קורס צילום דיוקן

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס צילום דיוקן
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס צילום דיוקן?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס צילום דיוקן?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי צילום דיוקן

לימודי צילום הינם תחום רחב אשר כולל בתוכו קורסים שונים ומגוונים. אחד מהתחומים המעניינים השייכים לתחום הצילום הינו צילום דיוקן (נקרא גם צילום פורטרט). דיוקן - Portrait בשפה האנגלית, מבוסס על הצגה אמנותית של בני האדם, בעיקר בחלק העליון של גופם ובדגש על פניהם באופן שמבליט את האישיות שלהם. צילום פורטרט הוא נושא שמעסיק צלמים מקצועיים וחובבי צילום רבים ולכן רבים מהמתעניינים ישאפו ללמוד את התחום באופן רשמי במסגרת קורס צילום פורטרטים. מוסדות לימוד רבים בארץ המלמדים צילום מציעים קורסים ייחודיים המתרכזים בלימוד צילומי הדיוקן, ומקנים לבוגריהם את מיטב הידע והכלים בנושא צילומי זה.

קורס צילום דיוקן יתמקד מעבר לצילום הפורטרט גם בלימודי יסודות העברת מסרים אמנותיים באמצעות התמונות המופקות בצילום. יש נרטיב שאותו הצלם מעביר באמצעות הדיוקן של המצולם. אם גם אתם מתעניינים בלימודים מרתקים אלו, אך ראשית מעוניינים לקבל מידע נוסף אודותיהם, הגעתם למקום הנכון, הנכם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד זה ואף ליצור עמנו קשר בשביל לקבל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס צילום דיוקן?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס צילום דיוקן?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מה לומדים בקורס צילום דיוקן?

צילום דיוקן הוא צילום שמתמקד בחלק הגוף העליון של המצולם ובייחוד בפניו - הוא נקרא גם צילום פורטרט. צילום דיוקן טוב יכול לעורר תגובה רגשית חזקה במתבונן ולשקף את אישיותו של המצולם. צלמים רבים אוהבים את תחום צילומי הדיוקן ומתמקצעים בו, לכן עולה הדרישה לקורס צילום דיוקן. חלק גדול ממוסדות הלימוד בארץ המלמדים צילום- בתי ספר ומדרשות לצילום- מציעים לימודי צילום דיוקן. בלימודי צילום דיוקן הסטודנטים עורכים היכרות עם סגנונות עבודה של צלמים ידועים בתחום צילום הדיוקן ולומדים את ההיבטים השונים של התחום: הצגת דמות האדם בצילום, עמדת הצלם ויחסי צלם-מצולם.

הסטודנטים מפתחים את שליטתם ביסודות של אמנות הצילום כמו קומפוזיציה ותאורה ולומדים כיצד היסודות האלו באים לידי ביטוי בצילומי דיוקן. הסטודנטים בלימודי צילום דיוקן מיישמים באופן מעשי את החומר התיאורטי שלמדו בכיתה, ומתנסים בצילומי דיוקן מסוגים שונים, למשל צילומי רחוב מבוימים ולא מבוימים - כיצד מצלמים דיוקן של אדם ברחוב?ברבים מהקורסים הסטודנטים מציגים את עבודותיהם בפני חבריהם, נותנים ומקבלים משוב. בחלק ממוסדות הלימוד הסטודנטים מכינים פרויקט גמר בצילום דיוקן.

למי מתאים ללמוד קורס צילום דיוקן?

קהל היעד בקורס צילום פורטרט משתנה ממוסד למוסד, כאשר חלק מהקורסים מיועדים לצלמים מקצועיים ומנוסים וחלק מיועדים לצלמים חובבים או לכאלה שנמצאים בשלבים התחלתיים של לימודי הצילום. בדרך כלל נדרש ניסיון מסוים בתחום הצילום כדי ללמוד צילום דיוקן. למי שמחפש קורס צילום פורטרט, כדאי לשים לב להגדרת הקורס, כלומר האם הוא מוגדר כ"קורס צילום דיוקן מתקדם", "קורס צילום דיוקן לצלמים מקצועיים" או "סדנת צילום דיוקן".

קהל יעד נוסף הוא של אנשים העובדים בתחום הפרסום והשיווק שמעוניינים באמצעות הידע שיצברו במסגרת צילום הדיוקן להפיק תמונות איכותיות ואמנותיות שיתפסו את המצולם ברגע המתאים ויצרו אפקט חיובי אצל מי שצופה בתמונה, בין אם מפורסמת בקטלוג, מגזין, עיתון, או באתר אינטרנט. באופן זה הם יוכלו למכור את מוצריהם ביתר קלות ולהגדיל את רווחיהם.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי צילום דיוקן?

אם אתם מעוניינים להתקבל אל לימודי צילום דיוקן, דעו לכם כי לרוב לא יידרשו תנאי קבלה מיוחדים. על המועמד להיות מעל לגיל 18. ייתכן כי בחלק מן המכללות יידרש ממנו להציג אישור על סיום 12 שנות לימוד. נוסף על כך מי שרוצה ללמוד קורס צילום דיוקן, צריך שתהיה לו מצלמה איכותית, רצוי מסוג DSLR (מצלמת רפלקס) אשר בה ניתן להחליף עדשות.

כמו כן, בדרך כלל יעברו המועמדים ראיון קבלה אצל ראשי חוג הלימודים (רכז אקדמי, ראש חוג), כך יבדקו אם הוא מתאים ללימודים. אם אתם שואפים ללמוד קורס צילום דיוקן למתקדמים, דעו לכם, כי לרוב יידרש מכם להציג תעודה המעידה על מעבר קורס צילום דיוקן למתחילים, או להציג את יכולותיכם באמצעות בחינת קבלה.

כמה זמן נמשך קורס צילום דיוקן?

אם אתם שואלים את עצמכם כמה זמן  נמשך קורס צילום דיוקן, דעו לכם כי משך הלימודים משתנה בין מכללות לצילום שונות ובין קורס צילום דיוקן למתחילים וקורס צילום דיוקן למתקדמים. הקורסים הקצרים ביותר כוללים 4 מפגשים (סה"כ (עד 16 שעות לימוד) ואילו הקורסים הארוכים ביותר כוללים 12 מפגשים (עד 50 שעות לימוד).

הלימודים יתקיימו לרוב פעם בשבוע, אולם ייתכן כי יהיו בנוסף ימי צילום מחוץ לכיתה שיתקיימו בימי שישי. במקרה ומדובר בקורס, שמהווה חלק מתואר בצילום, הלימודים עשויים להתקיים במתכונת יום. אולם במקרה ומדובר בקורס העומד בפני עצמו, בדרך כלל הוא יתקיים במתכונת של לימודי ערב, כך שיתאפשר גם למי שעובד במשרה מלאה להפיק תועלת מן הקורס.

מה לומדים בקורס צילום דיוקן?

שוקלים ללמוד קורס צילום דיוקן ותוהים אילו נושאים תלמדו, אז דעו לכם כי במסגרת הקורס תלמדו לא רק תכנים טכניים הקשורים לצילום, לא גם תכנים תיאורטיים מתחום האמנות, ההיסטוריה של הצילום ועוד. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את: מבוא- ההיסטוריה והמשמעות של הפורטרט בעולם האמנות, מהו צילום פורטרט, ומה הופך צילום פורטרט לצילום טוב? סוגי דיוקנאות - מסחרי, תיאורי, אישי ועוד.

כמו כן, יתנסו הסטודנטים בפרויקטים מעשיים - צילומי דיוקן בחוץ וצילומי דיוקן בסטודיו, צילומי דיוקן מבוימים ולא מבוימים, צילומי רחוב ודיוקן עצמי. בנוסף לכך, ברוב הקורסים הסטודנטים לומדים טכניקות של עיבוד תמונה באמצעות תוכנת הפוטושופ וגם ילמדו על חשיבותה של תאורת חוץ - עבודה באור יום.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס צילום דיוקנאות?

אם סיימתם בהצלחה את לימודי צילום דיוקנאות ועמדתם בכל חובות הלימוד שלכם, אזי תוענק לכם תעודת גמר מטעם המכללה בה למדתם. חובות הלימוד יכללו לרוב, השתתפות פעילה במהלך הלימודים, עבודה מעשית בצילום והגשת פרוייקט גמר.

מה אפשר ללמוד אחרי קורס צילום דיוקן?

אם התעניינתם בתחומי הצילום והאמנות אולי תתעניינו גם בקורס צילום עירום. תחום זה מאפשר לצלם דוגמנים המוכנים להצטלם בעירום, בפוזיציות משתנות תוך שימת דגש על אפקטים משתנים של צל ואור, צילום בשחור לבן, צבעוני ובכן בצילומים חסרי פיגמנטים, מדובר על קורס בו לומדים נישה מתחום האמנות.

קורס צילום ספורט אתגרי, מתאים לאנשים שאוהבים אתגרים, ומוכנים לתת לעצמם את האפשרות להתנסות גם כן בספורט זה כדי לתפוס את הרגע המתאים והמעניין ביותר. למשל בעת גלישת סנובורד, קפיצת באנג'י וכדומה. כמו כן, לימודי צילום עיתונות יתמקדו יותר בצילום סיטואציות הקשורות לאירועים חשובים לשם צירופם בסופו של דבר, לסיקורים השונים בעיתונים, מגזינים מובילים ואתרי חדשות באינטרנט.

במה עוסקים בוגרי קורס צילום דיוקנאות?

אם סיימתם בהצלחה קורס צילום דיוקנאות, תוכלו לעסוק בתחום הצילום בסיטואציות שונות ומגוונות. כך לדוגמא, קיים ביקוש רב לצלמים באירועים כמו: חתונות, בר מצווה, בריתות, ברית מילה ועוד ערבי בידור אחרים. תחום לימודים זה מאפשר לצלמים להנציח רגעים בצורה יפה ביותר, המצלמת בבירור את הפנים תוך הקפדה על רמה גבוה, יחסי אנוש טובים ורצינות.

כמו כן, אם יש לכם כישרון אמנותי ויכולות עבודה טכנית ואתם רוצים להעביר מן הידע שלכם לאחרים, תוכלו להציג את מועמדותכם למשרות הוראה במכללות לצילום.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎