קורס תפירה

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי תפירה

אמנות התפירה היא אחת מהאמנויות העתיקות ביותר - ושורשיה נטועים כבר בתקופה הפליאוליתית (תקופת האבן הקדומה). אין זה מפליא כלל וכלל - כי (כמעט) כל מלבוש דורש רמה מסוימת של תפירה. כמובן כי אמצעי התפירה ושיטות התפירה התפתחו עד מאד באלפי השנים שחלפו מתקופת האבן - וכיום על מנת להתמקצע בתחום דרושים לימודים מעמיקים ומקיפים. לימודי תפירה הינם חשובים עד מאד לכל העוסקים בתחומי עיצוב האופנה - מעצבים, תדמיתנים וכו', אולם רבים מבקשים ליהנות מהלימודים בקורס תפירה לצורך העשרתם האישית - ולעיסוק בתחום כתחביב בלבד. 

לימודי תפירה יעניקו לכם את כל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים לשליטה באמנות זו, המשלבת בין טכניקות מסורתיות ועתיקות לטכנולוגיה מתקדמת, ואשר הינה מלאת יצירתיות וקסם. הלימודים מוצעים במגוון מסלולים - למתחילים, למתקדמים, במסלול עם דגש על תפירה ידנית, במסלול עם דגש על תפירה במכונה וכו' - כך שכל אחד ואחת יכולים למצוא את מסלול הלימודים המתאים בדיוק למטרותיהם ורוצונתיהם. אז אם גם אתם מתעניינים בקורס תפירה - הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע נוסף ופרטים חשובים אודות לימודי תפירה במכללות המובילות בכל רחבי הארץ. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס תפירה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס תפירה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות לימודי תפירה

לימודי תפירה הינם מבוקשים עד מאד - ואין זה מפליא כלל וכלל, שכן אומנות התפירה מהווה את הבסיס לעיסוק בכל תחומי האופנה. יתירה מכך - רבים מבקשים ליהנות מלימודים מלאי יצירתיות אלו לשם העשרתם האישית ועיסוק בתחום כתחביב. התפירה - בין אם היא ידנית או נעשיית בעזרתה של מכונה - מהווה את הבסיס בכל מלבוש שאנו רואים. על מנת לדעת לתפור במקצועיות - נדרשים לימודים מקיפים ומעמיקים, שכן קיימות שיטות תפירה שונות רבות, ונדרש גם תרגול לא מועט על מנת לשלוט בכל השיטות בהצלחה. 

למרות כי רבים חושבים כי הטכנולוגיה המודרנית הפכה את התפירה הידנית למיותרת - מחשבה זו בטעות יסודה, וכמעט כל האופנה העילית - שמלות הכלה ושמלות ובגדי הערב - נתפרת, בעיקר, ידנית. גם חלק גדול מהאופנה ההמונית כולל חלקים של תפירה ידנית. אז אם גם אתם רוצים ללמוד את סודות אומנות התפירה העתיקה - כדאי לכם עד מאד לקורס תפירה, אשר יקנה לכם את מיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום זה - אשר תמיד נמצא באופנה. 
קורס תפירה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאימים לימודי תפירה?

הלימודים בקורס תפירה מיועדים, כמובן, לכל המעוניינים להתמחות באמנות זו - בין אם לצורך הכשרה מקצועית לעבודה בתחום, הכנה לקראת לימודי עיצוב אופנה, תדמיתנות או דיגום חופשי, או העשרה אישית בלבד וקבלת ידע וכלים לתפירה מלתחה אישית. 

היצע מסלולי לימודי התפירה הוא רב - וגם מתחילים - ללא כל ידע וניסיון בתפירה, וגם מתקדמים, אשר כבר צברו ניסיון בתפירה - יוכלו למצוא את מסלול הלימודים המתאים עבורם.

אם אתם מתעניינים בלימודי תפירה - אולי תגלו עניין גם בקורסים קרובים נוספים: קורס סריגה, קורס רקמה וכיו"ב.

מה הם תנאי הקבלה לקורס תפירה?

לימודי תפירה בסיסיים (הידועים גם כקורס תפירה למתחילים) אינם מציבים, בדרך כלל, כל תנאי קבלה ללימודים - והם פתוחים בפני הקהל הרחב. לימודי תפירה למתקדמים, לעומת זאת, דורשים מהמועמדים להיות בעלי ניסיון מסויים בתפירה. כמו כן - חלק מהמכללות בתחום מקיימות ריאיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים. 
קורס תפירה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך קורס תפירה?

משך הלימודים של קורס תפירה תלוי במסלול הלימודים הנבחר: לצד סדנאות תפירה, הכוללות מפגשי לימוד בודדים בלבד - ונמשכות כחודש לכל היותר, תוכלו למצוא קורסי תפירה בסיסיים למתחילים, הנמשכים, לרוב, מספר חודשים וכוללים בין 40 ל-80 שעות לימוד אקדמיות. הקורסים המקיפים והמעמיקים ביותר בתחום, המכשירים תופרים ותופרות מקצועיים לחלוטין - נמשכים קרוב לשנה וכוללים כ-150 שעות לימוד אקדמיות לערך. 

חלק מהמכללות בתחום מציעות מסלולי ערב ו/ או ימי שישי בבוקר ללימודי תפירה, במטרה לאפשר גם לאנשים עובדים, סטודנטים ואנשים עסוקים אחרים להשתלב בלימודים בקלות ובנוחות, מבלי לפגוע כמעט בסדר יומם הרגיל. 

מה לומדים בקורס תפירה?

לימודי תפירה כוללים הרצאות עיוניות ותיאורטיות מרתקות - לצד תרגול רב. בחלק מהמכללות אף עובדים התלמידים על פרויקט סיום מקצועי - כך שהכשרת הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה, ובסיום הקורס הם אוחזים במיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום. 

בין נושאי הלימוד במרבית קורסי התפירה: ההיסטוריה של התפירה, בחירת בד, מושגי יסוד בתפירה, הכנת גזרות, הפעלת מכונת תפירה, תפירת פרטי לבוש, עיבודים, קפלים, סוגי כיסים, מכפלות, תיקוני בגדים, תפירת שרוולים, מבוא לתדמיתנות, רוכסנים, יסודות הטקסטיל, מדידות ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים. 

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס תפירה?

בוגרי קורס תפירה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת סיום מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם. 

אילו אפשרויות המשך לימודים יש לבוגרי קורס תפירה?

קורס תפירה יכול להוות עבור בוגריו את הצעד הראשון בדרך לקריירה מרתקת בעולם האופנה - ויכול להקל עליהם עד מאד להתקבל ללימודים מתקדמים יותר בתחום: תואר ראשון בעיצוב אופנה, קורס עיצוב אופנה, לימודי תדמיתנות, לימודי סטיילינג, לימודי עיצוב אקססרויז - עיצוב תיקים ואביזרי אופנה, לימודי תדמיתנות ותדמיתנות ממוחשבת ועוד. 

במה עוסקים בוגרי קורס תפירה?

בוגרי קורס תפירה יכולים להשתלב בעבודות כשכירים במתפרות של בתי אופנה ישראליים ובינלאומיים וכמובן גם אצל תופרים ותופרות המצבעים תיקוני בגדים. הבוגרים יכולים לעבוד כעצמאיים בתחום - ולפתוח מתפרה משל עצמם. 

כמובן כי הבוגרים יוכלו לעסוק בתפירה גם כתחביב ולהנאתם האישית בלבד - ולתפור לעצמם, במו ידיהם, מלתחה ייחודית ויצירתית. 
מודעה
מחפש קורס תפירה?
מחפש קורס תפירה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: צפת
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה