ClickCease

קורס טכנאי חומרים מרוכבים

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס טכנאי חומרים מרוכבים
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס טכנאי חומרים מרוכבים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס טכנאי חומרים מרוכבים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי טכנאי חומרים מרוכבים

לימודי טכנאי חומרים מרוכבים במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מאתגרים, מרתקים ומעשירים אשר מהווים תחום משנה בהנדסת חומרים. לימודים אלו באים במטרה להכשיר את בוגריהם לתכנון מבנים הנדסיים שונים בהתאם לארגון או המפעל בו הם עובדים, כאשר מבנים אלו יכולים להיות חלקים לכלי תחבורה (מטוסים, רכבים, רכבות), מכשירי לחימה, ציוד רפואי, תאורה, מחשוב וכדומה.

תחום החומרים המרוכבים נפוץ ומבוקש בקרב מפעלים תעשייתיים בתחום התעשייה הצבאית (באוויר, בים או בקרקע), במפעלי הייטק, במפעלים כימיים, בתעשיית הפלסטיק והגומי, בתעשיית המחשבים, תעשיית החלל, תעשיית המחקר והפיתוח ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס טכנאי חומרים מרוכבים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס טכנאי חומרים מרוכבים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס טכנאי חומרים מרוכבים

החומר המרוכב הינו חומר שבנוי מחומרים שונים שאינם משנים את תכונותיהם, את צורתם, את מרקמם ואת צבעם, כך שניתן להבחין בהפרדה ביניהם במסגרת מבנה החומר החדש שנוצר. בנוסף, חומרים אלו שונים מאוד אחד מהשני מבחינת הצורה הפיזית והרכיבים הכימיים שמרכיבים אותו, זאת בכדי שייצרו חומר ייעודי חדש, חזק ועמיד בפני חום גבוה במיוחד, וכן בעלי משקל נמוך. תכונות אלו מהוות יתרון בעת תכנון מחדש של המבנה הרצוי, זאת במטרה ליצור מוצר חדש, יעיל, אסתטי ושימושי.

ישנם ארבעה סוגים של חומרים מרוכבים, כאשר הראשון הינו חומר המורכב מסיבים ומחוזק במילוי מטריצות, חומר במבנה כריך הבנוי ממעטפת קשיחה ובתוכה מילוי רך, חומר רב פאזי המורכב מזיהומים המוזרקים לתוכו וחומר תאי. בין חומרים אלו ניתן למצוא את הפלסטיק, הפוליאסטר, הבטון, הויניל, הפיברגלאס ועוד.

קהל היעד לקורס טכנאי חומרים מרוכבים

לימודי קורס טכנאי חומרים מרוכבים פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים לבעלי כישורים טכניים מפותחים, בין אם הינם חסרי כל ידע וניסיון בתחום ובין אם הינם בעלי רקע בענפי התעשייה הרלוונטיים, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה מקצועית באמצעותה יוכלו להשתלב בתחום מרתק ומבוקש וזה.  

תנאי הקבלה לקורס טכנאי חומרים מרוכבים

תנאי הקבלה לקורס טכנאי חומרים מרוכבים משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה, וכן בעלי שליטה טובה בשפה האנגלית. בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בעלי רקע טכני קודם.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי טכנאי חומרים מרוכבים

משך לימודי טכנאי חומרים מרוכבים משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים כ-140 שעות לימוד אקדמיות.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.       

נושאי הלימוד בקורס טכנאי חומרים מרוכבים

במהלך לימודי הקורס בנושא טכנאי חומרים מרוכבים מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו יסודות בכימיה, פיזיקה, אחסון חומרים, היכרות עם חומרים שונים (זכוכית, קרבון, קוולר, פיברגלאס ועוד), שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, פלסטיק ופולימרים, תכונות זכוכית וקוולר, שימושים בפיברגלאס, שיטות אחסון במפעלים, טכנולוגיות מתקדמות בתעשייה ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס טכנאי חומרים מרוכבים

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי טכנאי חומרים מרוכבים

עם סיום לימודי טכנאי חומרים מרוכבים יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל תפקידים ומקומות כמו מפעלים וחברות העוסקים בתחום בתעשייה האווירית והצבאית, מפעלים במתמחים בייצור פלסטיק וגומי, ייצור ציוד רפואי, תכנון ועיצוב מוצרים ועוד.  

לימודי המשך לאחר קורס טכנאי חומרים מרוכבים

בוגרי קורס טכנאי חומרים מרוכבים המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס טכנאי כימיה בו יוכשרו להשתלבות בתחומי מחקר, פיתוח, בקרה והפעלה של קווי ייצור בתעשייה הכימית.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודים בקורס זגגים בו ילמדו כיצד לעבוד עם זכוכית ולשלבה בתהליכים השונים של הכנת המוצרים.  
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎