קורס יחסי ציבור

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
קורס יחסי ציבור
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס יחסי ציבור?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס יחסי ציבור?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

לימודי יחסי ציבור

אם התברכתם ביכולת שכנוע מעולה, בכישורים להובלת דעת קהל, ברצון להתמודד עם אתגרים ויכולת טובה לניהול משברים ובראייה אסטרטגית רחבה - ייתכן כי קורס יחסי ציבור ודוברות (ובקיצור - קורס יח"צ) יתאים לכם עד למאד! לימודי יחסי ציבור הופכים לפופולאריים במיוחד בשנים האחרונות, עת יורד במעט כוחם של דרכי השיווק והפרסום המסורתיות - ועליית קרנם של אמצעים אלטרנטיביים - כגון הרשתות החברתיות (פייסבוק, טוויטר וכו') - כפי שאנו רואים, לדוגמא, במערכות הבחירות האחרונות בארץ ובעולם - בהן כוחם של תשדירי התעמולה פחת - ומידת ההשקעה של המועמדים והמפלגות בקשר ישיר יותר עם בציבור - דרך הרשתות החברתיות - עלה. 

לאור נתונים אלו - רבים יותר ויותר מבקשים ללמוד יחסי ציבור - וקורסי יחסי ציבור צצים במגוון מכללות איכותיות ומוסדות לימוד מובילים כפטריות אחרי הגשם. אם תבחרו גם אתם ללמוד קורס יחסי ציבור - תזכו לקבל את מיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים להצלחה בתחום. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודי יחסי ציבור ותוהים איפה כדאי ללמוד יחסי ציבור, איך מתקבלים ללימודים וכו' - הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע רב אודות קורס יחסי ציבור ודוברות במכללות המובילות בתחום. 
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס יחסי ציבור?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס יחסי ציבור?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי אודות קורס יחסי ציבור

איש יחסי הציבור הוא אחד מאנשי המקצוע המרכזיים והחשובים בארגונים ועסקים רבים - שכן הוא האחראי על הובלת האסטרטגיה התקשורתית המלאה של לקוחותיו - ובעל יכולת אדירה לתרום להצלחתם, ואכן אנו רואים, בעיקר בשנים האחרונות - מאז היחלשותה של התקשורת המסורתית ועלייתן של הרשתות החברתיות - ביקוש אדיר ליחצנים מקצועיים. על מנת להיות יחצנים מובילים, עתירי ידע וכלים בתחום, מומלץ עד מאד, ראשית, ללמוד קורס ניהול יחסי ציבור - אשר ידאג להכשירכם בכל הדרוש ליחצן המקצועי. 

הלימודים בקורס יחסי ציבור מועברים על ידי מרצים ואנשי מקצוע מובילים מן התחום, והם משלבים בין הרצאות עיוניות ותיאורטיות מרתקות לבין שלל התנסויות מעשיות מעשירות - כך שהתלמידים זוכים להכשרה מן המעלה הראשונה - כזו המאפשרת להם להשתלב - מייד עם סיום הלימודים - במגוון משרות ותפקידים בתחום: יח"צנים, דוברים, מנהלי קמפיינים, יועצי תקשורת ועוד. אם אתם מחפשים מכללות ללימודי יחסי ציבור, תוהים איפה כדאי ללמוד יחסי ציבור, מעוניינים לדעת מהם תנאי הקבלה בהם תידרשו לעמוד או כמה זמן נמשכים לימודי יח"צ - המשיכו לקרוא ותזכו לדעת את כל התשובות.

למי מיועד קורס יחסי ציבור?

קורס יחסי ציבור מתאים לכל מי שמעוניין להשתלב בעבודות בתחום - אך עבודה זו אינה מתאימה לכל אחד ואחת: ראשית, הלימודים (והעבודה בתחום) מתאימים רק למי שיודע לתפקד היטב תחת מצבי לחץ - ומתפקד בצורה טובה בעיתות משבר. כמובן כי גם נדרשת יכולת טובה לעמידה ודיבור מול קהל, על מנת להצליח בתחום. 

הלימודים מתאימים במיוחד למי שכבר למדו או עסקו בתחומי התקשורת השונים - כעיתונאים לדוגמא, כמו גם למי אשר מגיעים מעולם השיווק והפרסום. אם אתם מתעניינים בלימודי דוברות ויחסי ציבור - אולי תגלו עניין גם בקורס ניהול מוניטין באינטרנט, קורס כתיבה עיתונאית, קורס שדרני רדיו, קורס תחקירנות, קורס תקשורת ביקורתית, לימודי תואר ראשון בתקשורת וכיו"ב. 

מה התנאי קבלה לקורס יחסי ציבור?

תנאי הקבלה לקורס יחסי ציבור יכולים להשתנות מעט בין המכללות השונות בתחום, אך בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות - ורבות מהמכללות ליחסי ציבור דורשות מהמועמדים להיות גם בעלי תעודת בגרות מלאה. כמו כן, השלמת לימודי תואר ראשון מהווה יתרון משמעותי בקבלה, כמו גם ניסיון מעשי בעבודה רלוונטית (בעולם התקשורת, לדוגמא). 

תנאי קבלה נוספים, הקיימים בחלק מהמכללות, הם ידיעת אנגלית, היכרות בסיסית עם יישומי המחשב השונים (חלק מהמכללות שמות דגש על היכרות מעמיקה יותר עם עולם הרשתות החברתיות) ומעבר של ריאיון קבלה ומבחנים ייעודיים שונים. 

כמה זמן נמשך קורס יחסי ציבור?

משך הלימודים בקורס יח"צנים ודוברים נע, בדרך כלל, בין חמישה לעשרה חודשים והוא כולל בין 100 ל-160 שעות. אם אתם רוצים להשתלב בלימודי יחסי ציבור, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן - יש לנו בשורות טובות עבורכם: רבות מהמכללות ללימודי יחסי ציבור מציעים לכם אפשרות ליהנות מלימודים בשעות הערב ואחר הצהריים ו/ או בימי שישי בבוקר - במסלול המתאים במיוחד לאנשים עובדים ומאפשר לשלב את הלימודים המרתקים לצד עבודה במשרה מלאה בקלות ובנוחות יחסית. לימודי ערב ביחסי ציבור מתאימים, כמובן, לא רק לאנשים עובדים - אלא גם לסטודנטים או כל מי שעסוק בשעות היום מכל סיבה אחרת כלשהי. 

מה לומדים בקורס יחסי ציבור?

אז למה כדאי ללמוד יחסי ציבור? מה, למעשה, תלמדו במהלך הקורס? רב המכללות בתחום ידאגו להכשירכם לא רק בידע עדכני ומעמיק, אלא גם בשלל כלים מעשיים ומיומנויות בתחום, וזאת על ידי שילוב של הרצאות עיוניות ותיאורטיות מרתקות מפי טובי המרצים ואנשי המקצוע בתחום ושל התנסויות מעשיות מעשירות - כגון סיורים מקצועיים. בחלק מהמכללות אף נהנים התלמידים מהשתתפות בסטאז' מונחה במשרדי יחסי ציבור.

בין נושאי הלימוד בקורס יחסי ציבור: מבוא לעולם יחסי הציבור והדוברות, תקשורת המונים, ניהול מוניטין באינטרנט, ניהול קמפיינים, שימוש ברשתות חברתיות, פילוח קהלי יעד, תכנון אסטרטגי, ניהול משברים, כתיבה עיתונאית וכתיבה שיווקית, קשר עם עיתונאים, השפעת התקשורת על סדר היום, הכנה לקראת הופעה בתקשורת, ספינים, שיתופי פעולה, תקשורת שיווקית, ניתוח קמפיינים ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים. 

איזו תעודה מקבלים בקורס יחסי ציבור?

בוגרי קורס יחסי ציבור, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים (עמידה בחובת הנוכחות, מעבר מוצלח של מבחנים, הגשת עבודות וכו') יהיו זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם. 

איפה כדאי ללמוד יחסי ציבור?

בבואכם לבחור מכללה ללימודי יחסי ציבור יש מספר שיקולים שכדאי לקחת בחשבון: ראשית, כדאי לכם לחשוב על מרחק המכללה מביתכם - כיום ניתן ללמוד יחסי ציבור במכללות בכל רחבי הארץ, כך שאין זה משנה אם אתם מחפשים קורס יחסי ציבור בצפון, קורס יחסי ציבור בדרום או קורס יחסי ציבור במרכז - סביר להניח כי תוכלו למצוא מוסד לימודים מתאים בקלות יחסית.

שנית, כדאי לכם לברר על עלות הקורס, ועל האפשרות לקבלת הנחות או מלגות שונות. כן כדאי לברר האם אתם זכאים ללימודי יחסי ציבור לגמול השתלמות. אתם מוזמנים למלא פרטיכם בעמוד זה - ואנו נדאג כי מוסדות הלימוד המובילים ללימודי יחסי ציבור - והרלוונטיים ביותר עבורכם - יחזרו אליכם במהרה עם פרטים נוספים אודות הלימודים.

מה הם אפשרויות תעסוקה לבוגרי קורס יחסי ציבור?

לאחר שתסיימו לימודיכם בקורס יחסי ציבור - שלל אפשרויות תעסוקה יפתחו בפניכם: תוכלו להשתלב בעבודות יחסי ציבור, דוברות, הסברה, ייעוץ תקשורתי, ניהול קמפיינים וכיו"ב בארגונים ועסקים שונים, בחברות לובינג, במגזר הציבורי ובמשרדי יחסי ציבור. תוכלו, כמובן, לשמש גם כאנשי יחסי ציבור או דוברים של אנשים פרטיים (אנשי עסקים, פוליטקאים וכו'). רבים מבוגרי לימודי התחום פונים גם לעבודה מעט שונה יותר בתחומי התקשורת - בעיתונות המודפסת, בעולם הניו-מדיה וכיו"ב. 

מה הם אפשרויות המשך לימודים לבוגרי קורס יחסי ציבור?

בוגרי קורס יחסי ציבור יכולים לפנות למגוון מסלולי לימוד נוספים אשר יתרמו להמשך התפחותם והתקדמותם המקצועית: תואר ראשון בתקשורת (או תואר שני) הוא מסלול מבוקש בקרב בוגרי קורס יח"צ, כמו גם פנייה לקורס עוזרים פרלמנטריים, קורס דיבור והופעה מול קהל וקורס אמנות הפרזנטציה - אשר יקנו לכם כלים וידע חשובים, היכולים לתרום רבות לאיכות עבודתכם. 
מודעה

מחפש קורס יחסי ציבור?

מחפש קורס יחסי ציבור?
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש