למי כדאי ללמוד תואר ראשון במדעי המדינה

נמצאו עבורך 6 מוסדות לימודים:

קהל היעד ללימודי מדעי המדינה במכללות

כחלק מתחום מדעי החברה קיים תואר ראשון במדעי המדינה אשר מכיל בתוכו תחומים רבים ונרחבים היכולים לעניין אנשים רבים מכל תחום שהוא, למשל, אם מצאתם את עצמכם צועקים על הטלוויזיה כאשר שמעתם על רפורמה בפוליטיקה שלא הסכמתם איתה, אם אתם חושבים "אני יכול לעשות את זה טוב יותר" או "מה הוא חשב לעצמו" כאשר אתם שומעים על שר כלשהו שביצע שינוי משמעותי בתחום שיפוטו, לימודי מדעי המדינה הם התחום שלכם.

תחום מדע המדינה מתועד מראשית יוון העתיקה, כאשר אריסטו, אפלטון, מרקוס טוליוס קיקרו ועוד רבים אחרים דנו בתאוריות הפוליטיות הקיימות, אך רק בעידן המודרני נבנו כל התאוריות השונות בנוגע למדע המדינה המדויק.

תואר ראשון במדעי המדינה, הנלמד במכללות ובאוניברסיטאות השונות, דן בנושאים שונים ומגוונים בפוליטיקה ומשלב בלימודיו נושאים רבים אחרים כגון: פסיכולוגיה, אנתרופולוגיה, סוציולוגיה, יחסים בינלאומיים וכן מקצועות רבים אחרים. לכן מקצוע זה יכול לדבר לאנשים רבים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות למי כדאי ללמוד תואר ראשון במדעי המדינה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על למי כדאי ללמוד תואר ראשון במדעי המדינה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מדעי המדינה - במה ניתן לעבוד לאחר השלמת תואר ראשון במדעי המדינה

לאחר סיום התואר במדעי המדינה ניתן ללכת למספר כיוונים, בין הכיוונים השונים, אשר מביניהם ניתן לבחור, קיימים הנושאים הבאים: להיות צוערים במשרד החוץ ולאחר מכן לשמש במשרות דיפלומטיות ברחבי העולם, ניתן ללכת לתחום הפוליטיקה ואולי ביום מן הימים להיות שר בממשלת ישראל ואולי אפילו ראש הממשלה. ניתן כמובן להשתלב במערכת הביטחון ולשמש בתפקידי ניתוח וכד', אפשרות נוספת היא להיות בתחום המחקר ולחקור את תחום מדעי המדינה ולשלב זאת עם נושאים נוספים הקשורים לתחום.  

למי כדאי ללמוד תואר ראשון במדעי המדינה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

תואר ראשון מדעי המדינה - מה לומדים

בתואר ראשון במדעי המדינה ניתן ללמוד על המצב הפוליטי הנתון בכל רגע ורגע, לומדים להבין מצב פוליטי ומדיני על בוריו מכל צדדיו ואת כל הנושאים הקשורים למדיניות הפוליטית בארצות שונות ובשיטות ממשל שונות. בלימודי מדעי המדינה ניתן לנתח תוצאות בחירות, לנתח נתוני הצבעה שונים לגבי דעת קהל, למשל, ולעסוק בסטטיסטיקות וניתוח מידע לגבי המוסדות המדיניים והפוליטיים המשרתים את האזרחים במדינות שונות.  

קהל יעד לתואר ראשון במדעי המדינה

ככלל, אין הגבלה לגבי גיל או מגדר כלשהו בלימודי מדעי המדינה, התנאים הדרושים הם לרוב פסיכומטרי בציון של 500 ומעלה ותעודת בגרות מלאה, כמובן שיש יוצא מן הכלל, כאשר מכללות או אוניברסיטאות שונות, דורשות ממוצע בגרות גבוה במקום פסיכומטרי, תנאים אלה משתנים ממכללה אחת לאחרת או מאוניברסיטה לאוניברסיטה. מי שלא עומד בדרישות קבלה אלה, תמיד יכול להיכנס לועדת חריגים או לרשימת המתנה, או כאפשרות שניה לעשות מכינה הנמשכת כשנה ולאחר מכן להיכנס ללימודים. מי שרואה את עצמו כמי שרוצה להתעסק בפוליטיקה, רוצה לעשות שינוי כלשהו, או סתם רוצה ללמוד את הפנימיות של מדעי המדינה והפוליטיקה בתוכה, או אפילו אם רק רוצים להרחיב את הידע הכללי במדיניות פוליטית ובנושאים הקשורים, לימודים אלה מתאימים לו בהחלט.  

למי כדאי ללמוד תואר ראשון במדעי המדינה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

לימודי מדעי המדינה - תארים מתקדמים

לאחר לימודי תואר ראשון במדעי המדינה ניתן להשתלב בלימודים גבוהים יותר בתחומים שונים ומגוונים. ניתן ללמוד תואר שני במדעי המדינה, כהמשך ללימודי התואר הראשון, אך ניתן גם לבחור כיוון המתקשר למקצוע מדעי המדינה כגון, תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית, תואר שני במנהל מערכות ותארים רבים אחרים. ניתן גם ללכת לכיוון שונה עם התואר ואולי ללמוד תואר שני במשפטים או תואר שני במנהל עסקים ולאחר מכן להשתלב בעבודות רבות, מאתגרות ומעניינות. לימודי מדעי המדינה פותחים אפשרויות רבות לתעסוקה או, לחלופין, להמשך לימודים גבוהים ומתקשרים כמעט לכל נושא שהוא, לכן לימודי מדעי המדינה, במכללות או באוניברסיטאות, יכולות לפתוח דלת לכל כיוון אפשרי.  

לימודי מדעי המדינה - שעות לימוד

ניתן להשתלב בתואר ראשון במדעי המדינה בלימודי בוקר אך גם בלימודי ערב, אם אתם עובדים ומעוניינים לשלב עבודה ולימודים, כדאי להתעניין על מסלול לימודי ערב היכול להתאים לשעות עבודה משתנות. כמובן, שכל מכללה ושעות לימודיה, מידע זה יכול להשתנות בהתאם ללוחות הזמנים של המכללה ומה שהכי מתאים לה באותה עת.
מודעה
מחפש למי כדאי ללמוד תואר ראשון במדעי המדינה?
מחפש למי כדאי ללמוד תואר ראשון במדעי המדינה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - ליד כפר סבא. הסעות חינם ומעונות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק יזרעאל
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה