אוניברסיטת אריאל בשומרון

תואר ראשון במדעי המדינה

אוניברסיטת אריאל בשומרון

תואר ראשון במדעי המדינה

אוניברסיטת אריאל בשומרון מציעה תואר ראשון במדעי המדינה.

התואר מוצע במתכונת דו חוגית בלבד.

מידע כללי אודות הלימודים

לימודי תואר ראשון במדעי המדינה באוניברסיטת אריאל בשומרון, הינם לימודים ייחודיים ומקיפים, המתמקדים בהקניית ידע נרחב במגוון עשיר של תופעות פוליטיות המתרחשות במדינת ישראל וברחבי העולם. לימודים איכותיים אלו, המשלבים תכנים תיאורטיים לצד תרגולים, התנסויות וסדנאות, מקנים לסטודנטים את מירב הכלים והמיומנויות להבנה ובחינה של היבטים היסטוריים ואקטואליים של הפוליטיקה.

משך לימודים

הלימודים נמשכים 3 שנים.

תכנית לימודים

תכנית הלימודים הינה רחבת היקף, מעמיקה ומפתחת, וכוללת שלל תכנים תיאורטיים והרצאות פרונטליות מרתקות. הלימודים מועברים על ידי צוות הוראה בכיר ומיומן, בעל ניסיון עתיר שנים בתחום, כך שהכשרת הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה, ובסיום התואר הם אוחזים במלוא הידע הדרוש להשתלבות קלה ומהירה במגוון תפקידים מרתקים.

בין נושאי הלימוד: פוליטיקה אזורית, יחסים בינלאומיים, דיפלומטיה ציבורית, אסטרטגיה ובטחון, מנהל ציבורי, שלטון מקומי, התנהגות וכלכלה פוליטית, מחשבה מדינית והגירה ועוד.

העשרה

בנוסף ללימודים התיאורטיים המרתקים, מציעה המחלקה, כחלק מפרויקט בהיקף עולמי, את מועדון מודל האו"ם - ArMUN. במסגרת פרויקט איכותי זה, נהנים הסטודנטים מלימודים מעשירים על האו"ם ועל העבודה הדיפלומטית של השגרירים והארגונים השונים של האו"ם. התכנית מתקיימת בשפה האנגלית, ובמסגרתה נפגשים הסטודנטים עם דיפלומטרים ישראלים, ורוכשים את מירב הכלים והמיומנויות לניהול משא ומתן אפקטיבי.

תעודה

למסיימי התכנית שיעמדו בכל הדרישות, יוענק תואר ראשון B.A במדעי המדינה מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון.
תחומי לימוד נוספים באוניברסיטת אריאל
בית הספר לרפואה
בית ספר לתקשורת