מירב - בית הספר לרפואה משלימה

קורס מיינדפולנס

מירב - בית הספר לרפואה משלימה

קורס מיינדפולנס

מירב - בית הספר לרפואה משלימה - קורס מיינדפולנס.

הלימודים מתקיימים בתל אביב.

מידע כללי

מיינדפולנס הוא מוּדעוּת קשובה - היכולת להפנות את תשומת הלב באופן יזום ושיטתי למתרחש ברגע זה, יחד עם היכולת לקבל את המצב כפי שהוא מבלי לשפוט אותו. לומדים זאת באמצעות אימון מוחי אשר יוצר קשרים חדשים במוח, ובכך משנה את ההתניות הישנות, ומאפשר לנו לפעול בדרכים מיטיבות יותר. בשנים האחרונות נערכים יותר ויותר מחקרים אקדמיים וקליניים המוכיחים, כי תירגול מיינדפולנס מידי יום ביומו תורם לשיפור איכות החיים, מפחית לחצים ומתחים, משפר יכולות קוגניטיביות, ובאופן כללי משפר את רמת שביעות הרצון מהחיים. 

מטרת הקורס

מיינדפולנס הוא מודעות קשובה, זוהי היכולת להפנות את תשומת הלב באופן יזום ושיטתי למתרחש ברגע זה, יחד עם היכולת לקבל את המצב כפי שהוא מבלי לשפוט אותו. זוהי יכולת נלמדת, זהו אימון מוחי שיוצר קשרים חדשים במוח ועל ידי כך משנה את ההתניות הישנות ומאפשר לנו לפעול בדרכים מיטיבות יותר. בשנים האחרונות, נערכים יותר ויותר מחקרים אקדמיים וקליניים המוכיחים כי תרגול מיינדפולנס על בסיס יומי, תורם לשיפור איכות החיים, מפחית לחצים ומתחים, משפר יכולות קוגנטיביות, ובאופן כללי מביא לרמת שביעות רצון גדולה יותר מהחיים.

קהל היעד ותנאי הקבלה

הקורס מיינדפולנס לשיפור התקשורת הבין-אישית מיועד לקהל הרחב ולמטפלים.

נושאי לימוד

  • זיהוי "הטייס האוטומטי" המנהל לנו את החיים
  • תרגולים שונים להתבוננות במציאות כפי שהיא
  • פיתוח אי הזדהות עם המחשבות שרצות בראש ללא הרף
  • מנגנונים מוחיים ופסיכולוגים של מיינדפולנס ופיזיולוגיה של סטרס
  • טיפוח היכולת לדאוג לעצמי טוב יותר
  • עקרונות לתקשורת מיטיבית
  • אמנות השפה השלווה

משך הלימודים

הקורס נלמד בהיקף של 72 שעות אקדמיות במסגרת 12 מפגשים חד-שבועיים וסדנה מרוכזת. 

תעודה

המסיימים אתה קורס והעומדים בדרישות יקבלו אישור על לימודיהם מטעם ביה"ס מירב - ביה"ס לרפואה משלימה מבית לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.