המסלול האקדמי המכללה למינהל, ראשל"צ

תואר שני .M.A בעיצוב חדשנות ויזמות

המסלול האקדמי המכללה למינהל, ראשל"צ

תואר שני .M.A בעיצוב חדשנות ויזמות

.M.A בעיצוב חדשנות ויזמות היא תכנית בינתחומית המבוססת על שילוב בין ידע אקדמי-עיוני לבין התנסות מעשית-יזמית ועשיה פרויקטלית בסביבת מעבדה. תוצריה מערבים הובלת חדשנות והגברת מעורבותם היזמית של הסטודנטיות והסטודנטים, ומאפשרת שילוב מיטבי בתעשייה דינאמית, המייצרת אתגרים מגוונים וצורך בפתרון בעיות מורכבות.

הלימודים מתקיימים בראשון לציון.

מידע כללי

התכנית הבינתחומית בעיצוב חדשנות ויזמות הינה תכנית המגיבה לבעיות המורכבות של המאה ה- 21 ומתפתחת באופן דינאמי מתוך הקשר זה. בעיות אלו דורשות פתרונות אסטרטגיים המשלבים דיסציפלינות שונות. בגישה זו יש משמעות מרכזית למתן סט כלים ושיטות בפתרון בעיות מורכבות, ביצירתיות, בחדשנות, ביזמות ובשיווק. הצורך ביצירתיות ובחדשנות אינו עוד בגדר רשות אלא בגדר חובה, וניכר שהשחקנים המרכזיים ברוב התעשיות המובילות בעולם הפנימו זאת. כמו כן נדרשות כיום התוכניות באקדמיה להיות דינאמיות ולהתעדכן על פי צרכי התעשייה ותוך שיח עם בכירים במשק. התכנית מקנה לבוגריה יתרונות של יכולות אינטגרטיביות של יצירתיות, חדשנות ורב-תחומיות, המאפשרות יישומים של ידע מעשי ופיתוח תהליכים ופרויקטים יזמיים. התכנית דורשת מבוגריה לרכוש כישורים יצירתיים, לפעול באופן פרואקטיבי במקומות של חוסר ודאות ובסיטואציות של קיפאון, תוך שימוש בכלים של חדשנות, לקיחת סיכונים, חשיבה פורצת דרך ונחישות.    

תנאי קבלה

הקבלה לתכנית מותנית בראיון אישי עם ראש התכנית.

זכאות לתואר ראשון בציון ממוצע של 80 ומעלה. כמו כן, מועמדים שממוצע התואר הראשון שלהם הוא 76-79 יוכלו להירשם ולעבור ועדת קבלה.  

משך הלימודים

הלימודים נמשכים 4 סמסטרים עוקבים, יומיים בשבוע. במתכונת לימודי ערב.
תחומי לימוד נוספים בהמכללה למינהל - המסלול האקדמי