ClickCease

אוניברסיטת אריאל בשומרון

הנדסת תעשייה וניהול תואר שני

אוניברסיטת אריאל בשומרון
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות אוניברסיטת אריאל בשומרון?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על אוניברסיטת אריאל בשומרון?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

הנדסת תעשייה וניהול תואר שני

אוניברסיטת אריאל בשומרון מקיימת מסלול לימודים יוקרתי ומבוקש לתואר שני בהנדסת תעשייה וניהול תואר שני.

התואר השני בהנדסת תעשייה וניהול נוגע בלב ליבה של העשייה התעשייתית - מתכנון אתרי אינטרנט ועד לבתים חכמים ולתהליכי ייצור המשלבים אדם ורובוט העובדים כצוות. תכנית הלימודים צופה את פני העתיד ומתעסקת בהנדסת המחר. התכנית גובשה כמענה מהיר להכשרת בוגרי תעשייה וניהול לתפקידים בכירים בתעשייה.

יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות אוניברסיטת אריאל בשומרון?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על אוניברסיטת אריאל בשומרון?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

הבחירה באריאל

תכנית הלימודים הנה ייחודית לאוניברסיטת אריאל ולמחלקה להנדסת תעשייה וניהול. המחלקה מחולקת לשתי מגמות ולמסלול לימוד. במגמת רובוטיקה ומערכות ייצור ממוחשבות הדגש בתואר הוא על שילוב הרובוטים בתהליכים ועל שילוב בין אדם לטכנולוגיה. הסטודנטים לומדים קורסים משני התחומים ומתגברים את אחד מהם.

במגמת הנדסת גורמי אנוש מתמקדים בנושאי מחקר המייצגים את ההתקדמות בתחום: רובוטים לניווט במרחבים עם מכשולים, רובוטים בעלי יכולת תנועה בדומה לתנועת בעלי חיים, גורמי אנוש בהפעלת מערכות באמצעות העיניים, פיתוח מדדים לסטרס לטייסים ונהגים, טכנולוגיות מובייל בתחבורה והשפעתן על נהגים, מערכות זיהוי ביומטרי, IOT,  בינה מלאכותית, תזמון ושיבוץ, מערכות מלאי, ניהול הייצור, אוטומציה תעשייתית ועוד.

כמו כן, המחלקה פתחה מסלול חדש בתחום מתפתח וחשוב ביותר בתעשייה - הנדסת ידע ונתונים. זהו נושא רב-תחומי הנוגע במתמטיקה, סטטיסטיקה, חקר ביצועים, מערכות מידע ומדעי המחשב. בבסיסה, הנדסת ידע ונתונים משתמשת בטכניקות אנליזה מדעיות לניתוח כמות גדולה של נתונים הנאגרים במאגרי עתק (ביג-דאטה) על מנת לייצר תובנות וידע ברי משמעות לארגונים.

מגמות ומסלולי הלימוד במחלקה

מסלול הנדסת ידע ונתונים: מהנדס הידע והנתונים משתמש ביכולותיו האנליטיות לפרש ולתחקר נתונים. הוא צריך לדעת למזג נתונים המגיעים ממקורות שונים בפורמטים הטרוגניים, להתמודד עם כלים טכנולוגיים מתקדמים מתחום רשתות תקשורת, מסדי נתונים, מערכות מידע ארגוניות (SCM/CRM/ERP), עליו לייצר ויזואליזציה מקוונת של הנתונים, לבנות ולכייל מודלים מתמטיים לחיזוי, להשתמש באלגוריתמים של למידת מכונה וכריית ידע וכמובן להציג את ממצאיו בצורה בהירה. הביקוש למהנדסי ידע ונתונים גבוה מאוד בשוק התעסוקה כיוון שהעולם סביבנו מייצר כמויות גדולות והולכות של נתונים.  

מגמת רובוטיקה ומערכות ייצור ממוחשבות:  תחום זה עוסק בתכנון רובוטים אשר יפעלו במקום או בשיתוף עם בני אדם. הדרישה לטכנולוגיה זו בתעשייה ובזרועות הביטחון הולכת וגוברת ועמה גם הדרישה למומחים בתחום הרובוטיקה. תכנון הרובוטים ושילובם בארגונים הוא אתגר מורכב הקורא לשיתוף פעולה בין מהנדסים ומהנדסות מרקעים שונים בעלי התמחות בתחומים כגון הנדסת תעו"נ, מכונות, אלקטרוניקה, פיזיקה ואלגוריתמיקה.  

מגמת הנדסת גורמי אנוש: תחום העוסק בתכנון מערכות כך שאנשים יצליחו להפעילן. מהנדסי ומהנדסות אנוש נמצאים כיום בחברות הייטק, בתעשיות הביטחוניות ובחברות ייעוץ ומיישמים ידע בקוגניציה ובפיזיולוגיה בתכנון מערכות. הם האנשים האחראיים/יות על "ידידותיות למשתמש" בכל תחום- מניווט באתרי אינטרנט ובמכשירים סלולריים, דרך בתים חכמים ועד לתאי טייס.

אפשרויות תעסוקה והמשך לימודים

הדרישה לשילוב רובוטים בתהליכי ייצור בתעשייה ובזרועות הביטחון הולכת וגוברת ועמה גם הדרישה למומחים בתחום הרובוטיקה. בוגרי המגמה לרובוטיקה יכולים להפוך למומחים בהטמעת רובוטים בתהליכי ייצור בארגונים השואפים להימצא בחזית הטכנולוגיה.

בוגרי המגמה להנדסת גורמי אנוש יכולים להשתלב ולייעץ לארגונים רבים המבינים כי הנדסת אנוש טובה היא תנאי לתפוצה רחבה של מוצריהם. מהנדסי ומהנדסות אנוש עובדים כיום בשורה של ארגונים המפתחים תוכנות, אתרים ומכשירים, בחברות ייעוץ להנדסת אנוש וכיועצים פרטיים לארגונים וליזמים.

בוגרי מסלול הנדסת ידע ונתונים מבוקשים מאוד בתעשייה. הערכות המקובלות מצביעות שעד שנת 2020 העולם ייצר כל שנה פי 50 נתונים מאשר הכמות שיוצרה בשנת 2011. בנוסף, חברת IBM מעריכה ש-90% מהנתונים שהעולם יצר עד היום נוצרו בשנתיים האחרונות כאשר קצב הגידול בנפח הנתונים צפוי להיות מואץ בעתיד לאור ריבוי החיישנים בעולם האינטרנט של הדברים. בנוסף, דו"ח של חברת McKinsey מצביע על מחסור עתידי צפוי של עובדים בתחום זה ומעריך שבשנים הבאות יהיו כארבע עד חמש מיליון משרות בתחום זה בארה"ב בלבד, בנוסף לעוד מיליון וחצי של מנהלים ומנתחי מידע בכירים. משנת 2016 ועד היום תחום הנתונים מדורג ראשון בדירוג העבודות הטובות ביותר בארה"ב.
תחומי לימוד נוספים באוניברסיטת אריאל
בית הספר לרפואה
בית ספר לתקשורת
בית הספר לארכיטקטורה