ClickCease

קורס טכנאי שירות

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי טכנאי שירות

לימודי טכנאי שירות במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מקצועיים, מעשירים ומבוקשים, אשר באים במטרה להכשיר את בוגריהם להתקנה, טיפול ותיקון של מכשירים אלקטרוניים וטכנולוגיים. ישנן מספר התמחויות במסגרת לימודי טכנאי שירות וביניהן טכנאי שירות מיזוג אוויר, טכנאי שירות גז, טכנאי שירות מכשור רפואי, טכנאי שירות לציוד דימות ורנטגן, טכנאי שירות מכשירי חשמל ביתיים ועוד.

תכנית הלימודים מכשירה את הסטודנטים לזיהוי תקלות, החלפת רכיבים, מתן פתרונות מיידיים ויעילים לתקלות שונות ועוד, זאת תוך מתן דגש לתודעת שירות וצרכנות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס טכנאי שירות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס טכנאי שירות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס טכנאי שירות

במציאות המודרנית, המתקדמת והטכנולוגית בה אנו חיים כיום, המכשירים החשמליים על כל סוגיהם מקיפים אותנו ומשמשים אותנו באופן שוטף, הן בבתים פרטיים, במשרדים, במפעלים ובתעשייה, בחנויות וכדומה.

תקינותם של המכשירים החשמליים חשובה במיוחד ועל כן טכנאי השירות, בדגש על טכנאי שירות למוצרי חשמל (הנקרא גם טכנאי מוצרים לבנים), נחשבים לבעלי מקצוע מבוקשים במיוחד שיש באפשרותם לעסוק באחזקה, תיקון, טיפול ושדרוג של מוצרי חשמל ביתיים כמו מכונות כביסה, תנורים, מקררים, מדיחי כלים, טלוויזיות ועוד.
קורס טכנאי שירות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לקורס טכנאי שירות

לימודי קורס טכנאי שירות פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים למועמדים בעלי כישורים טכניים מפותחים ואוריינטציה טכנולוגית, בין אם הינם בעלי ידע קודם בתחומי החשמל והאלקטרוניקה ובין אם לא, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה באמצעותה יוכלו להשתלב בתחום מבוקש ורווחי זה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים טכנאים בתחומים שונים המעוניינים בהעשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס טכנאי שירות

תנאי הקבלה לקורס טכנאי שירות משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב נדרשים המועמדים להיות בוגרי 10 או 12 שנות לימוד, ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
קורס טכנאי שירות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי טכנאי שירות

משך לימודי טכנאי שירות משתנה בין המכללות השונות ובין היקף החומר הנלמד והידע הקודם של הסטודנטים. על פי רוב, קורסים המיועדים לבעלי רקע קודם בחשמל ואלקטרוניקה נפרשים על פני תקופת זמן של כחצי שנה, ואילו קורסים הפונים לקהל הרחב נמשכים בין שמונה לעשרה חודשים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.        

נושאי הלימוד בקורס טכנאי שירות

במהלך לימודי הקורס בנושא טכנאי שירות מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו פיקוד ובקרה, יסודות בחשמל ואלקטרוניקה, אינסטלציה חשמלית ביתית, תכנון ובניית מעגלים, איתור תקלות במעגלים חשמליים, בטיחות, תורת החשמל, מוצרי חשמל ביתיים, מערכות הפעלה, דגשים בבטיחות בעבודה עם חשמל ומים, זיהוי תקלות והחלפת רכיבים, פירוק והרכבה ועוד.  

תעודת גמר לאחר קורס טכנאי שירות

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. בחלק מן הקורסים יזכו בתעודת מקצוע "טכנאי שירות מוצרי חשמל ביתיים" מטעם משרד הכלכלה והתעשייה (משרד התמ"ת לשעבר).

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי טכנאי שירות

עם סיום לימודי קורס טכנאי שירות יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל תפקידים ומקומות עבודה כמו למשל חברות שירות טכנאים שונות, כאשר בתחילת דרכם סביר להניח כי יהיו מצוותים לטכנאי שירות מנוסים אך ככל שיצברו ניסיון יוכלו לטפל בתקלות שונות בעצמם. כמו כן יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס טכנאי שירות

בוגרי קורס טכנאי שירות המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס חשמלאי מוסמך בו יוכשרו לתכנון, פיקוח, התקנה ואחזקה של מכשירים חשמל ביתיים ותעשייתיים, כמו גם לעריכת תוכניות חשמל במתח נמוך.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודים בקורס טכנאי אלקטרוניקה מוסמך בו ילמדו אודות אחזקת ציוד ממוחשב, תכנון ובנייה של מערכות ממוחשבות, ויסות ובקרה על אלו ועוד.
מודעה
מחפש קורס טכנאי שירות?
מחפש קורס טכנאי שירות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה