קורס צילום ספורט אתגרי

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס צילום ספורט אתגרי
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס צילום ספורט אתגרי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס צילום ספורט אתגרי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי צילום ספורט אתגרי

המושג ספורט אתגרי (נקרא גם ספורט אקסטרים) בא לתאר ענפי ספורט מגוונים שנחשבים למסוכנים (בדרגות סיכון משתנות). מה שתורם לאפקט הפחד זה מהירות גבוהה, גובה רב ואפקט סכנה מיידית. כל אלה מגבירים את ייצור האדרנלין בגופו של הספורטאי. דוגמאות לספורט אתגרי ניתן למצוא בענפים הבאים: קפיצת באנג'י, סנובורד, מרוצי מכוניות, אופנועים ואופניים, טיפוס קירות, מצנח רחיפה ועוד. מכיוון שענפי הספורט האלה דינאמיים מאוד, מהירים, תזזיתיים ומתרחשים במהירות הבזק, צילום איכותי של הספורטאים העוסקים בענפי ספורט אתגרי דורש מיומנות צילום גבוהה, שיאפשרו לתפוס את הרגע המתאים ולא לפספס את הספורטאי.

לימודי צילום ספורט אתגרי, נועדו להכשיר את הצלמים בידע מקצועי איכותי אשר באמצעותו הם יוכלו לתפוס את הרגע הנכון בתחרות ספורט אקסטרים. למשל בעת גלישת גלים, כשהגלשן חותך את הגלים ומזניק סילוני מים לכיוון המצלמה, ניתן באמצעים שונים בצילום להפיק תמונות איכותיות. אם אתם צלמים מקצועיים שמעוניינים בהתמחות נוספת בצילום, או שיש לכם ידע בסיסי בצילום ואתם שואפים בנוסף גם לצלם ספורט אתגרי למטרת העשרה עצמית, הנכם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד זה ואף להשאיר את פרטיכם באתר ואחד מיועצינו יחזור אליכם עם מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס צילום ספורט אתגרי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס צילום ספורט אתגרי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות לימודי צילום ספורט אתגרי

צילום של ספורטאים תוך כדי פעילות ספורט אתגרי (ספורט אקסטרים) הוא תחום מרתק ודינאמי שמעניין צלמים מקצועיים וגם חובבי צילום. צילומים של פעילות ספורט אתגרי מבוקשים בכתבי עת ייחודיים העוסקים בנושאי פנאי, ספורט וספורט אתגרי וגם בעיתונות הכללית. כדי להעביר בצילום את הדינמיות, את הרגעים המיוחדים ואת תחושת הסכנה שמאפיינים את הספורט האתגרי, יש צורך במיומנויות צילום גבוהות, כמו גם בציוד צילום איכותי, שיאפשר לתפוס ברמת צילום גבוהה את התמונה, שמתארת למעשה סצנה שהתרחשה במהירות הבזק. חברות רבות מוצאות שסוגי ספורט אקסטרים שונים מספקות הזדמנויות פז לשיווק ופרסום של מוצריהם (כמו חברות לייצור משקפי שמש, חברות נעליים, ציוד ספורט וכדומה).

ישנם בארץ מספר בתי ספר לצילום וגם אנשים פרטיים שמעבירים קורסים וסדנאות של לימודי צילום ספורט אתגרי. רוב לימודי צילום ספורט אתגרי מתמקדים בגלישה, סקייטבורד ואופניים (ישנם קורסים שעוסקים גם באופנועים, ריקוד קפוארה ועוד). הסטודנטים במסגרת קורס צילום ספורט אתגרי מתנסים בצילום ספורטאים מקצועיים תוך כדי פעולה בשעות שונות של היום. אם גם אתם שואפים לידע מקצועי בצילום ספורט אתגרי, מתוך כוונה להנות מחוויית לימודים מדהימה ומידע שיאפשר לכם להתקדם בתחום הצילום, הזדרזו להירשם אל לימודי קורס צילום ספורט אקסטרים.

למי מתאימים לימודי צילום ספורט אקסטרים?

קורס צילום ספורט אתגרי מיועד למספר קהלי יעד. בראש ובראשונה לאנשים שהצילום הוא תחביב שלהם ויש להם ידע בסיסי בצילום (או אנשים שעברו כבר קורס יסודות הצילום). השתתפות בלימודי צילום ספורט אקסטרים תאפשר להם להגשים מטרה אישית ולהפיק תמונות ספורט איכותיות. לימודים אלה אף יתאימו לצלמים מקצועיים אשר מעוניינים בהתמחות נוספת שתשפר את עבודתם ותאפשר להם להשיג משרות מבוקשות כצלמים בירחונים, עיתונים, קטלוגים ומגזינים מובילים.

לימודי צילום ספורט אקסטרים עשויים להתאים גם לאנשים אשר עוסקים בתחום השיווק והפרסום בעיתונות, במשרדי פרסום, באתרי אינטרנט וכדומה שמעוניינים להוסיף ליכולות שלהם את האפשרות לצלם את הספורטאים בעת פעילותם הספורטיבית ובאופן זה להעלות את סיכויי מכירת המוצרים שלהם, באמצעות צילום מוכר.

מה הם תנאי הקבלה לקורס צילום ספורט אקסטרים?

בכדי להתקבל אל לימודי צילום ספורט אתגרי יידרש מן המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה הבאים: על המועמדים להיות מעל לגיל 18. כמו כן, ייתכן כי תהיה דרישה להציג אישור על סיום 12 שנות לימוד בחלק מן המכללות (או שהדבר יהווה יתרון ולא תנאי קבלה). המועמדים לקורס צריכים להיות בעלי ידע בסיסי בצילום וגם שתהיה להם מצלמה דיגיטלית (ייתכן שאף יידרש מהם להיות בעלי מצלמה שמאפשרת החלפת עדשות).

כמו כן, ברוב המכללות יידרש מן המועמדים לעבור ראיון קבלה עם ראשי מסלול הלימודים במכללה, בכדי לבדוק את התאמתם לקורס ואת מידת המוטיבציה שלהם להצליח. מכיוון שמדובר בטכנולוגיית צילום דיגיטלית, יידרש מן המועמדים להיות גם בעלי ידע בסיסי בשימוש ביישומי מחשב.

מה משך קורס צילום ספורט אקסטרים?

משך לימודי קורס צילום אתגרי משתנה בין מכללה אחת לרעותה, אולם בדרך כלל מדובר בקורס קצר באופן יחסי, מעין סדנה. הקורסים יימשכו בין עשרה לשלושים שעות לימוד אקדמיות המתפרשות על פני בין ארבעה לשמונה מפגשים. הלימודים יתקיימו בדרך כלל פעם בשבוע, אולם ייתכן כי בחלק מן הקורסים ילמדו בנוסף גם בימי שישי. ביום זה הם עשויים לעבור את ההשתלמות המעשית של צילום ספורט אתגרי.

ישנן מכללות בהן ניתן ללמוד במתכונת של לימודי אחר הצהריים והערב את השיעורים התיאורטיים, אולם ההתנסות המעשית מחייבת ברוב המקרים להשתתף בסשן צילומים בשעות הבוקר. מתכונת לימודי ערב מתאימה לאנשים עובדים ומאפשרת גם להם להפיק תועלת מן הקורס.

מה לומדים בקורס צילום ספורט אקסטרים?

נושאי הלימוד בקורס צילום ספורט אתגרי משתנים ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד לימודי צילום ספורט אתגרי כוללים את נושאי הלימוד הבאים: מדידות אור, תכנון קומפוזיציה, מדידות פוקוס של אובייקטים הנמצאים בתנועה, בעיות ייחודיות בצילום ענפי ספורט שונים, שימוש בעדשות שונות והשפעתן על הצילום, עריכה ותיקון תמונות במחשב (באמצעות פוטושופ, לייטרום ותוכנות נוספות).

כמו כן, ילמדו הסטודנטים על הקפאת הסיטואציה והעברת הרגש מפני הספורטאי אל מי שצופה בתמונה, התמחות בצילום ענפי ספורט שונים: גלישת גלים, סנובורד, קפיצות באנג'י, רכיבת אופניים אתגרית, מצנח רחיפה, טיפוס קירות, מרוצי מכוניות, אופנועים, שימוש במבזקים חיצוניים, הכרות עם מנגנון הצמצם, זמן חשיפה, הכרות עם המושג זום ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס צילום ספורט אקסטרים?

לבוגרי לימודי צילום ספורט אתגרי, שעמדו בכל חובות הלימוד שלהם, תוענק תעודת גמר מטעם המכללה בה הם למדו. דרישות הלימוד כוללות: הגשת פרויקט גמר, עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה במהלך השיעורים, התנסות מעשית של צילום ספורט אתגרי, הגשת תרגילים ועוד.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס צילום ספורט אקסטרים?

תחום מאתגר נוסף, אשר יכול להילקח בחשבון בעת שמתעסקים בצילום הינו קורס צילום עירום אשר לוקח את לימודי הצילום צעד אחד קדימה. באופן כללי, בזמן הלימודים מצלמים דוגמנים ודוגמניות עירומים שאותם צריכים הסטודנטים לצלם בפוזיציות משתנות ולהציג את העירום באופן מחמיא, יצירתי ולא זול.

נוסף על כך ניתן ללמוד קורס צילום דיוקן אשר מתמקד בפנים של המצולמים. היכולת לצלם אדם ולעמוד ללא פחד מולו הינה אדירה, שכן כנראה הצלם מסוגל לשדר למצולם כי הוא יכול לסמוך עליו ולהשתחרר בצילום. הדיוקן עשוי לספר סיפור ולהעביר מסר. צילום דיוקן יכול להציג את עומק המחשבה של הצלם, מכיוון שלא מדובר רק על פניו של המצולם, אלא בתוכן שהצלם שואף להעביר.

במה עוסקים בוגרי קורס צילום ספורט אקסטרים?

אנשים שיסיימו קורס צילום ספורט אתגרי יוכלו להשתלב כצלמים שכירים המתעדים את הרגעים המיוחדים בערוצי הספורט, בטלוויזיה, באולימפיאדה, וגם להפוך להיות צלמים אשר עבודותיהם יופיעו על גבי ז'ורנאלים ועיתוני ספורט שונים.

צלמים שצברו ניסיון מקצועי רב יוכלו להפוך לצלמים עצמאיים - פרילנסרים. כך הם יוכלו לעבוד עם מגוון רחב של לקוחות, ולהעלות את הפרסטיז'ה שלהם. הם גם יוכלו לעבוד במכללות לצילום בתור מדריכים, שיעבירו מניסיונם ומהידע שצברו לדור הבא של הצלמים.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎