קורס עיצוב נעליים

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס עיצוב נעליים
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס עיצוב נעליים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס עיצוב נעליים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי עיצוב נעליים

אם אתם יודעים מה זה פיפ-טואו, עקב רוקי ועקבי סטילטו, קוראים באדיקות מגזיני אופנה וסוגדים לג'ימי צ'ו, ייתכן שעיצוב נעליים הוא התחום עבורכם. קורס עיצוב נעליים מלמד את הסטודנטים את כל מה שקשור בעיצוב וייצור נעליים - משלב תכנון הנעל, דרך הבנייה ועד שלב העיצוב והאבזור של הנעל. כי הרי לא משנה מה יגידו הספקנים - אין כזה דבר "יותר מידי נעליים" וכן, העולם צריך כמה שיותר מעצבים צעירים ורעננים שיצליחו לחבר נוחות ויופי בנעל אחת או שתיים.

לימודי עיצוב נעליים משלבים ידע תיאורטי ומעשי. בחלק התיאורטי של הקורס הסטודנטים לומדים על ההיסטוריה של ייצור נעליים, על מעצבים בולטים בתעשייה, על עיצוב אביזרי לבוש, שוק הנעליים המקומי, ספקים ובעלי מלאכה. בחלק המעשי של הקורס הסטודנטים מעצבים ובונים מספר זוגות נעליים, שכוללים נעליים, מגפיים, סנדלים וכפכפים. לאחר הלימודים תוכלו להשתלב בעבודה באחת מרשתות האופנה הגדולות בארץ (או בחו"ל), או לבחור לפנות לדרך עצמאית ולעצב נעליים בסטודיו שלכם תוך שיווק השם שלכם.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס עיצוב נעליים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס עיצוב נעליים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס עיצוב נעליים

הנעל הומצאה מצורך בסיסי, אך נעליים הן כיום פריט אופנה ססגוני שיכול להעיד על הטעם האישי, האופי והיכולת הכלכלית של מי שנועל אותן. לנעליים יש מגוון של עיצובים בהתאם לייעוד הספציפי שלהן - נעליים חגיגיות, אלגנטיות ועם עקב גבוה ודק לאירועים ומסיבות, נעליים בעלות פלטפורמה או עקב קטן ליום-יום, נעלי טיולים, נעלי ספורט ועוד. קורסי עיצוב נעליים מוצעים במכללות לעיצוב אופנה ובבתי ספר מיוחדים לעיצוב נעליים ומקנים לסטודנטים טכניקות מגוונות לתכנון ובניית נעליים. הסטודנטים לומדים לעשות שימוש בחשיבה עיצובית וליישם רעיונות עיצוביים על המוצר. 

ביהדות לנעליים יש מקום של כבוד, הן מסמלות את העצמאות של האדם ועל כן אף קיימת תפילה שנאמרת בעת נעילתם. בספרות, בקולנוע ובאומנות קיים עיסוק רב בנעליים ומה הן מייצגות: עבור דורותי מארץ עוץ הנעליים היו האמצעי לחזור הביתה (וגם במקרה זה הן היו אדומות ונוצצות להפליא), החתול במגפיים הבדיל עצמו מחיות אחרות על ידי נעילתן ובכך גם רכש כבוד וכינוי קליט וסינדרלה, שאיבדה את אחת מנעלי הזכוכית, אפשרה לנסיך למצוא אותה ובכך קיבלה אהבת אמת, בעל ומעמד. הנעליים מלוות אותנו כל היום, באירועים רגילים ובימים החשובים בחיינו, ולכן כולנו רוצים למצוא את הנעל האחת שתגרום לנו להרגיש נינוחים, יפים, ואלגנטיים. לכאן נכנס תפקידו של המעצב. 

למי מתאימים לימודי עיצוב נעליים?

קהל היעד של לימודי עיצוב נעליים משתנה ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב המכללות קורס עיצוב נעליים מיועד לכל מי שמעוניין ללמוד עיצוב נעליים, ללא צורך בידע קודם. כמובן שקורס זה יכול להתאים לכל מי שלומד עיצוב אופנה ומעוניים להרחיב את ידיעותיו. לימודי עיצוב נעליים יכולים להתאים גם למעצבי אופנה מנוסים, שמעוניינים להרחיב את תחומי העיסוק שלהם, או סנדלרים המעוניינים לקבל זווית מרעננת לידיעות והנסיון שלהם. הקורס מתאים לכל מי שאוהב יופי, אסתטיקה, ואוהב לעבוד עם הידיים, או אנשים המעוניינים בלימודי עיצוב נעליים מטעמים אורטופדיים

מה הם תנאי הקבלה לקורס עיצוב נעליים?

תנאי הקבלה למסלול עיצוב נעליים משתנים ממכללה למכללה: ישנן מכללות שדורשות מהמועמדים שלהם להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, אחרות ידרשו רק 12 שנות לימוד. במכללות רבות דורשים גם ציון פסיכומטרי מסויים, אך אם יש לכם ציון פסיכומטרי נמוך יותר מתנאי הקבלה, תוכלו לברר באילו מכללות קיים מסלול זה ללא דרישות לציון פסיכומטרי. 

לגבי הניסיון והידע - ברוב המכללות לא קיימת דרישה לניסיון וידע קודמים, אך ישנם מסלולים המוצעים לבעלי ידע וניסיון, במקרה זה תצטרכו להציג תעודות. בכל מקרה, לרוב תצטרכו לעבור ראיון קבלה, שיבחן את מידת ההתאמה שלכם ללימודים. 

מה משך קורס עיצוב נעליים?

משך לימודי עיצוב נעליים משתנה ממוסד למוסד: ישנן מכללות המציעות עיצוב נעליים הנמשך 48 שעות לימוד, למשך כעשרה מפגשים, ישנן מכללות המציעות קורס זה במתכונת מרוכזת יותר, ותוכלו, תוך מספר מפגשים מצומצם, לסיים את הלימודים. אם אתם עובדים במשרה מלאה בשעות הבוקר, או בעלי עיסוקים אחרים בשעות הערב דווקא, אל דאגה: לרוב המכללות מודעות לעובדה שלמועמדים שלהם יש אילוצים שונים, ולכן מציעות לכם לבחור בין שני מסלולים: מסלול בוקר ומסלול ערב. כך שלא משנה מה האילוצים שלכם - תוכלו להירשם לקורס מבלי לפגוע בשגרת חייכם. 

מה לומדים בקורס עיצוב נעליים?

נושאי הלימוד בקורס עיצוב נעליים משתנים ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד לימודי עיצוב נעליים כוללים את הנושאים הבאים: היסטורייה של הנעל, מעצבי נעליים, סגנונות עיצוב קלאסיים ומודרנים, חלקי הנעל השונים, כלי עבודה וחומרים, מיומנות פיתוח גזרות, תכנון ורישום הנעל, טכניקות לחיתוך ועבודה עם עור, בניית הגפה, הספידה והסוליה, מתיחת הגפה על גבי האימום, תפירה והרכבה של חלקי הנעל כולל עקב ופלטפורמה, פרויקטים אישיים בטכניקות שונות ועיצוב זוג נעליים בסגנון אישי.

הלימודים מורכבים משיעורים תיאורטיים וכמובן התנסות מעשית. מדובר בלימודים בקבוצות קטנות, תוך מתן יחס אישי. 

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס עיצוב נעליים?

בוגרי הקורס, שיעמדו בכל דרישות הלימודים, יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה למדו. 

אם התעניינתם בתחום עיצוב הנעליים, יכול להיות שתתעניינו גם בתחומי ידע אחרים, השייכים לאופנה. כך למשך, תוכלו להשתלב במסגרת קורס עיצוב תיקים ואקססורייז, ולהרחיב את השוק הקיים כיום, בארץ ובעולם בתחום זה. השילוב של אקססורייז ותיקים בלבוש משדרג משמעותית את אופן הלבוש שלכם.

אם אתה מתעניין בלימודי עיצוב נעליים, בוודאי תתעניין גם בלימודי תואר ראשון בעיצוב אופנה וטקסטיל. התחום הינו רחב יותר מקורס נעליים, אבל מהנה ביותר, כולל התייחסות מקיפה יותר לשיטות עיצוב שונות לא רק של נעליים, אלא גם של בגדים, צבעים, מרקמים וגוונים שונים של בדים.

בנוסף, קיימים אנשים רבים האוהבים לשלב את תחום לימודים זה יחד עם לימודי עיצוב אתרים. הלימודים הינם מעניקים ללומדים ידע וכלים בנושא של עיצוב אתרים לשם קידום המכירות שלהם.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎