קורס צילום פורטרטים

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס צילום פורטרטים
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס צילום פורטרטים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס צילום פורטרטים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי צילום פורטרטים

דיוקן (או Portrait באנגלית), הוא ייצוג אמנותי של האדם, בעיקר פלג גופו העליון עם דגש על פניו. מטרת הדיוקן להציג את האדם, כולל מאפייני האישיות שלו. את הדיוקן ניתן להציג בציור (כמו הדיוקן העצמי של ליאונרדו דה וינצ'י), או באמצעות צילום דיוקן. צילום דיוקן אידיאלי מתבצע ממרחק של בערך שלושה מטרים ממי שמצלמים אותו. אם יעמדו קרוב מדי, עלול להיווצר עיוות בתמונה וצילום ממרחק גדול מדי עלול להשמיט פרטים חשובים של פני המצולם. קורס צילום דיוקנאות מכשיר את הסטודנטים בידע אומנותי בתחום הצילום (בדרך כלל פלג הגוף העליון של האדם).

הדיוקן יכול למעשה לספר סיפור, להיות ממוסגר בתוך נרטיב מסוים או להעביר מסר עלילתי. צילום דיוקנאות ממחיש את עומק היצירה והמחשבה של הצלם שכן אין מדובר רק בפני המצולם אלא בתוכן שהוא רוצה להעביר. ללימודי צילום דיוקנאות מגיעים אנשים בעלי רקע טכני בצילום, היודעים להפעיל מצלמה באופן מתקדם ומכירים טכניקות צילום. לרוב הלימודים מתמקדים בפן היצירתי של הצילום ולא בפן הטכני שכן יוצאים מתוך הנחה שהסטודנטים כבר שולטים בפן זה. הצילום, למרות התמקדותו באדם מסוים, חייב להמחיש מצב רוח ותחושות של הצלם והאדם המצטלם. אם גם אתם מעוניינים לעבור את ההכשרה האמנותית הזו בתחום הצילום, הנכם מוזמנים לקרוא דף זה ואף ליצור עמנו קשר בשביל לקבל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס צילום פורטרטים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס צילום פורטרטים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות לימודי צילום דיוקן 

המוזיאונים הגדולים בעולם מחזיקים ביצירות אמנות מתקופת הרנסאנס, הכוללות דיוקנאות של מלכים, אצילים, גברים ונשים (כמו הציור המפורסם של מונה ליזה במוזיאון הלובר). ציירים כמו מיכאלאג'לו, לאונרדו דה וינצ'י, רמברנדט, וינסנט ואן-גוך ואחרים ציירו דיוקנאות של אנשים בצורה כה מושלמת כך שניתן היה לדעת מה חשו האנשים אותם הם ציירו. בעידן שלנו הצילום הפך להיות לא רק כלי תיעוד אלא גם כלי אומנותי שבאמצעותו צלמים מציגים את האספקטים הנפשיים לצד המאפיינים הפיזיים של האדם המצולם. בימינו בגלריות ובמוזיאונים מארגנים תערוכות בהן מוצגות תמונות דיוקן מצולמות מסוגים שונים שמצליחים להעביר לצופה את תחושותיו של המצולם ואת המגע האמנותי של הצלם.

קורס צילום דיוקנאות מתמקד בזיהוי נכון של תווי פנים ופלג גוף עליון של האדם ובשמירת הרגע הנכון לדורות הבאים באמצעות הצילום. כמו כן, המשתתפים בקורס לומדים את תורת הבימוי שתיתן להם את היכולת ליצירת סיפור בתמונה. מבט למצלמה אינו מספיק ליצור דיוקן והצלם חייב לביים את המצולם כדי שהחזון היצירתי שבראשו יתממש. הלימודים כוללים לצד חומר תיאורטי שמועבר בשיעור גם התנסות מעשית. אם גם אתם שואפים לשפר את יכולות הצילום שלכם ולהתמקד בתחום צילום אמנותי, מהרו להירשם אל לימודי צילום דיוקן.

למי מתאימים לימודי צילום פורטרטים?

קורס צילום דיוקנאות מיועד בראש ובראשונה לצלמים בעלי ניסיון מקצועי, שרוצים להתמחות בתחום של צילום פורטרט. באמצעות הידע שיקבלו בקורס הם יוכלו להתמחות בנושאי צילום פורטרט שחור לבן, צילום פורטרט תדמיתי, צילום דיוקן אמנותי וכדומה.

לימודי צילום דיוקן עשויים להתאים גם לצלמים חובבים בעלי ידע בצילום אשר מעוניינים להתמחות בתחום צילום אמנותי מתוך רצון להשיג העשרה עצמית משובחת, שבאמצעותה הם יוכלו לצלם את בני משפחתם באופן אמנותי.

מה הם תנאי הקבלה לקורס צילום פורטרטים?

בדרך כלל, בכדי להתקבל אל קורס צילום דיוקנאות צריכים המועמדים לעבור קורס צילום למתחילים. כמו כן, לרוב יידרשו במכללות לצילום שהמועמדים לקורס יהיו מעל לגיל 18. תנאי נוסף לקבלה ללימודים הוא ידע בשימוש תפעולי של מצלמות רפלקס, או מצלמת DSLR, שבהן ניתן להחליף עדשות.

יידרש מן המועמדים לקורס לעבור ראיון קבלה אישי עם ראשי מסלול הלימודים במכללה (כמו מזכירה אקדמית, ראש חוג וכדומה), במטרה לבדוק את מידת ההתאמה של המועמדים למסלול זה. כמו כן, ברוב המכללות תיערך בחינת בקיאות בנושאי הצילום השונים.

תנאי קבלה נוסף ללימודי קורס צילום דיוקן זה שליטה טובה בשפה העברית, מכיוון שזו שפת הלימוד ברוב המכללות בארץ.

מה משך קורס צילום פורטרטים?

משך לימודי קורס צילום דיוקנאות ישתנה בין המכללות השונות ובין קורסים בסיסיים לקורסים מקיפים בתחום. בדרך כלל קורס זה יימשך בין כשישים לשמונים שעות לימוד אקדמיות, המתפרשות על פני בין כחמישה עשר לעשרים מפגשים. סה"כ בין ארבעה חודשים לחצי שנה. קורסי צילום פורטרט מקיפים עשויים להימשך מעט יותר ממאה שעות לימוד אקדמיות.

לרוב ייתקיימו הלימודים בין פעם לפעמיים בשבוע, כאשר ייתכן ואחד ממפגשי הלימוד (שיוקדש להתנסות מעשית), עשוי להתקיים בימי שישי. חלק מן המכללות יארגנו את הלימודים במתכונת של לימודי ערב, שתאפשר גם לאנשים העובדים במשרה מלאה להפיק תועלת מלימודים אלה.

מה לומדים בקורס צילום פורטרטים?

במהלך לימודי צילום דיוקנאות ילמדו הסטודנטים נושאים מגוונים שיכשירו אותם במיטב הכלים להפקת צילומי דיוקנאות איכותיים ואמנותיים. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את: עקרונות הצילום בסטודיו, תאורה מלאכותית מול תאורה טבעית, עקרונות החשיפה נכונה, שימושים שונים במהירות הצמצם, צילומי פורטרט, יצירת סט צילומים, סקירה של זרמים שונים בצילום פורטרטים.

כמו כן, ילמדו הסטודנטים על עקרונות ריטוש תמונה בסיסי בפוטושופ, צילום דיוקן מבויים לעומת צילום דיוקן לא מבויים, עקרונות צילום פורטרט תדמיתי, יסודות צילום דיוקן עצמי, צילום פורטרט שחור לבן, השפעת זוויות הצילום על איכות התמונה, עבודה מעשית על פרויקט גמר אישי ועוד. את נושאי הלימוד יעבירו מרצות ומרצים בעלי ניסיון מקצועי וידע רב. בתחום הצילום.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס צילום פורטרטים?

לבוגרי קורס צילום דיוקנאות אשר עמדו בכל חובות הלימוד שלהם, תוענק תעודת גמר מטעם המכללה בה הם למדו. דרישות הלימוד כוללות, עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה במהלך השיעור, הגשת פרויקט גמר, הצלחה בבחינות במכללות בהן זה נדרש, השתלמות מעשית בצילום ועוד.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס צילום פורטרטים?

בוגרי הקורס יכולים להמשיך ולהרחיב כישורי צילום, לדוגמא באמצעות קורס צילום טבע. קורס זה כולל סיורים לטבע במטרה לצלם צילומים מרהיבים של נוף, צומח ועולם החי. קורס זה הוא קצר באופן יחסי ולאחריו הבוגרים יוכלו לצלם צילומי טבע מרהיבים.

קורס המשך אפשרי נוסף הוא לימודי לייטרום. תוכנת לייטרום מיועדת באופן עקרוני להחליף את חנויות הצילום שמפתחות תמונות ואליהן היינו נוהגים להביא את הפילמים שצילמנו לפיתוח. אם בעבר השקענו עשרות שקלים בפיתוח פילם ואיכות התמונה היתה לא ידועה, הרי שהיום בעזרת תוכנת לייטרום, אפשר להגדיר פקודות עבודה אוטומטיות שישפרו מאות תמונות בבת אחת ויעניקו להן מראה הרבה יותר מושך ואמנותי.

במה עוסקים בוגרי קורס צילום פורטרטים?

בוגרי קורס קורס צילום דיוקנאות שעובדים בתור צלמים במשרדי פרסום, או בתחום התקשורת והעיתונות, יוכלו להתקדם מקצועית במקום עבודתם. מי שמתחיל את קריירת הצילום שלו יוכל להראות באמצעות תיק העבודות שהוא בנה לעצמו את כישרונו ולהשתלב בעבודה בחברות צילום, משרדי פרסום, צילום עיתונות וכדומה.

בוגרים שצברו ניסיון והפגינו כישרון רב, יוכלו לפתוח עסק עצמאי משל עצמם ולהקים סטודיו אשר בו הם יוכלו לצלם משפחות, תמונות אמנותיות וכדומה. כמו כן, הם יוכלו להציג מועמדות למשרות הוראה במכללות לצילום ולהעביר מהידע שלהם לסטודנטים הצעירים.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎