הסבת אקדמאים להוראה בביה"ס היסודי

נמצאו עבורך 5 מוסדות לימודים:

לימודי הכשרת אקדמאים להוראה בבתי הספר היסודיים

במדינת ישראל, ביה"ס היסודי הינו מוסד הלימוד השני אחרי גן החובה. זוהי מסגרת לימודי חובה שכל הילדים מגילאי שש וחצי ועד שתים עשרה וחצי חייבים להשתתף בה. בבית הספר היסודי מונחים יסודות הידע והחינוך, שמסייעים לעצב את נפשו של הילד הצעיר. הכוח הטמון בידיהם של המורים בחינוך היסודי הוא רב ולכן יש צורך בהכשרה ייחודית וביצירת יכולות מיוחדות, כדי ללמד את הילדים. סטודנטים רבים במיוחד בתחומי מדעי הרוח והחברה, מבינים לקראת סוף תקופת לימודי התואר, כי יש להם רצון עז לעבוד במקצוע בעל ערך ומה יותר בעל ערך מאשר להיות מורה לילדים בביה"ס יסודי, בעת שאישיותם מתעצבת.

לימודי הסבת אקדמאים להוראה בביה"ס היסודי, נועדו להכשיר את בוגרי התואר הראשון בתחומי הוראה מגוונים, כמחנכים וכמורים בחשבון, אנגלית, עברית, הבעה ועוד. אם אתם אקדמאים שרוצים להביא לשינוי חיובי בחברה, באמצעות מתן ערך להוראה של תלמידים רכים, מסלול הכשרת אקדמאים להוראה בבתי הספר היסודיים, מתאים לכם. אתם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף ואף להשאיר את הפרטים שלכם לקבלת מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות הסבת אקדמאים להוראה בביה"ס היסודי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על הסבת אקדמאים להוראה בביה"ס היסודי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות הסבת אקדמאים להוראה בבתי הספר היסודיים

בימינו אנשים רבים פונים ללימודי תואר ראשון במכללות אקדמיות או באוניברסיטאות, כך שנוצר עודף של אקדמאים, שלעיתים מתקשים למצוא משרות ראויות להכשרה שעברו. זה תקף במיוחד בתחומי מדעי הרוח ובחלק מחוגי מדעי החברה. האפשרויות שעומדות בפניהם, הן או לפנות ללימודי תואר שני, שגם כך לא בטוח שימצאו עבודה בקלות, או לפנות ללימודי הכשרת אקדמאים להוראה. כך הם עשויים למצוא עבודה ביתר קלות, מכיוון שתמיד יש צורך במורים, כדי להתגבר על עומס העבודה הגבוה ואף לנסות להקטין את מספר התלמידים בכיתה.

הכשרת אקדמאים להוראה בביה"ס היסודי מיועדת לכל מי שמעוניין בעבודה בעלת ערך. מקצוע ההוראה מאפשר לעצב את נפשותיהם של הילדים הצעירים וגם להעניק להם את הידע הבסיסי, שיסייע להם בהמשך חוק לימודיהם בחטיבת הביניים ובתיכונים. אם אתם בוגרי תואר ראשון בראשית דרככם המקצועית, או אקדמאים שמעוניינים בהסבת מקצוע ומעוניינים בעבודה בעלת ערך רב, מהרו להירשם ללימודי הסבת אקדמאים להוראה בבתי הספר היסודיים ותזכו לחוויית לימודים מעשירה ולמקצוע מאתגר.
הסבת אקדמאים להוראה בביה"ס היסודי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל יעד

לימודי הכשרת אקדמאים להוראה בבתי הספר היסודיים מיועדים לאנשים בעלי תארים אקדמאים בתחומים שונים, שיש להם גישה טובה לתלמידים צעירים ויכולת לשמור אותם מרוכזים למשך שיעור שלם. בוגרי תואר אקדמי במדעי הרוח, יוכלו בנוסף לתפקידי מחנכים, להיות מועסקים בתור מורים לעברית, הבעה, ספרות ותנ"ך.

עבודה עם ילדים קטנים היא מאתגרת ולפעמים קשה לכן הלימודים מיועדים לאנשים בעלי סבלנות רבה, שלא מאבדים את עשתונותיהם בקלות.
 

תנאי קבלה

ללימודי הסבת אקדמאים להוראה בביה"ס היסודי יידרש מהמועמדים להציג תואר ראשון שמאושר על ידי המל"ג ובו ממוצע ציונים של 80 ומעלה. ייתכן שבמספר מכללות אקדמיות ואוניברסיטאות, יתבקשו המועמדים לעבור כמה קורסי השלמה.

ברוב המקרים המועמדים ללימודי הכשרת אקדמאים להוראה בביה"ס היסודי, יצטרכו לעבור ראיון קבלה אישי עם ראשי מסלול הלימודים, בכדי לבדוק את מידת התאמתם ללמד ילדים בגילאי בית ספר יסודי. כמו כן תיבדק מידת המוטיבציה של המועמדים לעבוד עם ילדים, מכיוון שזו עבודה מאתגרת ולעיתים לא קל להתמודד עם תלמידים צעירים.

אם מדובר במועמדים לתפקידי הוראה במקצועות ספציפיים ולא לתפקידי מחנכים, יידרש מהם להציג ציונים גבוהים, בנושאי הלימוד שאותם הם מתעתדים ללמוד.
הסבת אקדמאים להוראה בביה"ס היסודי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודים

לימודי הכשרת מורים אקדמאים להוראה בבתי הספר היסודיים, נמשכים בין שנת לימודים אקדמית אחת לשנתיים. בדרך כלל במסגרת של בין שלושה לחמישה סמסטרים. חלק מן המכללות יקדישו חלק מן הזמן במהלך הסמסטרים האחרונים להשתלמות מעשית בהוראה. מעט יותר מחצי מזמן הלימודים יוקדש לנושאי חינוך ושאר הזמן יתמקד בנושאי לימוד ספציפיים להוראה. כמו מקצועות העברית, חשבון, תנ"ך וכדומה.

חלק מן המכללות האקדמיות והאוניברסיטאות יציעו את לימודי הכשרת אקדמאים להוראה בביה"ס היסודי, במסגרת של לימודי ערב. בדרך כלל יתקיימו הלימודים בין פעם לפעמיים בשבוע. ייתכן אף שאחד מן המפגשים יתקיים ביום שישי. זה נועד לאפשר לאנשים שעובדים במשרה מלאה לקחת חלק בלימודים אלה.

תכנית לימודים

במסגרת הכשרת מורים אקדמאים להוראה בבי"ס יסודי, ילמדו הסטודנטים נושאים מגוונים, שיכשירו אותם להוראה לגילאים צעירים ולהתמודדות מאתגרת עם הענקת חינוך איכותי לתלמידים. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את: הכרות עם שיטות הקניית מיומנויות אוריינות, יסודות להערכת הישגי התלמידים, התמודדות עם תלמידים בעלי צרכים מיוחדים, הכרות עם הנושא של לקויות למידה, הוראת חשבון לבתי הספר היסודיים, עבודה בסביבה מתוקשבת, הדרכות בתחומי העזרה הראשונה, השתלמות מעשית בהוראה ועוד. את נושאי הלימוד יעבירו מרצות ומרצים מובילים בתחומם, בעלי ידע וניסיון מקצועי רב, בהוראה לתלמידים צעירים.

מי שמתעניין בנושאי הלימוד של לימודי הסבת אקדמאים להוראה בביה"ס היסודי, עשוי לגלות עניין גם בלימודים הבאים: לימודי הכשרת אקדמאים להוראה בביה"ס העל יסודיים, לימודי הסבת אקדמאים להוראת אנגלית ועוד.

תעודה

לבוגרים שמסיימים לימודי הכשרת אקדמאים להוראה בבתי הספר היסודיים, במידה והצליחו לעמוד בכל חובות הלימודים שהן: הצלחה במבחנים של הקורסים, הגשת תרגילי חובה, עמידה בחובת נוכחות, מעבר השתלמות מעשית ואף הגשת פרויקט גמר, תוענק תעודת הוראה והסמכה כמורים, מטעם המכללה האקדמית או האוניברסיטה אשר בה הם למדו. באמצעות תעודה זו הבוגרים יוכלו להתמודד על המשרות של מורים במקצועות שונים, או כמחנכים בבתי הספר היסודיים.

לימודי המשך

בוגרים שסיימו לימודי הסבת אקדמאים להוראה בביה"ס היסודי, יכולים באמצעות לימודי המשך להתקדם מקצועית. מי ששואף להתקדם בתחום גם לכיוון מחקרי יכולים לשקול ללמוד תואר שני בחינוך ואחר כך אף להמשיך לדוקטורט בחינוך. תואר שני אף משמש לרוב כתנאי קבלה, לכל מי שמעוניין להתמודד במכרז לתפקידי מנהלי בתי ספר יסודיים.

אפיק נוסף ללימודי המשך הוא של לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי.  בוגרי ההסבה האקדמית, שמרגישים תחושת שליחות בעבודתם, ובעלי רצון לשיפור היחס אל תלמידי בתי הספר היסודיים, כמו גם להיות קשובים לכל תלמיד שמתקשה, או מתמודד עם בעיות שונות, עשויים להתמקד בתחום זה ולהפוך ליועצי בתי הספר היסודיים.

אפשרויות תעסוקה

הבוגרים של לימודי הכשרת אקדמאים להוראה בביה"ס היסודי, לאחר סיום לימודיהם בהצלחה ולאחר שהוענקה להם תעודת גמר והם הוסמכו כמורים ומחנכים, יוכלו להציג מועמדות למשרות הוראה בבתי הספר היסודיים. לאחר שיצברו מספר שנות ניסיון והשיגו גם תארים מתקדמים הם יוכלו להתמודד במכרז על תפקידי מנהלי ביה"ס היסודיים.

בראשית דרכם המקצועית המורים יוכלו להציע שיעורים פרטיים, לתלמידי בתי ספר יסודיים, שמתקשים לעמוד בקצב של שאר הכיתה וזקוקים לעזרה בלימודים. במקרים מסוימים התשלום פר שעה גבוה יותר מהתשלום פר שעה שמקבלים מורים בבית הספר.
מודעה
מחפש הסבת אקדמאים להוראה בביה"ס היסודי?
מחפש הסבת אקדמאים להוראה בביה"ס היסודי?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: קריית טבעון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - ליד כפר סבא. הסעות חינם ומעונות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה