קורס צילום עירום אמנותי

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס צילום עירום אמנותי
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס צילום עירום אמנותי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס צילום עירום אמנותי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי צילום עירום אמנותי

תחום לימודי צילום, בין אם מדובר על צילום אורבני, דיוקן, נוף או ספורט אתגרי, הינו מגוון ביותר. צילום עירום הוא מהנושאים המעניינים ביותר צלמים וחובבי צילום. צילום עירום מציג את גוף האדם העירום מתוך כוונה להראות את המרכיבים האמנותיים שבו. לא תהיה מלאכת פיתוי באמצעות צילום עירום, כמו שמופיעה בצילומים פורנוגרפיים, אלא תהיה הקפדה על הפן האמנותי. צילום העירום מתמקד ביופיו של גוף האדם ולא בדוגמן הספציפי המצולם. הצלם יעשה כאן שימוש מדהים באפקטים של איפור, אור וצל, מיקוד וחוסר מיקוד וייעזר בכל מיני אביזרים שמטרתם להדגיש את הגוף העירום.

מוסדות לימוד בארץ המלמדים צילום מציעים קורס צילום עירום, שנועד להקנות לבוגריהם את מיטב הידע והכלים לסוגת צילום אמנותי ומרתקת זו. באמצעות הידע שיצברו במהלך הלימודים הם יוכלו באמצעות משחקי אור וצל להציג את הדוגמן\ית, באופן מחמיא ואמנותי. אם גם אתם מתעניינים בלימוד של נושא זה, אך ראשית מעוניינים לקבל מידע ופרטים נוספים אודותיו, הגעתם למקום הנכון - כאן תוכלו לקרוא מידע חשוב ומועיל אודות הקורסים ללימוד צילום עירום.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס צילום עירום אמנותי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס צילום עירום אמנותי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס צילום עירום אמנותי

מאז המצאת המצלמה החלה להתפתח בהדרגה סוגה אמנותית נוספת לאמנות ציורי העירום. מדובר על צילום עירום אמנותי. הצלמים מזמינים לסטודיו שלהם דוגמני עירום אשר משילים מעליהם לא רק את בגדיהם אלא גם את ההגנות הנפשיות שלהם ובאופן זה מציגים לראווה בזכות הצילומים שלהם את גוף האדם באופן הטהור ביותר האפשרי. עירום אמנותי משלב את גוף האדם בצילום דומם בצורה טבעית. צילום עירום מרתק צלמים רבים, מכיוון שהתמונה האיכותית הזו מציגה את גוף האדם בצורתו הבסיסית ביותר ויוצרת באופן זה, דיאלוג בין המודל המצולם לסביבתו.

בתי הספר לצילום בארץ מציעים קורסים וסדנאות שבהם ניתן להתנסות ולרכוש מומחיות בתחום של צילום עירום. במסגרת קורס צילום עירום אמנותי, הסטודנטים לומדים כיצד לעבוד עם מודל (דוגמן או דוגמנית) עירום, רוכשים יכולות של שליטה בתאורה מלאכותית, לומדים לצלם עירום בסביבות שונות תוך התמקדות ביחס בין המצולם לסביבתו, ועוסקים במרכיבים חשובים נוספים של צילום העירום כמו קומפוזיציה, נקודת מבט, תנועה ועוד. רבים מקורסי צילום עירום משלבים בין דיון תיאורטי בנושא לבין עבודה מעשית. כמו כן, ברבים מהקורסים הסטודנטים מציגים את עבודותיהם בכיתה, ונותנים ומקבלים משוב. רוב הקורסים לצילום עירום עוסקים בעירום נשי ובעירום גברי כאחד.

למי מתאים ללמוד קורס צילום עירום אמנות?

קורס צילום עירום מיועד לקהלי יעד בעלי ניסיון בצילום, כאשר חלק מהקורסים מיועדים לצלמים מקצועיים ומנוסים וחלקם מיועדים לחובבי צילום. ישנם גם קורסים שמתאימים לצלמים בכל הרמות, מרמת קורס צילום מתחילים עד רמת קורס צילום מתקדמים.

בראש ובראשונה, קורס צילום עירום אמנותי מיועד לצלמים חובבים, בעלי ידע בסיסי בצילום אשר מעוניינים ללמוד נישת צילום ייחודית מתחום האמנות, למטרה של העשרה עצמית, תוך הקפדה כמובן על אתיקה מקצועית.

לימודי צילום עירום אמנותי, עשויים להתאים גם לצלמים מקצועיים שרוצים להוסיף סוג צילום זה ליכולותיהם הביצועיות כך הם יוכלו גם לצלם אנשים רגילים, שמעוניינים להשיג העצמה אישית בעירוםמ לא יגבילו את עצמם לצילומי סשן עם מודלים מקצועניים.

מה הם תנאי הקבלה לקורס צילום עירום אמנות?

כדי להתקבל אל לימודי צילום עירום, יידרש מן המועמדים לעבור בהצלחה ראיון קבלה אישי עם ראשי מסלול הלימודים במכללות לצילום. כך תיבדק מידת התאמתם לקורס זה, כמו גם יכולות ניהול התקשורת הבין אישית שלהם.

כמו כן, יידרש מן המועמדים להיות בעלי מצלמות DSLR, עם כרטיס זיכרון גדול וגם להביא סוללות חליפיות. ברוב המכללות ידרשו שהמועמדים יעברו קודם לכם קורס יסודות הצילום, בכדי ליישר קו מבחינת רמת ידיעותיהם בצילום, או להיות בעלי ניסיון בצילום ושימוש במצלמה.

נוסף על כך, בכדי להתקבל אל קורס צילום עירום אמנותי יידרשו במכללות לצילום שהמועמדים לקורס יהיו מעל לגיל 18. וישלטו ברמה טובה בשפה העברית, מכיוון שזו שפת הלימוד ברוב המכללות בארץ.

מה משך קורס צילום עירום אמנות?

משך לימודי צילום עירום משתנה ממכללה למכללה, אולם לרוב קורס זה יהיה קצר באופן יחסי. בדרך כלל הקורסים יהיו במתכונת של סדנאות ויימשכו בין שנים עשר לעשרים וארבע שעות לימוד אקדמיות, המתפרשות על פני בין שלושה לשישה מפגשים. סה"כ בין חודש לחודשיים. הלימודים יתקיימו ברוב המקרים פעם בשבוע.

ייתכן כי יתקיים קורס צילום עירום מקיף יותר במסגרת של לימודי ערב שמתאימה לאנשים עובדים. הלימודים כוללים מלבד תכנים תיאורטיים, גם השתלמות מעשית בצילום עירום של דוגמנים ודוגמניות במסגרת הסטודיו. ייתכן שתהיה התמחות ספציפית של צילומי עירום אמנותי בטבע שיחייבו יציאה לימי סיור וצילום מודלים בחיק הטבע.

מה לומדים בקורס צילום עירום אמנות?

במסגרת לימודי צילום עירום אמנותי ילמדו הסטודנטים נושאי לימוד מגוונים שיעניקו להם ידע ויכולת להפיק תמונות איכותיות שיחשפו את הרגש שמאחורי המודל המצולם בעירום. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את: תולדות הצילום, העקרונות של צילום עירום, תולדות צילום העירום, היכרות עם עבודתם של צלמי עירום ידועים, רקעים, מצבי תאורה וסביבות שונות בצילום העירום. עבודה בסיסית בתוכנות עריכת תמונות - פוטושופ, לייטרום וכדומה.

כמו כן, הסטדונטים ילמדו גם על התנסות מעשית בצילום עירום - צילום מודל עירום בסטודיו ובטבע, תהליכים וטכניקות של צילום דיגיטלי, הדפסה דיגיטלית, עומק שדה, זמן חשיפה, מהירות צמצם, שימוש במבזק (פלאש) בעת צילום עירום, צילום עירום בצבע לעומת צילום עירום בשחור לבן ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס צילום עירום אמנות?

לבוגרי קורס צילום עירום אמנותי, שעמדו בכל דרישות הלימוד, תוענק תעודת גמר מטעם המכללה בה הם למדו. דרישות הלימוד כוללות: השתלמות מעשית בצילומי מודלים בעירום, השתתפות פעילה במהלך השיעורים, עמידה בחובת הנוכחות בקורס, על פי מדיניות המכללה הספציפית בה לומדים הסטודנטים, הגשת פרויקט גמר ועוד.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס צילום עירום אמנות?

תחום לימודים נוסף, שעשוי לעניין אתכם הינו קורס צילום דיוקן. קורס זה מתמקד בצילום בפוזיציות משתנות של פני המצולם. בפנים קיים עומק רב, המאפשר לצלם האמן להנציח רגעים של התרגשות, בכי, עצב ורגשות נוספים. הדיוקן אמור למעשה לתאר סיפור, בתוך נרטיב כלשהו וגם להעביר מסר. צילום דיוקנאות מתאר את עומק היצירה ואופן המחשבה של הצלם. כך לא יתמקדו רק בפני המצולם אלא גם בתוכן שהצלם מעביר באמצעותו.

קורס נוסף אותו יוכלו ללמוד הבוגרים הוא קורס צילום ספורט אתגרי. גם לימודים אלה עוסקים בהנצחת רגעים מעניינים תוך שימת דגש על טכניקות צילום מיוחדות ושונות. צילום תמונות של ספורטאים בעת פעילות ספורטיבית אתגרית נחשב תחום מרתק ודינאמי שמושך צלמים מקצוענים וגם חובבי צילום.

במה עוסקים בוגרי קורס צילום עירום אמנות?

בוגרים שסיימו לימודי צילום עירום אמנותי, יוכלו להשתלב בתחומי העיסוק השונים השייכים לתחום הצילום, בין אם בצילום אירועים, צילומי אופנה, ועוד. התחום הספציפי של צילום עירום מתאים להעמדת תערוכות פרטיות של אמני הצילום השונים, תוך שילוב של אפקטים של אור וצל, פוזיציות משתנות, שילובי צבעים משתנים ועוד.

ייתכן שבראשית דרכם המקצועית הצלמים השכירים בסטודיו יעבדו תחת פיקוח של צלמים ותיקים ומנוסים יותר, אולם ככל שהזמן יעבור, ניסיונם המקצועי יעלה והם ובטחונם העצמי יעלה אף הוא. אלה שצברו ניסיון רב יוכלו לפנות לעבוד בתור עצמאיים ולפתוח סטודיו שיתמחה בתחום צילומי עירום אמנותיים. כמו כן, הם יוכלו להדריך במכללות במסגרת קורסי צילום שונים.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎