מכללת מדיאטק - ג'ון ברייס

קורס בדיקות אוטומטיות Testing Automation

מכללת מדיאטק - ג'ון ברייס

קורס בדיקות אוטומטיות Testing Automation

כיום התנהלות השוק מצריכה עדכונים ושדרוגי מוצר שוטפים ואינטנסיביים. לעובדה זו השפעה מכרעת על יישום תהליכי אוטומציה בפרוייקטי תוכנה ומוצרי הי-טק. אחד הבולטים מבין תהליכי פיתוח תוכנה הינו שלב ה-QA והמוטיבציה ליישום בדיקות תוכנה באופן אוטומטי גבוהה מאוד.

פרויקטים המתרכזים באוטומציה של כל התהליכים שבין הפיתוח לתפעול, מספקים פתרונות, כלים ושיטות עבודה לטובת
 יישום בדיקות אוטומטיות כחלק מהחבילה הכוללת לביצוע.תמיכה בתהליך הפיתוח וחבילת פתרונות המאפשרת אוטומציה של שלבי האיכות הינן מרכיב יסודי בפרוייקטי Agile ויישום מוצלח יכול לשפר באופן משמעותי את היכולת לשחרר גרסאות באיכות גבוה.

הלימודים מתקיימים בחיפה.

מידע כללי

עם הכניסה לעידן האוטומציה, רבים מאנשי הבדיקות המסורתיים נעים לכיוון האוטומציה ומגלים גם את השיטות לשילוב האוטומציה שלהם בתהליך הפיתוח הכולל. המשמעות היא שאנשי הבדיקות מתחילים לעסוק יותר בפיתוח. פיתוח האוטומציה חשוב לביצוע שתי המטלות העיקריות:
  • ביצוע בדיקה אוטומטית משמעותו כתיבת קוד (תכנות מקרה בדיקה - TC).
  • שילוב כולל בתהליך פיתוח המוצר.
קורס בדיקות אוטומטיות של מכללת ג'ון ברייס יסייע לאנשי הבדיקות לבצע את המעבר לסביבות אוטומטיות. הקורס מתרכז בנושא ההיבטים באוטומציה וביצוע בדיקות אוטומטיות בסביבות Java לטובת אפליקציות WEB) APIs).

מכיוון שאנשי הבדיקות נדרשים כיום לתכנת – הקורס כולל לימוד תכנות בשפת JAVA על מנת להפוך מאיש בדיקות קלאסי למפתח OOP. לאחר מכן, הקורס נוגע בעולמות הפיתוח באופן כללי וב-WEB תוך שימת דגש על ההיבטים הרלוונטיים לבדיקות. כמו כן, הקורס מתייחס לשילוב הבדיקות כחלק מתהליך האוטומציה הכולל של הפרוייקט באמצעות כלים פופולריים בעולם הבדיקות.

קהל יעד

  • בוגרי קורסי בדיקות תוכנה או בעלי ניסיון מעשי בבדיקות תוכנה
  • חסרי רקע בפיתוח ומפתחים בשפות פרוצדוראליות המבקשים לרכוש מקצוע בתחום הבדיקות האוטומטיות
  • בודקי תוכנה בעלי רקע ב-JAVA יכולים להשתלב במודולים מאוחרים יותר של הקורס

תנאי קבלה

  • ראיון אישי / ייעוץ להכוונה מקצועית
  • מבחן פנימי באנגלית ובמתמטיקה
  • מילוי שאלון בנוגע לרקע בבדיקות

מתכונת הלימודים

אנו מייחסים חשיבות רבה לשיעורים המעשיים שכן באמצעותם המכללה מכשירה את הלומדים לעבודה מעשית בגמר הלימודים. על מנת ליצור חווית למידה אפקטיבית והכנה מקיפה לעולם האמיתי, במודולTesting Automation, הלומדים יעבדו על פרוייקט מתגלגל אשר מקשר בין הנושאים הנלמדים. על מנת לספק לסטודנטים ליווי ותמיכה במהלך הפרוייקט, בנוסף לשעות לימוד בכיתה, יתקיימו מספר מפגשים מרחוק – מפגשי GONLINE.

משך הקורס הינו 140 שעות.