קורס טכנאי RF

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי טכנאי RF

RF ראשי התיבות באנגלית של, Radio Frequency, פירושו תדר רדיו. זוהי קרינה אלקטרומגנטית שמתפרשת על טווח התדרים שבין 3 קילו הרץ עד 300 גיגה הרץ. בתדרי RF עושים שימוש בתקשורת אלחוטית ויש לה יישומים רבים בתחום הצבאי, למשל בטכנולוגיות מכ"ם, תקשורת לווייני ריגול, רשתות קשר צבאיות וכדומה.

כמו כן, גם בשוק האזרחי בימינו יש לקרינה האלקטרומגנטית השפעה מכריעה, לדוגמא: בתקשורת המחשבים - WiFi, ברשתות הסלולר, בעולם הטלוויזיה והרדיו, במיכשור רפואי ועוד. בישראל ישנן הכשרות מגוונות בתחום תקשורת הרדיו. לדוגמא: קורס טכנאי RF, קורס הנדסת רדיו RF ומיקרוגלים, קורס מהנדסי RF, קורס תקשורת RF, לימודי הנדסאי RF ועוד.

קורס RF, נועד להכשיר את הסטודנטים לעבודה בתחום התקשורת על בסיס ידע נרחב בתקשורת RF. ההתפתחות המואצת של עולם התקשורת בשנים האחרונות, שכוללת את התקשורת הסלולארית, התקשורת הלוויינית ותקשורת מחשבים (לדוגמא ברשת האינטרנט), יצרה צורך בהכשרת מומחי טכנולוגיית תדרי רדיו, בעלי ידע מגוון בתחום תקשורת הנתונים.

המשתתפים במסגרת קורס טכנאי RF, מפתחים מיומנויות לזהות ולאתר תקלות, כמו גם להפעיל ולתחזק את המערכות. מכיוון שהשימוש בתקשורת נתונים נעשית באופן יומיומי והטכנולוגיה ממשיכה להתפתח בצעדים גדולים, לימודי RF שומרים על הרלוונטיות שלהם. אם גם אתם שואפים לידע בתחום תקשורת RF, הנכם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד זה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס טכנאי RF?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס טכנאי RF?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס RF

החל מסוף המאה ה-19 תדרי הרדיו המלאכותיים, שמופקים על ידי האדם ולא באמצעים טבעיים (כברקים או קרינת רקע מן החלל החיצון), החלו למלא את האטמוספרה של כדור הארץ. הוקמו אנטנות שידור וצלחות קליטה, הומצאו מכ"מים, ובהדרגה פותחו מקצועות הקשורים לתחום. בימינו המדינות המפותחות מבוססות על תדרי הרדיו והתקשורת האלחוטית בתחומי חיים רבים. לדוגמא: תקשורת RF חשובה בקיום מערכות התקשורת הסלולרית, לקיום אפשרויות גלישה ב-WiFi. גם שידורי הרדיו וטלוויזיה תלויים במערכות המבוססות על תדרי רדיו - RF. אפילו תחומי טכנולוגיה חדשניים, כמו לווייני תקשורת מבוססות על טכנולוגיות שידור רדיו. מכשירי חשמל ביתיים כמו המיקרוגל, המזגנים, והטלויזיות תלויים בתדרי רדיו.

הלימודים בקורס RF מקנים לסטודנטים את כל הידע התיאורטי והמעשי הדרוש לתפעול ולתכנון של מערכות מבוססות על תדרי רדיו אלחוטיים. הלימודים עוסקים בתקשורת אלחוטית wireless, תקשורת סלולארית, הנדסת רדיו ומיקרוגלים ועוד. לימודי RF נחוצים לכל מי שעוסק בטכנאות רדיו, טלוויזיה, טלפונים סלולאריים, אינטרנט ואף מערכות מודיעין. ישנם שני סוגים שונים של קורסי RF: קורס טכנאי RF, קורס הנדסת רדיו RF ומיקרוגלים, קורס מהנדסי RF, קורס תקשורת RF, לימודי הנדסאי RF, ועוד. אם גם אתם שואפים להתמחות בתחום מתפתח זה ולהשיג משרות מעניינות ומתגמלות, הזדרזו להירשם אל אחד מקורסי ה-RF.
קורס טכנאי RF
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד קורס RF?

לימודי RF, מיועדים למגוון קהלי יעד. לדוגמא אנשים שעובדים בתעשייה בתפקידים טכניים עם זיקה לתחום תדרי הרדיו והתקשורת האלחוטית אשר מעוניינים לצבור ידע חשוב שיאפשר להם להתקדם מקצועית במקום עבודתם, או למצוא עבודות נחשקות אחרות. קורס הנדסת רדיו RF היוקרתי, מיועד למהנדסי חשמל ואלקטרוניקה אשר מעוניינים להוסיף לעצמם באופן זה ידע נוסף הנחוץ להם לעבודה.

קורס טכנאי RF, מיועד לטכנאי חשמל או טכנאי אלקטרוניקה ששואפים להתמחות בתחום המתפתח והחדשני של תקשורת הרדיו האלחוטית הפופולרית בימינו. לימודי תקשורת RF, יתאימו אף למתכנני מעגלים משולבים בתעשייה ובהייטק, אשר מתמחים בתקשורת RF.

מה הם תנאי הקבלה לקורס RF?

בכדי להתקבל אל קורסי RF על הסמכותיהם השונות (קורס תקשורת RF, לימודי הנדסאי RF, קורס טכנאי RF), יידרשו תנאי קבלה מגוונים. לימודי תקשורת RF ברמה הראשונה מיועד לבוגרי 12 שנות לימוד חסרי רקע קודם בחשמל ואלקטרוניקה, ואילו בכדי להתקבל אל לימודי תקשורת RF ברמה השנייה יידרש מן המועמדים ידע וניסיון מקצועי בתחומי ההנדסה והפיזיקה.

בכדי להתקבל אל קורס מהנדסי RF, יידרש מן המועמדים להיות בעלי תואר מהנדס חשמל או תואר מהנדס אלקטרוניקה. ייתכן שגם הנדסאי אלקטרוניקה או חשמל יוכלו להתקבל לקורס זה לאחר שיעברו ועדת חריגים, או מבחן קבלה. כמו כן, מי שמעוניין להתקבל אל קורס טכנאי RF, אמור להיות בעל תעודה של טכנאי וידע באלקטרוניקה וחשמל.
קורס טכנאי RF
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך קורס RF?

משך לימודי RF, ישתנה בין המכללות השונות ובין קורסים בסיסיים לקורסים מקיפים בתחום. לימודים המיועדים לאנשים בעלי רקע קודם באלקטרוניקה וחשמל, יימשכו בין ארבעים לשישים שעות לימוד אקדמיות, המתפרשים על פני בין עשרה לחמישה עשר מפגשים. סה"כ בין שלושה לארבעה חודשים. קורסים מקיפים יותר יימשכו בין מאה וארבעים למאה ושישים שעות לימוד אקדמיות (במסגרת קורס הנדסת רדיו RF ומיקרוגלים). סה"כ בין שמונה חודשים לשנה, תלוי במתכונת הלימודים. 

קורסים מקיפים יימשכו כמאתיים וחמישים שעות לימוד הכוללים גם שעות תירגול. במסלול זה ייתכן ויתאפשר לאנשים בעלי ניסיון עשיר באלקטרוניקה וחשמל לסיים את הלימודים בפחות ממאתיים שעות לימוד. חלק מן המכללות יאפשרו ללמוד את קורס RF במתכונת של לימודי ערב, אשר מאפשרים גם למי שעובד במשרה מלאה להשתתף בשיעורים.

מה לומדים בקורס RF?

קורס RF נועד להקנות ידע מקיף בתחום תקשורת הרדיו לסטודנטים הלומדים אותו. במסגרת הקורס ניתן למצוא את נושאי הלימוד הבאים: מושגי יסוד בתקשורת, עקרונות תקשורת סלולארית ואלחוטית, שרשראות RF, ייצוג אותות בתדר ובזמן, מקלטים, תקשורת נתונים, ספקטרום התדרים, התפשטות גלים, תקשורת אנלוגית וספרתית, תדרי תקשורת שונים, יחידות מדידה בל ודציבל כולל השפה הלוגריתמית.

כמו כן, המשתתפים בקורס ילמדו על רכיבים (מתנדים, מסננים, מגברים), אפנון אותות, קווי תמסורת, הכרות עם מגוון סוגי אנטנות, התקני מיקרוגל אקטיביים ופסיביים, עקרונות מכ"ם, עקרונות ל"א, מבוא לרשתות ותקשורת מחשבים: (WAN ,(LAN, מבוא לחומרה ותקשורת לוויינים ועוד. את נושאי הלימוד יעבירו מרצים מובילים בתחומם בעלי ניסיון מקצועי וידע עשיר.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס RF?

לבוגרי קורס RF, אשר עמדו בכל חובות הלימוד שלהם, תוענק תעודת גמר והסמכות שונות של תקשורת RF, מטעם המכללה בה הם למדו. חובות הלימוד עשויות לכלול: הגשת תרגילים, השתתפות פעילה במהלך השיעור, השתלמות מעשית בעבודה, הגשת פרויקט גמר, הצלחה במבחנים במהלך הלימודים ובבחינות המסכמות.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס RF?

בוגרי לימודי RF בסיסיים יכולים להמשיך ולהתמקצע בתחום דרך לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות תקשורת נתונים. תואר הנדסאי זה יאפשר לבוגרים למצוא את מקומם בתעשיית ההייטק, במשרות פיתוח תוכנה וחומרה של מערכות תקשורת נתונים. במסגרת תואר הנדסאי זה הסטודנטים ילמדו על תקשורת ספרתית, תקשורת אנלוגית, מיקרוגלים ואנטנות, תקשורת סלולרית ולוויינים ותקשורת אופטית.

כמו כן, יוכלו הבוגרים ללמוד תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה. לימודים לתואר זה יעניקו לבוגריו ידע מקיף ומיומנויות מחקריות, הכוללות אפשרויות לתכנן, לנתח לשפר את חלקי האלקטרוניקה ותהליכי יצירתם. תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה, כוללים דגשים רבים מתחום הנדסת החשמל. בסיום הלימודים יזכו הבוגרים בתואר B.Sc או תואר B.Tech. את הלימודים האלה ניתן ללמוד במגוון מכללות להנדסה בישראל.

במה עוסקים בוגרי קורס RF?

בוגרי לימודי תקשורת RF, יכולים להתשלב במגוון תעשיות בתחום ייצור מכשירים שעושים שימוש בתדרי רדיו. גם משרות בתחום תקשורת הנתונים ושרתי המחשב שמשתמשים בטכנולוגיות WiFi עשויים להתאים מאוד לבוגרי קורס RF.

מי שצבר ניסיון מקצועי רב בתחום תקשורת RF, יוכל לפנות לאפיק עבודה עצמאי בתור יועץ טכני חיצוני לחברות הייטק וחברות תעשייתיות שעוסקות בתחום תקשורת הנתונים. באופן זה הם יוכלו להגדיל את הכנסותיהם מאוד. כמו כן, הם יוכלו להציג את מועמדותם למשרות הוראה במכללות מקצועיות, אשר בהן לומדים על תקשורת RF ולהעביר מן הידע שלהם לסטודנטים.
מודעה
מחפש קורס טכנאי RF?
מחפש קורס טכנאי RF?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה