מכללת מדיסין לרפואה משלימה

לימודי רפואה קוריאנית

מכללת מדיסין לרפואה משלימה

לימודי רפואה קוריאנית

מכללת מדיסין לרפואה משלימה מציעה תוכנית ייחדוית ללימוד שיטת הסו ג'וק (בקוריאנית – יד ורגל): שיטת טיפול וריפוי קוריאנית חדשה יחסית, המתבססת על שיטות עתיקות יותר – רפואה סינית ואקופונקטורה (טיפול בעזרת מחטים), אולם נעזרת גם בממצאיה של הרפואה המערבית המודרנית.

חזונו של מפתח השיטה היה כי כל אחד יוכל לטפל בעצמו ולרפא את עצמו באמצעות הפעלה וגירוי של חלקים בכף היד, באמצעות לחיצות, מסאג'ים, מחטים וצבעים. יתרונותיה הברורים של השיטה הם יעילותה, פשטותה, וחוסר הסיכון הכרוך בה – כך שכל אדם יכול לטפל בעצמו, במו ידיו.

הלימודים מתקיימים בחיפה ובנתניה.

מידע כללי אודות הלימודים

על פי שיטת הסו ג'וק, כל כאב, חולי או תפקוד לקוי באחד מאיבריי הגוף, שולח תדר לאזור ההשתקפות שלו בכף היד, שם, למעשה, משתקפים כל אבריי הגוף. גירוי של נקודת הריפוי, המייצגת את האיבר הכואב או החולה, תוביל להקלה מיידית בכאב ותוביל להחלמה. כך, בקלות ופשטות, יכול כל אחד להקל על כאביו שלו, ואף לטפל בבני ביתו וחבריו.

תכנית הלימודים

הקורס משלב לימוד של ידע תיאורטי, כמו גם התנסות מעשית. הסטודנטים יכולים לבחור בין קורס סו ג'וק בסיסי, הכולל כעשרים שעות לימוד אקדמיות, ומהווה הקדמה והכנה לקורס המעמיק יותר, לבין הקורס השנתי והמעמיק להכשרת מטפלים מוסמכים ברפואה קוריאנית, הכולל כ 150 שעות לימוד אקדמיות, וכולל את כל הידע הדרוש לצורך טיפול סו ג'וק, לרבות נגיעה בנושאי לימודים מתוך רפואה מערבית.

הקורסים המוצעים מתאימים לכל אחד המעוניין ללמוד שיטה מרתקת זו ואינם מצריכים כל ידע מוקדם. כל מי שעוסק באחד מענפיי הרפואה המשלימה יכול לרכוש ידע מקצועי חדש ומעניין, ולהרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלו, כמו גם את קהל לקוחותיו.