קורס גמולוגיה

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי יהלמנות במכללות

לא כולם מודעים לכך אך יהלומים ואבני חן מוכרים ונלמדים תחת מדע שלם הנקרא גמולוגיה. לימודי גמלוגיה הם נדירים אך בהחלט מרתקים. העובדה כי שני אבנים בטבע לעולם לא יהיו זהים מבחינת מבנה החומר יכולה ללמד רבות על יהלומים ואבני חן.

קורס גמולוגיה מערב בתוכו תכנים עיוניים לצד מעשיים בהם הסטודנטים לומדים לזהות את אבני חן מאבנים רגילות. הלימודים עצמם מסייעים במניעת זיופים והערכת אבני חן ויהלומים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס גמולוגיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס גמולוגיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות לימודי גמולוגיה ויהלומנות

לימודי גמולוגיה חוקרים את החברים הכי טובים של הנשים והם היהלומים. ללמוד גמולוגיה זה לא קל אך יכול לתרום לאנשי מקצוע בתחום, צורפים, תכשיטנים, מוכרי תכשיטים, חוקרים ועוד.

הקורס נלמד במכללות ברחבי הארץ כחלק ממערך לימודי תכשיטנות. התכשיטים הם לא רק קישוט עבור נשים וגברים אך גם סמל לסטטוס ויוקרה ועל כן רבים מחפשים כמובן תכשיטים בעלי ערך.

קורס גמולוגיה נלמד באופן מקצועי על ידי אנשי הוראה מהטובים בתחום. מעצבי תכשיטים מתחילים ואף המפורסמים בעולם, דואגים להכין תכשיטים עם החומרים הטובים ביותר שיש, כמו גם עושים שימוש עם אבני חן אמיתיות. אבני חן מלאכותיות נבדלות במבעים, החזר אור וצורה, דברים שגמולוג מקצועי ידע לזהות. 
קורס גמולוגיה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בקורס גמולוגיה?

תוכנית הלימודים של קורס גמולוגיה מובנית מתכנים אודות ליטוש האבן, פגמים פנימיים וחיצוניים, שימוש באבני חן בתכשיטים, שילוב היהלומים בתחום המדע והרפואה, החזרי אור וזיהוי אבנים אמיתיות מתוך ערמת אבנים מלאכותיים. שבירת אור זו נקודה חשובה אשר מעידה על איכות האבן ומידת המקוריות שלה. מבחן כמו זה נערך על ידי מכשיר ייחודי ושמו ריפרקטומטר, אך יש שטוענים כי ניתן לעשות מדידה זו גם על ידי מיקרוסקופ פשוט. 

כיצד עובדת גמולוגיה? - ובכן הכל מתבסס על משקלם הסגולי של האבנים המבחינים אותם זה מזה. כך למשל משקלו הסגולי של רובי הוא 4 ואילו זירקוניה מחזיק במשקל סגולי של 5.6. המשקל הסגולי נקבע על ידי צפייה בצפיפות החומר. מידת הצפיפות מעידה על אבן חן מסוימת ומבדילה אותה מאחרת.

גמולוגיה הוא מדע מקצועי אשר חוקר ובוחן יהלומים ואבני חן. התחום לא פופולרי וגם השם שלו אינו כה נודע בין רבים, מדע זה לא היה כה נגיש בתקופות מוקדמות יותר לקהל הרחב.

כמה זמן נמשך קורס יהלומנות?

לימודי תכשיטנות וצורפות נלמדים במסגרת מכללות שונות ומגוונות. אחת מהן היא מכללת חרוז כזה, הכוללת בין התכנים הנלמדים בתכנית לימודי גמולוגיה על מנת לתת רקע תיאורטי ומעשי לתחום הצורפות. הלימודים עצמם נפרשים על פני 13 מפגשים בני שעתיים וחצי כל אחד.

בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים לקבל תעודה מטעם המוסד שבו למדו, המעידה כי הם סיימו את לימודיהם בהצלחה כתכשיטנים.
קורס גמולוגיה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש בתחום גמולוגיה ויהלומנות?

עיצוב תכשיטים ובייחוד קורס גמולוגיה נמנה על לימודים דומים כגון תואר ראשון בארכיאולוגיה. הלימודים הינם מתבססים על ידע עיוני ומעשי כאחד. היופי בלימודים אלו הוא היכולת לבוא לשטח, שלמראית עין נראה כחסר ייחוד ולאחר חיפושים וחפירות מתמשכות ניתן למצוא בו פריטים ושרידים יקרי ערך.

תואר ראשון בשימור אתרים הינו תחום לימודים מאתגר במיוחד וכולל התייחסות מעמיקה לנושא של שימור אתרים ארכיאולוגיים המכילים משאבים שונים ומגוונים.

במה עוסקים בוגרי קורס גמולוגיה ויהלומנות?

אבני חן ויהלומים הם נדירים ויופיים בהחלט אטרקטיבי לרבים. לא סתם נשים וגברים בוחרים בתכשיטים על מנת להוסיף למראם החיצוני ולתחושה פנימית. יש המספרים כי אבני חן מחזיקות בתכונות סגולה אשר מעידות על אופי האדם ומעניקות לו אנרגיות. זאת בהחלט ניתן לטעון לגבי אבני חן אמיתיות שמשדרות עוצמה, יופי וחן.

המסיימים יוכלו לעסוק בתחום התכשיטנות, להכין עבודות שאינן נופלות באיכותן מהרמה הנצפת בדוכנים של מגנוליה וגראס. ובכך למכור או להכין אך בשביל הפנאי האישי תכשיטים יפים ומגוונים.

כמה עולה קורס יהלומנות?

שכר הלימוד משתנה בין מוסד למוסד. טווח המחירים יכול לנוע בין 4,000 – 7,000 ש''ח בממוצע, תלוי בהיקף הקורס ובמוסד הלימודים.
מודעה
מחפש קורס גמולוגיה?
מחפש קורס גמולוגיה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רמת גן
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה