ClickCease

קורס ריתוך ומסגרות

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי מסגרות וריתוך

לימודי ריתוך ומסגרות במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מעניינים, מעשירים, ייחודיים ומבוקשים במיוחד הנלמדים תחת לימודי טכנאים וחשמלאים ומטרתם הינה הכשרת הבוגרים לעבודה עם מגוון סוגים של חומרים ופלדה לצורך ייצור של מסגרות, צינורות ופרופילים.

ריתוך מהווה את אחד השלבים המרכזיים והחשובים בתהליך הבנייה והוא מושפע מפרמטרים רבים ומגוונים וביניהם זרם חשמלי, מתח חשמלי ועוד. כמו כן, מושפע הריתוך מהזרמת גז על איזור הריתוך שכן פעולה זו מקררת את החומר ועוזרת במניעת היתוך לא אחיד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס ריתוך ומסגרות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס ריתוך ומסגרות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס ריתוך ומסגרות

הריתוך משמש בתעשייה לשימושים שונים שכן הוא מאפשר חיבור של מתכות על ידי יצירת קשרים בין אטומיים בין פני המתכות, זאת באמצעות חימום מקומי, שינוי צורה פלסטית או שתי הפעולות גם יחד. עיבוד חומרי הגלם מבוצע בשיטות שונות, זאת לרבות שימוש במכונות ניסור, משחזות, מקדחות וכלים ידניים שונים.

הרתכים והמסגרים נדרשים לבחון כי המבנה עומד בדרישות הבטיחות הקיימות, וכן כי העבודה המבוצעת הינה עבודה יעילה, עמידה ואיכותית. ישנן דרגות שונות להסמכת רתכות וביניהן 1G שהינה הסמכת ריתוך מבנים בדרגה בסיסית, דרגה 3G שהינה הסמכת ריתוך מבנים בדרגה בינונית, הסמכת מסגרים שלב א' ועוד.
קורס ריתוך ומסגרות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לקורס ריתוך ומסגרות

לימודי קורס ריתוך ומסגרות פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים למועמדים בעלי כישורים טכניים מפותחים וכן לעובדי ענפי התעשייה השונים אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה מקצועית שתאפשר להם לבצע עבודות שונות עם מתכת, ברזל וחומרים קשיחים אחרים.

תנאי הקבלה לקורס ריתוך ומסגרות

תנאי הקבלה לקורס ריתוך ומסגרות משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב נדרשים המועמדים להיות בוגרי 8 שנות לימוד לפחות, כאשר רובם פתוחים בפני הקהל הרחב אמנם ישנם קורסים המציבים דרישות נוספות.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
קורס ריתוך ומסגרות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי ריתוך ומסגרות

משך לימודי ריתוך ומסגרות משתנים בין המכללות השונות ובין היקף החומר הנלמד והידע הקודם של הסטודנטים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 150 ל-250 שעות לימוד אקדמיות. ישנם קורסים קצרים בתחום אשר כוללים בין 20 ל-80 שעות לימוד אקדמיות.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.     

נושאי הלימוד בקורס ריתוך ומסגרות

במהלך לימודי הקורס בנושא ריתוך ומסגרות מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו תורת החומרים, פלדה, עקרונות השרטוט הטכני, שיטות שונות בריתוך והלחמה, חומרי ריתוך והלחמה, הכרת מכונות ריתוך, ריתוך בקשת חשמלית, ריתוך Mig באמצעות אלקטרודת מתכת וקשת חשמלית הנגרמת על ידי גז ארגון מיונן, ריתוך Co2, ריתוך Tig באמצעות אלקטרודת טונגסטן היוצרת קשת חשמלית מוגנת על ידי גז ארגון מיונן, ריתוך בלהבה והלחמות, ידיות ריתוך והארקה, כבלים ומחברים, תחזוקת מים בבית, צרכים בתעשייה ובענפי שירות שונים, כלי מדידה, בדיקת ריתוך, קריאת תוכניות, עקרונות במסגרות מבנים, פרופילים וצינורות ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס ריתוך ומסגרות

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי ריתוך ומסגרות

עם סיום לימודי קורס ריתוך ומסגרות יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת חברות ומפעלים שונים בתעשייה וביניהן חברות בנייה, בתים פרטיים, פסי ייצור, משרדים וכדומה. כמו כן יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.  

לימודי המשך לאחר קורס ריתוך ומסגרות

בוגרי קורס ריתוך ומסגרות המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס מנעולנות בו יוכשרו לפרוץ בצורה מבוקרת וחוקית לדירות, רכבים או משרדים שבעליהם נתקעו מחוץ להם.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודים בקורס טכנאי למכשירי חשמל ביתיים בו ילמדו כיצד להתקין ולתקן מכשירי חשמל ביתיים ביעילות ובמקצועיות.
מודעה
מחפש קורס ריתוך ומסגרות?
מחפש קורס ריתוך ומסגרות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה