קורס צילום טבע

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס צילום טבע
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס צילום טבע?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס צילום טבע?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי צילום טבע

צילום טבע מהווה נישה ייחודית בתחום הצילום. כאן הצלם יוצא אל חיק הטבע ומצלם עצמים טבעיים שונים. את צילומי הטבע ניתן לבצע בשני אופנים: צילום סטילס וצילום וידאו. הטבע מעניק הזדמנות לצלמים להפיק תמונות מרהיבות, עשירות בפרטים, טקסטורות, צבעוניות, עומק שדה ותמונות פנורמיות. כך שממש נוצרות נישות צילום ייחודיות: צילום טבע אומנותי, צילום טבע דומם, צילום חרקים, צילום ציפורים, צילום פרחים וכדומה. לימודי צילום טבע נבדלים מהרבה סוגי צילום אחרים, שכן, בדומה לצילומי עיתונות, הם אינם מערבים בימוי, והעמדה - והנצחת הרגע המתאים הוא לב ליבו של הצילום בתחום.

אם כבר צברתם היכרות בסיסית עם עולם הצילום וכעת ברצונכם להכיר ולהתמקצע באחד מהז'אנרים המרתקים, המאתגרים והיפהפיים ביותר בתחום – קורס צילום טבע ונוף מיועד עבורכם. לימודי צילום טבע כוללים כמובן יציאה לאתרי צילום מרהיבים והם יכשירו אתכם תוך זמן קצר (בד"כ לא יותר מארבעה חודשים) בכל הכלים, המיומנויות והידע הדרוש על מנת ללכוד את הטבע (ובעלי החיים שבו) במלוא הדרם. אז אם גם אתם חולמים לצלם במקצועיות נופים עוצרי נשימה, ציפורים במעופן ויונקים חמודים – הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי צילום טבע.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס צילום טבע?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס צילום טבע?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס צילום טבע

נופי ישראל מעניקים הזדמנויות רבות לצילום, בין אם מדובר בהרי הגליל הירוקים, מצוקי הכורכר של מישור החוף, הרי יהודה הצחיחים, או מכתש רמון בנגב. הנופים עוצרי הנשימה על הגוונים השונים שהם מספקים רק מחכים שצלם מוכשר יבוא וינציח אותם במצלמתו. סטילס ליצירת צילום טבע דומם וגם צילום וידאו משובח שאחר כך ניתן לראות בתכניות טבע בטלוויזיה. מי שמעוניין למשל לצלם חרקים, צריך להתמחות בצילומי מאקרו. צלמים ששואפים להתמחות בצילום ציפורים זקוקים לעדשות מיוחדות ולכישורים מעולים להצליח לתפוס את הציפור במעופה או ממרחק גדול. ומי ששואף להתמחות בתחום צילום טבע אומנותי, זקוק לציוד מיוחד (חצובה, עדשות וכדומה) ולסבלנות כדי להפיק תמונות מושלמות הדורשות זמן חשיפה ארוך.

לימודי צילום טבע נועדו להעניק לצלמים החובבים בעלי הניסיון, או לצלמים מקצועיים, ידע נוסף שיאפשר להם להפיק תמונות טבע מרהיבות ולתפוס במצלמתם בעלי חיים מסוגים שונים, בסביבה הטבעית שלהם. במסגרת לימודים זאת הם יוכלו להתנסות בתתי התמחויות שונות: צילום ציפורים, צילום פרחים, צילום טבע אומנותי, צילום טבע דומם, צילום טבע ישראלי ועוד. אם גם אתם שואפים לעבור סדנת צילום טבע ולהשיג כישורי צילום משובחים, הזדרזו להירשם אל קורס זה וזכו בחוויית לימודים מרתקת ומעשירה.

למי מתאימים לימודי צילום טבע?

לימודי צילום בטבע מיועדים בראש ובראשונה לצלמים חובבים, בעלי היכרות עם יסודות הצילום אשר מעוניינים להכיר מקרוב את אחד מסוגי הצילום המרגשים שיש – צילום טבע. במסגרת קורס זה ניתן להתמחות בנושאים שונים: צילום בעלי חיים ונופים, צילום טבע אומנותי, צילום טבע דומם, צילום ציפורים, צילום פרחים ועוד.

הלימודים מתאימים גם לצלמים מקצועיים אשר מעוניינים לשפר את איכות עבודתם באמצעות הידע אותו יצברו במהלך הקורס. כך הם יוכלו ליהנות מחוויית לימודים ייחודית ומעשירה לצורך העשרתם העצמית, או לצורך פיתוח יכולותיהם המקצועיות, בשביל להשתלב בעבודות מתגמלות יותר בתחום הצילום.

לימודי צילום טבע עשויים להתאים גם לבוגרי קורס צילום טבע למתחילים, שמעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים יותר שיקדמו אף אותם מקצועית.

מה הם תנאי הקבלה לקורס צילום טבע?

על מנת להתקבל ללימודי קורס צילום טבע ונוף יהיה עליכם להיות בעלי רקע וניסיון בצילום – או בוגרי קורסים בסיסיים בתחום (כקורס יסודות הצילום, למשל). כמו כן, יהיה עליכם להיות בעלי מצלמת SLR (או מצלמת דמוית SLR), שכן אין המכללות ומוסדות הלימוד בתחום מספקים מצלמה לצורך ההתנסות בלימודים.

חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום אף עורכים ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים בקורס. ייתכן כי בחלק מן המכללות ידרשו מן המועמדים שלא סיימו קורס יסודות הצילום לעבור מבחן התאמה, כדי לבדוק את רמתם בצילום.

בחלק מן המכללות יידרש מן המועמדים לפנות את לוח הזמנים שלהם בימי שישי, מכיוון שזהו היום בו ניתן לצאת לסיורי צילום לימודיים בטבע.

מה משך קורס צילום טבע?

משך לימודי קורס צילום טבע ונוף, משתנה בהתאם לרמתו ומטרתו של הקורס, ולצד סדנאות מבוא והיכרות קצרות או קורס צילום טבע למתחילים, הכוללות בין מפגש אחד לארבעה מפגשים (בין עשר לעשרים שעות לימוד אקדמיות לערך) מוצעים גם קורסים מקיפים ומעמיקים להכשרת צלמי טבע מקצועיים, הנמשכים בין שלושה לחמישה חודשים, וכוללים כ-60 שעות לימוד אקדמיות לערך.

במטרה להקל גם על אנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) להשתלב בלימודים יצירתיים אלו מציעות רבות מהמכללות בתחום אפשרות ללימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, אך חשוב לזכור כי היציאה לימי לימוד בשטח מתקיימת גם בשעות היום, ועל כן גם אם תבחרו ללמוד במסלול לימודי ערב – ייתכן כי תדרשו למפגש אחד או שניים שייערכו בשעות היום.

מה לומדים בקורס צילום טבע?

תכנית הלימודים במסגרת קורס צילום טבע ונוף היא עשירה עד מאד – וכוללת הן הרצאות עיוניות ותיאורטיות מרתקות והן שלל תרגולים והתנסויות מעשיות – לרבות יציאה לאתרי צילום עוצרי נשימה ברחבי הארץ, ופגישות עם צלמים מומחים, צפרים ואנשי מקצוע נוספים מהתחום (בחלק מהמכללות בתחום) כך שהכשרת הבוגרים – מהבחינה העיונית והפרקטית כאחד – הינה לעילא ועילא, והם אוחזים, עם סיום הקורס, במיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים לצלם הטבע האיכותי.

לימודי צילום טבע ונוף כוללים, לעיתים קרובות, את הנושאים והתכנים הבאים: הבנת התאורה הטבעית ושליטה בה, זוויות צילום, בחירת ובניית קומפוזיציה, ציוד לצילום טבע, צילום נכון לפי תנאי השטח, פיתוח יצירתיות וגישה אישית, הסוואה, צילומי טבע ונוף בלילה, יחס נושא-רקע, צילום ציפורים, צילום פרחים, צילומי יונקים, צילום טבע אומנותי, צילום טבע דומם, צילומי זוחלים וחרקים, צילום ממסתור, ביקורת עבודות ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס צילום טבע?

בוגרי קורס צילום טבע, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם. חובות הלימוד יכללו בדרך כלל את הדרישות הבאות: עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה במהלך השיעור, הצלחה בבחינות (במכללות בהן זה רלוונטי), השתלמות מעשית בצילום, הגשת פרוייקט גמר ועוד.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס צילום טבע?

בוגרי קורס צילום טבע יוכלו אחרי לימודיהם לפנות לקורסים מתקדמים בתחום ולהתמחות במגוון תחומים, כמו: צילום טבע אומנותי, צילום ציפורים, צילום פרחים, צילום חרקים, צילום בעלי חיים בתנועה ועוד. כמן כן, הם יוכלו לפנות לתחומי לימוד צילום נוספים כקורס צילום אירועים. קורס זה פותח בפני הבוגרים אפיק עבודה מתגמל, מכיוון שתחום האירועים נחשב לאחד מן המבוקשים בארץ. קורס זה יחשוף בפני הסטודנטים מעבר לידע טכני בצילום, דגשים על התנהלות נכונה מול לקוחות.

קורס המשך נוסף הוא לימודי צילום עיתונות. תחום העיתונות הכתובה והאלקטרונית בישראל בימינו עדיין נחשב כאחד מתחומי העשייה המרתקים, לא רק בנושאי הכתיבה והעריכה, אלא אף בצילום ויצירת התמונה המתאימה ביותר לכתבה. קורס זה יעניק לבוגרים ידע רב ואיכותי אשר באמצעותו הם יוכלו להפיק את התמונה האיכותית ביותר.

במה עוסקים בוגרי קורס צילום טבע?

בוגרי לימודי צילום טבע, יכולים לנסות למצוא עבודה במגזינים, עיתונים ואתרי אינטרנט בתפקידי צלמים ולצאת מטעם העיתון בו הם עובדים לצלם נופים שונים ברחבי הארץ. לעיתים הם אף יישלחו לחו"ל במסגרת עבודתם לצלם נופים פראיים במדינות אחרות.

כמו כן, הבוגרים עשויים להציג את מועמדתם לתפקידי צלמים במסגרת החברות הציבוריות שעוסקות בטבע, כמו רשות הטבע והגנים, החברה להגנת הטבע, במועצות איזוריות, רשויות מקומיות וכדומה.

בוגרים שצברו ניסיון מקצועי עשיר יוכלו לפנות לקריירה של צלם פרילנסר ולהציע את שירותם לארגונים רבים ובאופן זה להרוויח יותר כסף. כמו כן, הם יוכלו להציג מועמדות לתפקידי הוראה במכללות לצילום וכך יוכלו להעביר מן הידע שלהם לסטודנטים החדשים.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎