קורס טכנאי שירות

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודי תיקון מכשירי חשמל ביתיים

טכנאי הוא מי שעבר הכשרה בהתקנות, טיפול ותיקון של מכשירים אלקטרונים וטכנולוגיים ויש לו ידע מעשי בחום אשר אליו הוא הוכשר. ישנו מגוון גדול של הכשרות טכנאים, כמו טכנאי מיזוג אויר, טכנאי מחשבים, טכנאי גז, טכנאי שירות ועוד. טכנאי השירות לרוב פונה ללקוחות פרטיים ומתקן את מכשירי החשמל אשר בבתיהם. בין אם מדובר על מקררים, טלוויזיות, תנורים, מכונות כביסה ועוד (תלוי כמובן בסוג ההכשרה).

אם ברצונכם לרכוש מקצוע בעל ביקוש רב שיאפשר לכם גם לעבוד כעצמאים כדאי שתחשבו על קורס טכנאי שירות. כך תוכלו לפתור מבחר תקלות אצל לקוחות ולתקן מכשירי חשמל שונים. קורס טכנאי שירות מכשירים אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים בעלי ידע נרחב בתכנון, בקרה ופיקוח על מערכות חשמליות שונות. הביקוש למוצרי חשמל ביתיים הולך ועולה כל הזמן, וכיום בכל בית ניתן למצוא תנור, מקרר, טלויזיה, מיקרוגל ומכשירי חשמל נוספים. עם הגידול בביקוש גדלה החשיבות של טכנאי שירות מוסמכים ומיומנים בעלי ידע באיתור תקלות ומתן פתרונות באופן מיידי ומקצועי. אתם מוזמנים לקרוא את המידע מצורף בעמוד זה ואף ליצור עמנו קשר בשביל לקבל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס טכנאי שירות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס טכנאי שירות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס טכנאי שירות

שמתם מים להרתחה בקומקום חיברתם לחשמל והפעלתם את המכשיר, פתאום אתם מגלים שהמכשיר מקצר. אנשים רבים היו זורקים את הקומקום, אולם לקומקום יש ערך סנטימנטלי חשוב, מכיוון שקיבלתם אותו במתנה מהסבתא שלכם. מה תעשו? כדאי לכם להזמין טכנאי שירות מכשירי חשמל. הוא איש המקצוע אשר מתמקד בזיהוי תקלות, החלפת רכיבים ומתן פתרונות יעילים ומיידים תוך שימת דגש על מתן שירות ופיתוח תודעה צרכנית גבוהה. סביר להניח כי תיקון קומקום שמקצר זו פעולה פשוטה בשביל טכנאי שירות, אולם אנשי המקצוע המיומנים שבהם יוכלו אף לפרק לגורמים מכשירי טלויזיה ולתקן אותם, להחליף מנגנונים במקרר שהפסיק לקרר, או אפילו לתקן מכונת כביסה שהפסיקה לסחוט.

קיימים מגוון סוגים של קורסי טכנאי שירות בהתמחויות שונות כגון: טכנאי שירות מיזוג אוויר, טכנאי שירות גז, טכנאי שירות למכשור רפואי, טכנאי שירות לציוד הדגמה ומכשירי רנטגן ועוד, אולם קורס תיקון מכשירי חשמל ביתיים נחשב בין הנפוצים ביותר בשל העובדה שבכל בית קיימים מכשירי חשמל הנוטים מידי פעם להתקלקל. קורס טכנאי שירות שם דגש על הפן המעשי ומשלבים לימודים תאורטיים ותרגול מעשי נרחב ליישום והעמקת הידע בתחום. הלימודים מציידים את המשתתפים בידע רב בתחום החשמל והאלקטרוניקה. אם גם אתם שואפים לעבוד במקצוע מבוקש בין אם בתור שכירים, או בתור עצמאיים, הזדרזו להירשם אל קורס טכנאי שירות תיקון מכשירים ביתיים.
קורס טכנאי שירות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מיועד קורס טכנאי שירות?

קורס טכנאי שירות תיקון מכשירים ביתיים מיועד לכל מי שיש לו ידיים טובות, אוהב לפרק ולהרכיב מחדש מכשירים חשמליים. הקורס יתאים למי שיש אוריינטציה טכנולוגית ומעוניין לרכוש מקצוע מבוקש אשר שכר נכבד בצידו! כמו כן, יתאים קורס תיקון מכשירי חשמל ביתיים לאנשים שמחפשים עבודה זמן רב. הם עשויים לקבל הפנייה לקורס מטעם שירות התעסוקה ובפיקוח משרד הכלכלה וכך לצאת עם מקצוע מבוקש שיעלה את סיכוייהם למצוא עבודה.

קורס טכנאי שירות למוצרי חשמל ביתיים, עשוי אף לאנשים בתחילת דרכם המקצועית (כמו הכשרה מקצועית לחיילים משוחררים), אשר מעוניינים במקצוע שיאפשר להם להגיע למשכורת חודשית נאה, בין אם הם עובדים כשכירים, או כעצמאיים.

מה תנאי הקבלה לקורס טכנאי שירות?

תנאי הקבלה אל קורס טכנאי שירות למוצרי צריכה ביתיים בדרך כלל לא יהיו מחמירים. מן המועמדים יידרש להיות עם לפחות 10 שנות לימוד, כאשר ייתכן ובחלק מן המכללות יידרש מהם להציג אישור על סיום 12 שנות לימוד. כמו כן המועמדים צריכים לשלוט ברמה טובה בשפה העברית, מכיוון שזו שפת הלימוד ברוב המכללות בארץ.

תנאי נוסף לקבלה ללימודי קורס טכנאי שירות למוצרי צריכה ביתיים, עשוי להיות מעבר ראיון קבלה אישי של המועמד עם ראשי מסלול הלימודים במכללה להכשרות מקצועיות (יועץ אקדמי, ראש מסלול, מזכירה וכדומה). באמצעות הראיון גם תיבדק מידת התאמתו של המועמד ללימודים אלה. בהנחה והמועמד לא עומד בתנאי הקבלה, ייתכן כי הוא יוכל לעבור ועדת חריגים מיוחדת.
קורס טכנאי שירות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשך קורס טכנאי שירות?

משך קורס טכנאי שירות למוצרי חשמל ביתיים ישתנה בין מכללה אחת לרעותה ויהיה תלוי גם ברמת הידע הקודם של המועמד. קורסים למועמדים בעלי רקע קודם כלשהו בחשמל ואלקטרוניקה עשוי להמשך בין חמישה חודשים לחצי שנה. קורסים לאנשים חסרי רקע קודם בחשמל ואלקטרוניקה עשויים להמשך בין שמונה לעשרה חודשי לימוד. בדרך כלל יתקיימו שני מפגשים בשבוע. בחלק מן המכללות יתאפשר ללמוד באופן מרוכז בימי שישי.

במקרה ומדובר בקורסי הכשרה מקצועית של אנשים המופנים על ידי פקיד שירות התעסוקה (אם הם מובטלים) מתכונת הלימודים תהיה מזורזת וקרוב לודאי שהקורס יתקיים ברוב ימות השבוע. חלק מן המכללות יקיימו גם מסלול לימודי ערב, שמיועד לאנשים שעובדים במשרה מלאה.

מה לומדים בקורס טכנאי שירות?

במסגרת קורס טכנאי שירות ילמדו הסטודנטים מגוון נושאים רחב שיכשירו אותם בצורה מיטבית להתמודד עם מגוון תקלות במכשירי חשמל ביתיים. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את: פיקוד ובקרה, אינסטלציה חשמלית ביתית, יסודות בחשמל ואלקטרוניקה, תכנון ובניית מעגלים, איתור תקלות במעגלים חשמליים, בטיחות, תורת החשמל, מוצרי חשמל ביתיים, מערכות הפעלה.

כמו כן, ילמדו הסטודנטים על יסודות באלקטרוניקה, הכרות עם מכונות כביסה, מדיחי כלים, הכרות עם תנורים ומקררים, דגשים בבטיחות בעבודה עם חשמל ומים,  ועוד. במהלך קורס טכנאי שירות יתקיימו סדנאות לפירוק והרכבה, זיהוי תקלות והחלפת רכיבים. את נושאי הלימוד יעבירו מרצים מובילים בתחומם, בעלי ניסיון מקצועי עשיר באבחון, תפעול ותיקון מכשירי חשמל ביתיים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי קורס טכנאי שירות?

לבוגרים שסיימו בהצלחה קורס תיקון מכשירי חשמל ביתיים ועמדו בכל חובות הלימוד שלהם תוענק תעודת גמר והסמכת טכנאים מטעם המכללה בה הם למדו. קורסים בפיקוח משרד הכלכלה יעניקו הסמכה רשמית מטעם המדינה כטכנאי שירות מוצרי חשמל ביתיים.

חובות הלימוד עשויות לכלול: עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, השתתפות פעילה במהלך הקורס, הצלחה במבחנים התיאורטיים והמעשיים במהלך הקורס, הגשת פרויקט גמר, הצלחה בבחינות מסכמות מטעם משרד הכלכלה.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס טכנאי שירות?

בוגרי קורס תיקון מכשירי חשמל ביתיים אשר מעוניינים לשפר את ידיעותיהם ולהתקדם בתחום תיקון מכשירי החשמל הביתיים עשויים לפנות אל לימודי קורס הנדסאי חשמל. קורס זה נועד להכשיר את בוגריו ביכולת עבודה מקצועית בתחום החשמל - עריכת תוכניות חשמל עד לעוצמת זרם של 630*3 אמפר, הן במערכות חשמל ביתיות והן במערכות חשמל תעשייתיות.

אופציית לימודים נוספת אותה יכולים בוגרי קורס טכנאי שירות מכשירי חשמל לקחת היא קורס הנדסאי אלקטרוניקה. באמצעות לימודים אלה יוכלו הבוגרים לשפר מאוד את יכולותיהם המקצועיות ולהבין טוב יותר מערכות אלקטרוניות מורכבות. מכיוון שמכשירי החשמל הביתיים הופכים ליותר ויותר מורכבים, מי שצובר ידע תפעולי טוב יותר יוכל לאבחן תקלות ולהציע ללקוחותיו פתרונות טובים יותר.

במה עוסקים בוגרי קורס טכנאי שירות?

בוגרי קורס טכנאי שירות למוצרי צריכה ביתיים יכולים להשתלב בראשית דרכם המקצועית בעבודה בחברות שירות טכנאים. ייתכן כי בהתחלה הם יהיו מצוותים לטכנאי שירות בעל ניסיון מקצועי רב, אולם בהדרגה ככל שיצברו יותר ניסיון הם יוכלו לטפל בעצמם בכל מיני תקלות במוצרי חשמל ביתיים. 

מי שצבר ניסיון מקצועי עשיר יוכל בסופו של דבר גם לעבוד באופן עצמאי כטכנאי שירות מכשירי חשמל ביתיים. לפנות לקהל לקוחות נאמן ולהגדיל בהדרגה את המוניטין שלו, בהנחה ויש לו את הידע המקצועי הנחוץ, הניסיון והאמינות הדרושה. מי שעובד שנים רבות בתחום תיקון מוצרי חשמל ביתיים ויש לו ידע רב בתחום, יוכל גם להציג בסופו של דבר מועמדות לתפקידי הדרכה במכללות להכשרה מקצועית.
מודעה
מחפש קורס טכנאי שירות?
מחפש קורס טכנאי שירות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה ובאר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: מכללות בפריסה ארצית
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה