ClickCease

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

תואר ראשון B.A בניהול מערכות בריאות

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון B.A בניהול מערכות בריאות

היום כולם כבר יודעים שעתיד הרפואה נמצא בדיגיטל. במהלך 5 השנים הבאות, תעשיית הבריאות הדיגיטלית צפויה לצמוח פי 6 בגודלה – בקצב של כמעט 30% בשנה! כיום, ישנו ביקוש חסר תקדים לבוגרים שלמדו והתמקצעו בדיגיטל ומעודכנים בטכנולוגיות המתקדמות ביותר. כאן גם נמצאת ההזדמנות הגדולה שלכם: תוכלו לרכוש את הכלים הטובים ביותר, לשלב ניהול בתחום הבריאות עם טכנולוגיה וחדשנות, ולהשתלב בהצלחה כמנהלי הדור הבא של הרפואה.

בין הקורסים הנלמדים:
• אוריינות דיגיטלית
• קידום בריאות באמצעים טכנולוגיים
• אתגרי רפואת העתיד
• רפואה מותאמת אישית
• היבטים אתיים ומשפטיים ברפואת רחק
• ניהול רפואי בכלים טכנולוגיים


תואר בניהול מערכות בריאות בשערי מדע ומשפט הוא כרטיס הכניסה שלכם לעולם הסיעוד! הוא מאפשר להשתלב בלימודי המשך בסיעוד ולהתקדם לקריירה בתחום. בנוסף, התואר יפתח בפניכם עוד מגוון תפקידי ניהול משמעותיים במערכות הבריאות. ניהול מערכות בריאות הוא אחד המקצועות המבוקשים והנדרשים ביותר כיום, במשק הישראלי ובעולם!

אחד הנושאים החשובים והקריטיים ביותר כיום במדינת ישראל הוא קידום מערכת הבריאות, העוסקת בהצלה יום-יומית של חיי אדם ונוגעת באופן ישיר ומידי לכל אחת ואחד מאתנו. היכולת להשפיע על אופיה ועל מהותה של מערכת זו מאפשרת לנו להבטיח איכות חיים והצלת חיים. ניהול מערכות בריאות הוא מקצוע רב תחומי, המשלב בתוכו קטלוג ואבחון של מצבי בריאות שונים ומגוונים, אמצעים לפיקוח על מצבי בריאות, פיתוח רפואה מונעת ופיקוח על בריאות הסביבה.

אין צורך במכינה ייעודית לתואר!

הסטודנטים של שערי מדע ומשפט לומדים קורס AI המותאם לכל תוכניות הלימוד ובחינם. (מספר המקומות מוגבל)


ניתן לקרוא על מגוון מלגות כאן.

הלימודים מתקיימים בהוד השרון.

 

יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי

בבית הספר למדעי הבריאות שמו למטרה להכשיר כוח אדם איכותי עבור מערכות הבריאות בישראל, ובית הספר רואה בכך משימה לאומית. מתוך תפיסה זו, מקנה תכנית הלימודים לניהול מערכות בריאות הכשרה מיטבית לאנשים המיועדים לאייש את מערכת הבריאות ולשדרגה.

למה ללמוד תואר ראשון בניהול מערכות בריאות במכללה האקדמית שערי מדע ומשפט?

 • תגבורים אישיים ובמרתונים לימודיים בהם משתתפים הסטודנטים מהלך תקופת הבחינות.
 • מסלול לימוד נוח - תכנית הלימודים מותאמת לקהל המשלב לימודים עבודה ומשפחה.
 • סגל הוראה איכותי - הכולל בכירים במערכת הבריאות בארץ.
 • לימודים במרכז הארץ – מיקום נח להגעה מכל מקום בארץ.
 • ללמוד מקצוע מתחום הבריאות – תחום מתפתח הרלוונטי בארץ ובכל העולם.
 • בית הספר מכין את הסטודנטים לקראת ראיון העבודה, ומסייע במציאת עבודה.

קהל יעד

התכנית מיועדת לסטודנטים בתחילת דרכם המתעדים להשתלב בתפקידים ניהוליים וכן לבעלי מקצוע הפועלים בתחומי הרפואה והבריאות כגון: רוקחות, שינניות, פיזיותרפיה, הממלאים או המיועדים למלא פונקציות מנהלתיות במערכת הבריאות. כמו כן, התואר מיועד גם למי שרוצה להכנס לתחום הסיעוד. בוגרי התואר יוכלו להתקדם ללימודי המשך בסיעוד, מקצוע הנותן לא מעט סיפוק לעוסקים בו.

תנאי קבלה

 • תעודת בגרות ישראלית או תעודה שוות ערך ממוסדות תיכוניים בחו”ל* בציון משוקלל של 80 ומעלה. ציון מינמאלי של 75 בבגרות 3 יח"ל
 • לפחות במתמטיקה.
 • ציון מינימאלי של 85 במבחן אמיר”ם/ 185 במבחן אמי”ר.**
 • ציון מינימאלי של 100 במבחן יע"ל לבעלי בגרות או פסיכומטרי בשפה שאינה עברית
 • מועמדים שניגשו לבחינת בגרות בשפה שאינה עברית ידרשו בציון 100 לפחות בבחינת יע”ל.
 • קבלת סטודנטים בעלי תארים אקדמאיים או לימודים חלקיים ברמת תואר ראשון ממוסדות להשכלה גבוהה אחרים היא על פי החלטת ועדת ההוראה של התכנית, בכפוף להצגת לימודים אקדמאיים זהים או דומים לאלה שבתכנית ולהישגיים האקדמיים.
*מגישי תעודות מחו”ל מתבקשים לדאוג לתרגמן על ידי מתורגמן מוסמך, לצרף אישור נוטריוני וכן לצרף אישור רשמי משגרירות אותה מדינה על ערך התעודה ושקילה ממשרד החינוך.

**בחינת אמיר”ם תתקיים במועדים שונים, בתיאום עם מדור הרישום במרכז האקדמי.

משך לימודים

משך הלימודים 7 סמסטרים רציפים כולל 2 סמסטרים בקיץ סיום הלימודים תוך שנתיים ו-4 חודשים.

הלימודים יתקיימו 2 ימים באמצע שבוע + יום שישי

החוג לניהול מערכות בריאות מציע תוכנית לימודים רב תחומית במסלול גמיש ונוח, המתאים לאנשים עובדים ובעלי משפחות


תכנית לימודים

תכנית הלימודים משלבת בין שני תחומים עיקריים: ניהול ומערכת הבריאות. המטרה היא הקניית בסיס רחב ממקצועות הניהול, מתחומי מנהל עסקים, מדעי ההתנהגות והנדסת תעשייה וניהול, במקביל ללימוד מרכיביה של מערכת הבריאות והרפואה. על בסיס כלים אלה לומד, ומתרגל הסטודנט את יישום כלי הניהול בבעיות המייחדות את תחום הבריאות בישראל.
בניהול, ילמדו הסטודנטים מגוון קורסים בתחומי כלכלה, מערכות מידע והגנת מידע רפואי (סייבר), שיווק ופרסום, ניהול משאבי אנוש, ניהול לוגיסטי, ניהול ייצור, תפעול ועוד. ובתחומי מערכת הבריאות: הכרת מערכת שירותי הבריאות בישראל ובעולם, כלכלת בריאות, סוציולוגיה של הבריאות, גרונטולוגיה, אפידמיולוגיה, משפט ואתיקה במערכת הבריאות ועוד נושאים משמעותיים רבים. תוכנית הלימודים משלבת יציאה והתנסות מעשית בארגוני בריאות ובמוסדות טיפול רפואיים.

סטודנט בשערי מדע ומשפט יקבל את תכנית הלימודים במועדים שייקבעו לכך על ידי הנהלת המרכז האקדמי. הנהלת שערי מדע ומשפט תקבע באיזה קורס ישתתף הסטודנט: באנגלית, בתרגולים ובקורסי החובה.

הסטודנטים יוכלו לבחור בין שני מסלולים:
מסלול חדשנות טכנולוגית בבריאות
במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט אנו רואים חשיבות עליונה בהוראת חדשנות ויזמות טכנולוגית לאור השינויים הטכנולוגיים הרבים כיום.
מסלול חדש זה שם דגש על ראיה רחבה והכרה מעמיקה של עולמות הבריאות בפן הטכנולוגי, ולסטודנטים יוצעו קורסים כגון: מדפסות תלת מימד בשירות חדר הניתוח, בינה מלאכותית ברפואה, אפלקיציות סלולאריות לקידום בריאות, יישום אפליקציות רפואיות בקרב קשישים, ועוד.
כמו כן יתקיימו סדנאות עיוניות וסמינרים מעשיים, בהם הסטודנטים יתנסו ביזמות רפואית בפועל, ויובילו מיזם טכנולוגי בליווי ועזרה של מומחים מהתעשייה.

מסלול ניהול משאבי אנוש במערכת הבריאות
רפורמות בבריאות כגון הרפורמה בבריאות השן והרפורמה בבריאות הנפש, מובילות לעליה בצורך בכוח אדם איכותי מקצועי ומיומן, לצד השקעת משאבים ביצירת מרפאות חדשניות בררחבי הארץ. בנוסף עולה הצורך במנהלים מיומנים לטיפול בנושאי כוח אדם, מתוך הבנה כי זהו מרכיב מרכזי בפיתוח הארגון.
במסלול זה יוכלו הסטודנטים לבחור קורסים בתחום משאבי האנוש במערכת הבריאות, כגון:  גיוס והנעת עובדים, פיתוח וקידום עובדים, רווחה ותגמול עובדים ועוד. יתקיימו גם סמינריונים מעשים בהם הסטודנט יידרש לכתוב תכנית הקשורה בניהול משאבי האנוש בארגון הבריאות. והכל בליווי מקצועי של מרצים אשר תחום עיסוקם היומיומי הוא במערכת הבריאות.

תכנית מטרה

תוכנית מטרה היא תוכנית ייחודית לשערי מדע ומשפט שייעודה להעניק לסטודנטים עקרונות של ידע, מיומנויות וחוסן מנטלי לאתגרים העומדים בפניהם בתקופת הלימודים, להצלחה בתקופת ההתמחות, להצלחה בבחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין ולהצלחה בבניית הקריירה.

התוכנית מבוססת על הקניית מיומנויות חשיבה מסדר גבוה - Higher Order Thinking Skill - H.O.T.S אשר מובילות את הלומדים לפיתוח יכולות חשיבה מתקדמות וכישורים אנליטיים המאפשרים הסקת מסקנות, חשיבה ביקורתית וחשיבה יצירתית.

כך הסטודנטים אינם נדרשים לשינון החומר הנלמד, אלא להבנתו לעומק, בעזרת הכלים הנלמדים, מפתחים הסטודנטים יכולת למידה עצמית ויישום ברמה גבוהה של סוגיות ונושאים חדשים, שבהם ייתקלו במקומות העבודה העתידיים שלהם ובחיים עצמם.

עקרונות התוכנית: רכישת כלים מתקדמים של קריאת טקסטים מורכבים והבנתם, סיכום טקסטים, חשיבה ביקורתית, כישורי כתיבה אקדמית ומיומנויות שפה. כלים אלו נרכשים באמצעות כלים מגוונים, לרבות בשילוב כלי בינה מלאכותית (AI).

התוכנית מקנה לסטודנטים כלים כגון:
 • מיומנויות קריאת טקסטים מדעיים-מחקריים, הבנתם וסיכומם
 • מענה על שאלות פתוחות ועל שאלות רב-ברירה מורכבות
 • עבודה בצוותים ועבודה אישית

תעודה

בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יקבלו תעודת בוגר תואר ראשון BA בניהול מערכות בריאות, מטעם המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט.