קורס טכנאי מחשבים

נמצאו עבורך 5 מוסדות לימודים:

לימודי טכנאי מחשבים

אם אתם נמשכים לעולם המחשבים ואף התברכתם בכישורים טכנולוגיים מפותחים, ואם אתם מחפשים לימודי הכשרה מקצועית איכותיים אשר יקנו לכם מקצוע נדרש ורווחי – כדאי לכם להכיר את קורס טכנאי מחשבים אישיים (הידוע גם כקורס טכנאי מחשבי PC וקורס טכנאי מחשבים נייחים) – קורס איכותי, בן מספר חודשים, אשר יקנה לכם את כל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים לטכנאי מחשבים מקצועי, העוסק בהתקנתם, תחזוקתם ותיקונם של מחשבים.

כיום במרבית הבתים בישראל יש שני מחשבים לפחות - עם העלייה בכמות המחשבים, עולה הדרישה לטכנאי מחשבים שיכולים לפתור בעיות ולהתקין תוכנות מורכבות. תכנית הלימוד מעניקה לסטודנטים ידע תיאורטי ומעשי נרחב בהתקנת חומרה, בתכנות, בעקרונות רשתות התקשורת הביתיות והארגוניות, בתמיכה במערכות הפעלה ובפתרון בעיות ושירות. בסיום הלימודים המשתתפים יוכלו לפתור תקלות מגוונות, לתקן ולשדרג מערכות הפעלה ולהתקין חומרות חדשות. טכנאות מחשבים הפכה למקצוע הכרחי כמעט בכל ענף בתעשייה ו\או בקרב אנשים פרטיים - המאפשרת עבודה בתנאי שכר טובים מאד והתפתחות מהירה כעסק עצמאי.

כיוון שמחשבים אישיים נמצאים כיום כמעט בכל בית ומשרד, וכיוון כי קלקולים שונים נוטים לתקוף אותם – הביקוש לטכנאי מחשבים הוא רב. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי טכנאי מחשבים נייחים במכללות המובילות בישראל.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס טכנאי מחשבים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס טכנאי מחשבים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות לימודי טכנאי מחשבים

קורס טכנאי מחשבים מקנה ללומדים בו ידע מעמיק בנושא של טכנולוגיית המחשב ומעניק להם כלים בתחום על מנת שיוכלו להפוך להיות טכנאים בעלי ידע רב בתחום תחזוקת המחשבים, ההתקנה של רכיבי חומרה, התקנות ויישום של מערכות תוכנה, איתור תקלות ותיקונן וכו'.

בשל הביקוש הרב לטכנאי מחשבים, התפתח בשוק מגוון רחב של קורסים ומסלולי לימוד שונים, כגון: טכנאי PC, טכנאי PC מתקדם, טכנאי שירות למחשבים ביתיים, טכנאי מחשבים עם התמחות במיכון משרדי, טכנאי רשתות תקשורת, טכנאי מחשבים עם התמחות בחומרה או בתוכנה, התמחות במערכות הפעלה, ועוד.
כמו כן, קיימות מכללות אשר מקיימות הכשרות לטכנאי מחשבים מטעם חברות כגון מיקרוסופט, ומעניקות תעודת הסמכה כטכנאי מחשבים בליווי תואר בינלאומי מטעם מיקרוסופט MCDST.

במציאות של היום הפכו מחשבים ניידים למוצר צריכה בסיסי אשר נצרך על ידי אנשים רבים באוכלוסיה, מסטודנטים ועד אנשי הייטק - לכל אחד כמעט יש לפחות לפטופ אחד בבית. ולכן קיים גם קורס טכנאי מחשבים ניידים המכשיר טכנאי מחשבים בעלי התמחות בתיקון מחשבים ניידים ונותן מענה לדרישה הגוברת בשוק לאנשי מקצוע בתחום זה. 
בוגרי הקורס מקבלים את כל הכלים לתחזק, לזהות תקלות ולתקן את המחשבים הניידים.

כמו כן, התחום עושה היכרות עם התוכנה והחומרה - כך ניתן להגיע לרמת דיוק גבוהה באיתור תקלות והבנת התקלה. הלימודים מאפשרים מרחב גדול של אפשרויות תעסוקה ולימודי המשך מתקדמים - לקידום מקצועי. לימודי טכנאי מחשבים ניידים הנם חדשניים מאחר והלפטופים נכנסו לשימוש המוני רק בעשור האחרון. התקלות במחשבים נגרמות בחומרה או בתוכנה, במטען או בסוללה. תקלות מסוג זה מצריכות אנשי מקצוע מיומנים שידעו לזהות בוודאות את המחדל ויטפלו בו במקצועיות.

טכנאי מחשבים ניידים אחראי על תחזוקה שוטפת של המחשב כאשר המיקוד נעשה על כלים פרקטיים במהלך הקורס. קורס זה יעניק לכם את ההכשרה הנדרשת לצורך תיקון לפטופים. בין הנושאים המרכזיים הנלמדים בקורס תיקון לפטופ ניתן למנות מבוא לאלקטרוניקה, מעגלים מודפסים, רכיבים אלקטרוניים, הלחמה מעשית והחלפת רכיבים ועוד. כמו כן, המשתתפים בקורס לומדים הכל אודות עבודה עם מלחם אוויר, עבודה עם מכשירי מדידה, מבנה של מחשב נייד ומרכיביו, פירוק והרכבה של מחשב נייד, איתור תקלות של מחשב נייד ודרכי הטיפול בהן, תיקון תקלות ברמת לוח אם ועוד.
קורס טכנאי מחשבים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה לקורס טכנאי מחשבים?

על מנת להתקבל לקורס טכנאי מחשבי PC על המועמדים להיות בעלי 12 שנות לימוד לפחות, בעלי ידע בסיס באנגלית והיכרות בסיסית עם עולם המחשבים והאינטרנט (ברמת משתמש). חלק מהמכללות דורשות מהמועמדים לעבור ראיון קבלה, הבודק את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.

למי מתאים ללמודי קורס טכנאי מחשבים?

קורס טכנאי מחשבים מיועד לכל המעוניין לרכוש ידע מקצועי בתחום המחשבים ורוצה מיד בתום הלימודים לעבוד בתחום. הלימודים הינם קצרים ובנוסף אינם מצריכים ידע קודם בתכנות או בתחומים אחרים מעולם המחשבים. הם כוללים את לימוד האופן בו המחשב בנוי, לצד תוכנות המסייעות לתמיכה במחשבים, התקנת תוכנות, בניית מערכות מחשבים וטיפול במערכות קיימות.
קורס טכנאי מחשבים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשך קורס טכנאי מחשבים?

משך הלימודים בקורס טכנאי מחשבים אישיים נע, בדרך כלל, בין 150 ל-300 שעות לימוד, בהתאם לעומק והיקף הלימודים (האם הם כוללים, לדוגמא, גם הכשרה בניהול רשתות). מכללות ומוסדות לימוד רבים מציעים אפשרות ללימודים בשעות הערב ואחר הצהריים ובימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם עובדים במשרה מלאה (או עסוקים מסיבות אחרות) תוכלו להשתלב בקלות ובנוחות בלימודים בקורס.

מה לומדים בקורס טכנאי מחשבים?

לימודי טכנאי מחשבים אישיים כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, אשר יקנו לכם את מיטב הידע בתחום, כמו גם שלל תרגולים והתנסויות מעשיות- לרבות עבודה במעבדות משוכללות ועתירות ציוד – כך שבסיום הקורס תאחזו גם במיטב הידע והכלים הדרושים לטכנאי מחשבים מקצועי ואיכותי.

עיתים קרובות כוללים לימודי טכנאי PC את הנושאים והתכנים הבאים: אלגברה, סטטיסטיקה, אלקטרוניקה, יסודות החשמל, בסיסי נתונים, סוגי תקשורת בין מחשבים, פרוטוקולים וסוגי רשתות, גרפיקה ממוחשבת, מולטימדיה ואינטרנט, תחזוקת PC, מבנה המחשב, סוגי זיכרונות, המעבד, הדיסק הקשיח, אמצעי אחסון, לוחות אם, מסך וכרטיס מסך, כרטיסי קול, התקני פלט וקלט, ציוד היקפי, חיבור לרשת, מודמים, חייגנים, DSL, שרתים, שרתי דואר, וירוסים, תוכנות ריגול, תמיכה מרחוק, מערכות הפעלה, אבטחת מידע, תיקון מחשבים נייחים ועוד.

חלק מהמכללות כוללות גם הכשרה לניהול רשתות תקשורת, כחלק מתכנית הלימודים להסמכת טכנאי מחשבים נייחים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי קורס טכנאי מחשבים?

בוגרי קורס טכנאי מחשבים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם. חלק מהמכללות מזכות את בוגריהם גם בתעודה מקצועית, המוכרת על ידי משרד התמ"ת. בחלק מהמכללות מכינים את הבוגרים למעבר של מבחני הסמכה בינלאומיים יוקרתיים של החברות המובילות בתחום – כמבחנים להסמכת MCDST של מיקרוסופט, לדוגמא.

במה עסוקים בוגרי קורס טכנאי מחשבים?

הביקוש לטכנאי מחשבים הוא רב – ועל כן מצליחים מרבית הבוגרים להשתלב בקלות ומהירות יחסית בעבודות בתחום – כשכירים או כעצמאיים. חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום אף מסייעות לבוגריהם להשתלב בעבודה – בין אם על ידי הפנייתם למעסיקים רלוונטיים ובין אם על ידי מתן ליווי ותמיכה עת הצעדים הראשוניים לפתיחת עסק עצמאי בתחום.

סיום הקורס תוענק לבוגר תעודת גמר, מטעם המכללה ומה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע). הדרישות לקבלת התעודה הן לרוב נוכחות בלפחות 80% מהשיעורים, הגשת פרויקטים ובחינות גמר פנימיות וחיצוניות. חלק מהמכללות מעניקות לבוגר תואר A+, שהוא תואר בינלאומי מטעם ארגון התעשיות והטכנולוגיות בעולם המחשוב.

טכנאי מחשבים משתלבים במגוון תפקידים כגון טכנאי שירות, תפקידי מכירה, הדרכה וייעוץ, ועוד, במגוון מקומות עבודה כגון חברות תמיכה, חברות וחנויות מחשבים, חברות עסקיות, או כעובד עצמאי, כפי שעושים רוב טכנאי החשמל - כיום רשומים בישראל אלפי טכנאי מחשבים, ולרובם יש עבודה בשפע.
הבוגרים יכולים גם להמשיך ללימודי הנדסאי מחשבים, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בהנדסת מחשבים ותוכנה, או תחומים קרובים אחרים.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס טכנאי מחשבים?

בוגרי הקורס יכולים להמשיך ולהעשיר את היעד בניהול רשתות, בבדיקות תוכנה או לעשות הסבה להיי טק.
מודעה
מחפש קורס טכנאי מחשבים?
מחפש קורס טכנאי מחשבים?
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה