המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

שנת השלמה בחשבונאות

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

שנת השלמה בחשבונאות

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מציע לבוגרי תואר ראשון B.A בחשבונאות, או במנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות, שנת השלמה בחשבונאות.

* פתיחת שנת ההשלמה מותנת בכמות נרשמים מינימלית ומספקת.

ניתן לקרוא על מגוון מלגות כאן.

הלימודים מתקיימים בהוד השרון.

מידע כללי

התכנית ללימודי שנת השלמה בחשבונאות מיועדת לסטודנטים בעלי תואר ראשון בחשבונאות (B.A.) או במנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות (B.A.) מכל מוסדות הלימוד המוכרים בארץ, ומטרתה להכין את הסטודנטים לשתי הבחינות הסופיות של מועצת רואי החשבון בישראל: חשבונאות פיננסית וביקורת חשבונות (סופיות ב'). בנוסף, ובכפוף לאישור מועצת רואי החשבון, יקבלו הסטודנטים פטור מ-2 בחינות של מועצת רואי החשבון, מעבר לפטור מ-11 בחינות שניתן כנגד תואר ראשון בחשבונאות.

משך לימודים

לימודי שנת ההשלמה יערכו במתכונת שבועית, של שני ימי לימוד מלאים בשבוע ומעת לעת יום לימוד נוסף ויתפרסו על פני שנה מלאה.

מתכונת הלימודים

תכנית הלימודים בשנת ההשלמה כוללת כ- 1,000 שעות הוראה. בחודש אוגוסט 2019, במשך שבועיים, יתקיימו ימי לימוד אינטנסיביים בנושא מיסים (“מרתון מיסים”) עם מיטב המרצים בתחומי המיסוי השונים, ובחינה בסופו. לאחר מכן, החל מחודש ספטמבר 2019 , הלימודים מחולקים לשני סמסטרים בהפסקות הנדרשות לחגים, לבחינות ולחופשת סמסטר.

תכנית ייחודית זו כוללת מרצים מן השורה הראשונה, שהוכיחו את יכולתם בהכנה מוצלחת של תלמידים לבחינות המועצה לאורך שנים, כיתות קטנות של עד 70 סטודנטים בלבד ויחס אישי לכל סטודנט לאורך כל שנת הלימודים.

תנאי קבלה

  • בעלי תואר בוגר בחשבונאות מהמרכז האקדמי שערי מדע ומשפט.
  • בעלי תואר בוגר בחשבונאות או בוגר מנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות ממוסדות אקדמיים מוכרים אחרים.

נושאי לימוד

  1. חשבונאות פיננסית (530 שעות הרצאה ותרגול) - בהנחייתו הקפדנית של רו”ח אלי פאר, שנחשב למוביל התחום באקדמיה במשך שנים רבות. ההרצאה והתרגול יועברו ע”י רו”ח חני כהן. רו”ח חני כהן הינה מרצה מובילה, בעלת ניסיון של שנים רבות כמרצה ומתרגלת בנושא זה במכללות שונות בארץ, בעלת ידע מקצועי רחב ויסודי, זוכת מדליית זהב ממועצת רואי חשבון על הצלחתה בבחינות.
  2. ביקורת חשבונות (200 שעות הרצאה ותרגול) - רו"ח אמיתי טאוב ורו"ח רועי כץ, מרצים מובילים, במכללות שונות בארץ, בעלי ידע מקצועי רחב ויסודי.
  3. ניתוח דוחות כספיים והערכת שווי חברות (56 שעות הרצאה ותרגול) - רו”ח ד”ר רוני לזר, מרצה בכיר באוניברסיטאות ומכללות בארץ ובארה”ב.
  4. תאוריה חשבונאית (56 שעות הרצאה) - רו”ח ניסים דניאל.
  5. עדכונים במסים (70 שעות הרצאה) - מספר מרצים מן השורה הראשונה המתמחים בתחומי המיסים השונים.

חשבונאות לאקדמאים

בבית הספר לחשבונאות של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט יכולים בוגרי תואר אקדמי מכל תחום להשלים תואר B.A בחשבונאות, ולסיים את שנת הלימודים הנוספת, המיועדת להכנה לבחינות מועצת רואי החשבון ("שנת השלמה"), במסלול לימודים מואץ. תוכנית הלימודים תיקבע באופן אישי לכל סטודנט בהתאם ללימודיו הקודמים.

לאחר סיום המסלול ובכפוף לאישור מועצת רואי החשבון יקבלו התלמידים פטור מ-13 מתוך 15 הבחינות של מועצת רואי החשבון. שנת ההשלמה תכין את הסטודנטים לשתי הבחינות הסופיות: חשבונאות פיננסית וביקורת חשבונות (סופיות ב').

הרשמה למסלול בעלי תארים מתקיימת בצורה רצופה לאורך כל השנה. ניתן להתחיל את הלימודים בסמסטר א' או סמסטר ב' של כל שנת לימודים.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש