קורס איור אופנה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס איור אופנה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס איור אופנה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס איור אופנה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי איור אופנה

תחום איור האופנה נועד להעביר מסר ויזואלי אופנתי לפני תהליך עיבוד הבד. מעצבי האופנה מסתייעים בתהליך הזה שמהווה אחד מן השלבים הראשונים בהפקת פריט האופנה. הם מבצעים זאת או באמצעות ציור וצביעה ביד על גבי נייר, או באמצעות איור ממוחשב בתוכנות המיועדות לכך, כמו אילוסטרייטור, פריהנד, או פוטושופ. בעבר איורי אופנה שימשו להציג את פריטי האופנה לקהל הרחב, אולם מאז ראשית המאה העשרים החלו לעשות שימוש במצלמות כדי להציג את פריטי האופנה בצורה ריאליסטית הרבה יותר. כך בהדרגה איור האופנה עבר להיות חלק מתהליך היצירה הבסיסי של פריטי האופנה.

קורס איור אופנה נועד להעניק לסטודנטים ידע וכלים להתמודד עם התהליך הראשוני של יצירת פרטי האופנה או הקולקציה. במהלך הקורס יושם דגש על טכניקות איור שיאפשרו הצגה ריאליסטית, או אבסטרקטית, תלוי ברצונותיו של מעצב האופנה באותו רגע. אם גם אתם מעוניינים להכיר את תהליך ציור ואיור אופנה מתוך כוונה לעסוק בתחום מאתגר ומעניין זה, הנכם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד זה ואף ליצור קשר אתנו לקבלת מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס איור אופנה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס איור אופנה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס איור אופנה 

ציור ואיור אופנה קיים כבר מאות שנים. בראשית הדרך זו היתה האפשרות היחידה להציג לקהל הלקוחות הרלוונטי שקרא במגזינים לאופנה על פרטי הלבוש החדשים שיצאו - שמלות ערב מרהיבות, פאות נוכריות לגברים, גלימות מהודרות, חגורות ונעלים עם אבזמים מוזהבים ועוד מגוון רב של סוגי לבוש. אחרי המצאת המצלמות חלפו כמעט מאה שנים עד אשר הטכנולוגיה איפשרה למגזיני האופנה להתבסס על צילומי פרטי לבוש שהולבשו על דוגמנים או דוגמניות ולא על איור. כיום איור אופנה טכני נועד ליצור את המודל הראשוני או הסקיצה של פריטי לבוש, או אף של קולקציות שלמות. את האיורים ניתן לשפר בהדרגה בתהליך סיעור מוחות של כמה מעצבים, או שהמעצב המאייר עצמו משפר בהדרגה את עיצוב הבגד.

תהליך איור האופנה מתבצע באמצעות ציור ורישום ידני על נייר, או באמצעות עבודה על תוכנות מחשב לאיור, כמו פוטושופ, אילוסטרייטור או פריהנד. לימודי איור אופנה נועדו להעניק לסטודנטים את הכלים הטובים ביותר לצייר סקיצות ראשוניות עד לרמת המודלים הסופיים לפני תהליך הביצוע על הבד. אם גם אתם מעוניינים בכישורים הללו בשביל לעבוד בתחום עיצוב האופנה, מהרו להירשם אל קורס איור וציור אופנה.

למי מתאים ללמוד קורס איור אופנה?

קורס איור אופנה מיועד לאלה אשר עוסקים בתחום עיצוב אופנה, תפירה וגזירה ומעוניינים בידע נחוץ לתכנון פריטי הלבוש. יכולת איור האופנה תשפר את רמתם המקצועית ותאפשר להם לתכנן ביתר דייקנות קולקציות של פריטי בגדים וכך להפוך למעצבים ידועי שם.

כמו כן, יתאים קורס איור אופנה לאנשים חסרי רקע קודם בתחום עיצוב האופנה שהחלו ללמוד זאת במסגרת לימודים רב שנתית. לימודי איור וציור אופנה מהווים במקרה זה קורס אחד במסגרת כוללת זאת.

לימודי איור אופנה עשויים אף להתאים לאנשים בעלי כישרון איור, ציור ורישום סקיצות שיש להם גם ידע כלשהו בעבודה על תוכנות מחשב שמיועדות לציור ואיור כמו Photoshop, Illustrator, Freehand.

מה הם תנאי הקבלה לקורס איור אופנה?

בכדי להתקבל אל לימודי קורס איור וציור אופנה יצטרכו המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה הבאים: בחלק מן המכללות ידרשו שהמועמדים יגיעו עם אישור על סיום 12 שנות לימוד. תנאי נוסף עשוי להיות מעבר ראיון קבלה אישי עם ראשי מסלול הלימודים. ראיון זה יקבע את מידת התאמתו של המועמד ללימודי קורס איור אופנה.

לעיתים קורס איור וציור אופנה יהיו חלק ממסגרת כוללת של לימודי עיצוב אופנה, במקרה הזה תנאי הקבלה ללימודים יהיו תנאי הקבלה של הלימודים המורחבים. ייתכן שיידרש במצב כזה להציג תיק עבודות אישי ולעבור מבחן כניסה.

כמו כן, יידרש מן המועמדים לשלוט היטב בשפה העברית, כיוון ששפת הלימוד ברוב המכללות לעיצוב אופנה בארץ היא עברית.

מה משך קורס איור אופנה?

אורך קורס איור וציור אופנה ישתנה בין המכללות השונות ובין קורסים קצרים לקורסים מורחבים. קורסים קצרים ימשכו בין שלושים לחמישים שעות לימוד אקדמיות המתפרשות על פני בין עשרה לחמישה עשר מפגשי לימוד. סה"כ בין חודשיים וחצי לארבעה חודשים. קורסים מורחבים יימשכו בין שמונים למאה שעות לימוד אקדמיות המתפרשות על פני בין עשרים לעשרים וחמישה מפגשים. לרוב יתקיימו בין מפגש אחד לשני מפגשי לימוד בשבוע, כאשר אחד מהם עשוי להתקיים בימי שישי.

את לימודי איור אופנה ניתן ללמוד או במסגרת של לימודי בוקר או במסגרת של לימודי ערב, שמאפשרת גם לאנשים אשר עובדים במשרה מלאה להשתתף בקורס זה ולהפיק ממנו תועלת רבה. 

מה לומדים בקורס איור אופנה?

במסגרת לימודי איור וציור אופנה ילמדו הסטודנטים נושאים מגוונים שיאפשרו להם בסופו של דבר להמחיש בצורה ויזואלית מצויינת את הבגדים והקולקציות שהם מעצבים. בין נושאי הלימוד אפשר למצוא את: יסודות עיצוב אופנה, הכרות עם איור אופנה טכני, איור פרטי לבוש שונים - שמלות ערב, בגדי ילדים, חליפות, בגדי ים ועוד. איור של דוגמנית עליה מאיירים את הסקיצות, יסודות התדמיתנות, רישום מהיר, יסודות הפרספקטיבה.
 
כמו כן, ילמדו הסטודנטים לעבוד עם תוכנות גרפיקה ממוחשבת ייעודיות לאיור - אילוסטרייטור, פוטושופ או פריהנד. עיצוב קולקציות על גבי נייר רישום, טכניקות לצביעה בעפרונות, ציור אופנה על דגמים בעת תנועה, בניית דמויות באמצעות דגמים גיאומטריים בסיסים, בניית תיק עבודות ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס איור אופנה?

לבוגרי לימודי איור אופנה שעמדו בכל חובות הלימוד שלהם תוענק תעודת גמר מטעם המכללה בה הם למדו. חובות הלימוד כוללות: הגשת תרגילי בית, עמידה בחובות הנוכחות על פי המדיניות של המכללה, בניית תיק עבודות והגשת פרויקט גמר. לעיתים קורס איור אופנה הוא חלק ממסגרת מורחבת יותר של לימודי עיצוב אופנה. במקרה זה התעודה הכוללת תוענק רק עם סיום הלימודים.

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס איור אופנה?

בוגרי לימודי איור אופנה עשויים להתעניין בלימודי איור, רישום וציור. התחום כולל התחייסות מקיפה ביותר לתחומי האמנות ועוזר בהקניית פרקטיקות שונות השייכות לתחום כדי להפוך לאמנים מקצועיים בעלי חזון היכולים להביא אותו במסגרת עבודתם.

כמו כן, עשויים הבוגרים לבחור ללמוד קורס איור דיגיטלי. באמצעות הידע שיצברו בקורס זה הם יוכלו לשפר את יכולות האיור של פרטי האופנה השונים באופן מדויק יותר ואף להדפיס את התוצאות.

קורס נוסף שפונה לנישה בתחום עיצוב האופנה הוא לימודי עיצוב בגדי ילדים. בימינו כאשר החיים סובבים במידה רבה סביב הילדים, שמים דגש רב על התחושות החיוביות שלהם. מן הטעם הזה יש לבוגרי מסלול הלימודים הזה סיכויים טובים למצוא עבודה ייחודית ומרתקת בעיצוב בגדי ילדים.

במה עוסקים בוגרי קורס איור אופנה?

בוגרי לימודי איור אופנה יכולים להציג את מועמדותם לעבודה במסגרת של בתי אופנה ולסייע למעצבי האופנה בתכנון פרטי הלבוש בקולקציות החדשות שהם מוציאים. בראשית דרכם המקצועית הם יעבדו יחד עם ציירי אופנה בכירים יותר, אולם בהדרגה לאחר שהם יתקדמו ברמתם המקצועית הם יוכלו לעבוד בעצמם על פרויקטים שונים.

נוסף על כך יוכלו בוגרי קורס איור אופנה שצברו ניסיון מקצועי רב להפוך לפרילנסרים שיפיקו איורי פרטי לבוש עבור מעצבים, או בתי אופנה. באופן זה הם יוכלו ליהנות מעבודה מעניינת ומאתגרת יותר, כמו גם מרמות שכר גבוהות יותר.

בוגרי לימודי איור וציור אופנה גם יוכלו להפוך למדריכי ציור -במיוחד אלה אשר עברו קורס מדריך לאמנות, בין אם כמורים פרטיים, או במסגרת מכללות לעיצוב.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎