שפה לוגריתמית, מתנדים מסננים ומגברים, אפנון אותות, קווי תמסורת, סוגי אנטנות, עקרונות מכ"ם, עקרונות ל"א, מבוא לחומרה ותקשורת לוויינים, מבוא לרשתות תקשורת מחשבים LAN, WAN ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס טכנאי RF

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי טכנאי RF

עם סיום לימודי טכנאי RF יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל תפקידים ומקומות כמו חברות הייטק, חברות תעשייתיות העוסקות בתחום תקשורת הנתונים ועוד. כמו כן יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס טכנאי RF

בוגרי קורס טכנאי RF המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס טכנאי כימיה אשר מכשיר את בוגריו להשתלבות בפעלים כימיים, מעבדות קליניות, תעשיית התרופות, תעשיית המזון ועוד.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודים בקורס טכנאי אלקטרוניקה מוסמך העוסק בתכנון ובנייה של מערכות ממוחשבות, אחזקת ציוד ממוחשב, ויסות בקרה, פיקוד ושליטה ועוד.
מודעה
מחפש קורס טכנאי RF?
מחפש קורס טכנאי RF?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה