אוניברסיטת אריאל

תואר ראשון בפיזיקה

אוניברסיטת אריאל

תואר ראשון בפיזיקה

אוניברסיטת אריאל מציע במסגרת הפקולטה למדעי הטבע, מסלול לימודים לתואר ראשון בפיזיקה, העוסק במגוון יישומי תחום הפיזיקה בעולם המודרני במגוון תחומים. חשוב לדעת: המחלקה לפיזיקה קיבלה את הכרת המל''ג בשנת 2010. למתקבלים מלגות שכר לימוד עד 80% בהתאם לממוצע ציונים.

מלגה חדשה בגובה 3000 ש"ח לבעלי ציון פסיכומטרי גבוה (620 ומעלה), המתחילים לימודיהם במחלקה זו בשנה"ל תשע"ח. 

המל"ג אישר כפל תואר בפיזיקה והנדסת מכונות.

קיים מסלול מצטיינים לתואר ראשון בפיזיקה והנדסת חשמל. 

מידע כללי אודות הלימודים

הלימודים במחלקה מקיפים מגוון יישומים במדעי הפיזיקה. התוכנית מבוססת על לימודים בסיסיים בפיזיקה, עם דגש בשנים המתקדמות, על יישומי הפיזיקה בעולם המודרני. הלימודים במחלקה מקנים ראייה רחבה ומעמיקה של הפוטנציאל היישומי של המחקר העיוני בפיזיקה, תוך התמחות בנושאים וביישומים של אופטיקה מודרנית. בישראל קיים שימוש נרחב בתחומים אלו בתעשייה האזרחית והצבאית.

הסטודנט ילמד נושאים באלקטרוניקה ויישומם, המהווים בסיס לטכנולוגית התקשורת. כמו כן ירחיב את ידיעותיו בתחום המחשבים תוך יישום תחום זה במחקר. כמו כן יילמדו נושאים בינתחומיים במדעי הפיזיקה, הכימיה והביולוגיה, אשר יאפשרו ראייה רחבה של יישומי הפיזיקה במסגרת מדעי החיים, ויישומי הפיזיקה במדעי הבריאות.

תנאי קבלה

ציון סכם (מורכב מממוצע בגרות ופסיכומטרי): 551. -ניתן להתקבל על סמך בגרות בלבד בציון גבוה. -לחסרי יח"ל ריאליות/מדעיות רלוונטיות תינתן השלמה. -בוגרי תואר הנדסאי: ניתן להתקבל על סמך ממוצע ציוני ההנדסאים. בנוסף לסיפי הקבלה על סמך ממוצע בגרות וציון פסיכומטרי כנהוג במחלקה נדרשות גם 9 יחידות ריאליות. לפרטים נוספים על סיפי הקבלה ניתן לפנות לאוניברסיטה דרך טופס הפרטים בעמוד.

מגמות התמחות

יישומים אלקטרוניים אופטיקה מחשבים פיזיקה יישומית ביו-פיזיקה פיזיקה ברפואה
תחומי לימוד נוספים באוניברסיטת אריאל
בית הספר לרפואה
בית ספר לתקשורת