קורס ריתוך ומסגרות

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודי מסגרות וריתוך

קורס ריתוך מקנה לסטודנטים ידע עיוני והתנסות מעשית בשיטות שונות של ריתוך ומסגרות. תכנית הלימודים בקורס עשירה ומקיפה, ומשלבת בין לימודים עיוניים ותיאורטיים רלוונטיים, לבין התנסות מעשית רחבה, הכוללת תרגולים רבים. ריתוך ומסגרות מאפשרים עבודה עם מגוון סוגי חומרים ופלדה על מנת ליצור מסגרות, צינורות ופרופילים. תחום לימודים זה הינו חלק מלימודי תעודה אשר מספק ללומדים אפשרות ליהנות מלימודים ממוקדים ומעניינים ביותר בתחומי הרתכות. 

הריתוך משמש בשימושים שונים בתעשייה לחיבור מתכות במוצרים שונים. הריתוך מושפע מפרמטרים רבים כדוגמת זרם חשמלי, מתח חשמלי. הזרמת גז על אזור הריתוך מקררת אותו ועוזרת במניעת היתוך בלתי אחיד. בואו ללמוד מקצוע מעשי ומעניין במגוון מכללות בישראל המציעות לימודי ריתוך.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס ריתוך ומסגרות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס ריתוך ומסגרות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס ריתוך ומסגרות

מעוניינים להשתלב בלימודי קורס ריתוך ומסגרות? כדאי שתדעו - הריתוך הוא פעולה של חיבור מתכות על ידי יצירת קשרים בין-אטומיים בין פניהן, באמצעות חימום מקומי, או כללי, שינוי צורה פלסטית, או שתי הפעולות כאחת. קורסים להכשרה מקצועית בתחום ריתוך ומסגרות מאפשרים עבודה עם מגוון סוגי חומרים ופלדה על מנת ליצור מסגרות, צינורות ופרופילים. הריתוך משמש בשימושים שונים בתעשייה לחיבור מתכות במוצרים שונים. הריתוך מושפע מפרמטרים רבים כדוגמת זרם חשמלי, מתח חשמלי. הזרמת גז על אזור הריתוך מקררת אותו ועוזרת במניעת היתוך בלתי אחיד.
קורס ריתוך ומסגרות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בקורס ריתוך ומסגרות?

התוכן הנלמד משתנה בין קורס לקורס, עם זאת קיימים מספר נושאים מרכזיים שנלמדים במרבית המכללות: תורת החומרים, פלדה, עקרונות השרטוט הטכני, שיטות שונות בריתוך והלחמה, חומרי ריתוך והלחמה, הכרת מכונות ריתוך, ריתוך בקשת חשמלית, ריתוך Mig (ריתוך באמצעות אלקטרודת מתכת וקשת חשמלית הנגרמת על ידי גז ארגון מיונן), ריתוך Co2, ריתוך Tig (ריתוך באמצעות אלקטרודת טונגסטן היוצרת קשת חשמלית מוגנת על ידי גז ארגון מיונן).

כמו כן, תכנים נוספים הינם ריתוך בלהבה והלחמות, ידיות ריתוך והארקה, כבלים ומחברים, תחזוקת מים בבית, צרכים בתעשייה ובענפי שירותים שונים, כלי מדידה, בדיקת ריתוך, קריאת תכניות, עקרונות במסגרות מבנים, פרופילים וצינורות, בטיחות בעבודה, מסכות כפפות וציוד בטיחות, ציוד רפואי עזרה ראשונה. הקורס כולל לימודים עיוניים והתנסות מעשית.

למי מיועד קורס ריתוך ומסגרות?

קורס ריתוך ומסגרות מיועד לעובדים בענפי התעשייה השונים המעוניינים להכשיר עצמם בריתוך ומסגרות. ישנם לימודי ריתוך כתחביב - קורסים חווייתיים למבקשים לעבוד וליצור עם חומרים קשיחים, לבנות מודלים מברזל. לימודי ריתוך ייעודים כדוגמת קורס ריתוך שלדות, פחחות, אופנועים, בניין, קונסטרוקציה ועוד.
קורס ריתוך ומסגרות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס ריתוך ומסגרות?

אם אתה מתעניין בריתוך מטעמים אמנותיים, אולי תתעניין גם בלימודי פיסול. הלימודים כוללים התייחסות מעמיקה לתחום הפיסול המאפשר למפסל לבטא עצמו בצורה הטובה ביותר ואשר תואמת את הלכי מחשבותיו. לימודים אחרים, הינם לימודי רישום, אשר גם הם שייכים לתחומי האמנות ומהווים בסיס טוב לאלה הרוצים להרחיב את הידע שלהם ולצעת לצייר באופן מקצועי יותר. 

במה עוסקים בוגרי קורס ריתוך ומסגרות?

כשתסיימו את הלימודים, תוכלו לעבוד כרתכים ומסגרים בין באופן פרטני או במסגרת חברה המתעסקת בתחום הבניה. כמו כן, תוכלו להשתלב במקומות שאינם רק שייכים לתחום הבנייה וגם בתחומי המכשור הרפואי תוכלו למצוא עבודה. חשוב שתבחנו את אפשרויות התעסוקה העובדות בפניכם קודם, לפני תחילת הלימודים ובכך להבטיח כי המסלולים העומדים לרשותכם באמת מעניינים אתכם ותרצו ללמוד את הנושא לעומק.
מודעה
מחפש קורס ריתוך ומסגרות?
מחפש קורס ריתוך ומסגרות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: בנימינה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה