מוסכם - מרכז המגשרים הארצי

מוסכם - מרכז המגשרים הארצי

מוסכם - מרכז המגשרים הארצי הגדול היום בישראל, נותן שירות בפריסה ארצית בתחום הגישור במשפחה ומלווה מגשרים בתחילת דרכם בתחום גישור במשפחה.

הלימודים בפריסה ארצית.

התנסות מעשית בגישור משפחה

מגשרים חסרי ניסיון בתחום גישור משפחה, חוששים, ובצדק, לקחת על אחריותם ניהול הליכים כל כך מורכבים, עמוסי התנגדויות, גדושי אמוציות מחדרי החדרים של אותו זוג שבסופו צריכות להתגבש הסכמות שישפיעו על עתידם ועל עתיד ילדיהם. הליך גישור שכזה מועד לכישלון אם אינו מנוהל נכון ועלולות להיות לו השלכות חמורות עבור חיי המשפחה כולה.

מוסכם - מרכז המגשרים הארצי, הוא כיום גוף גדול מאד המתמחה בתחום גישור גירושין בארץ. ככזה הוא מקבל פניות ממגשרים רבים המעוניינים להתחיל את דרכם בתחום הגישור לגירושין אך חסרי כל ניסיון מעשי בגישור מסוג זה. לכן, מוסכם – מרכז המגשרים הארצי, מציע לכם התנסות מעשית בגישורי משפחה – פרקטיקה. התנסות זו תאפשר למגשרים חסרי ניסיון, ללמוד ממגשרים מנוסים כשהם מלווים על ידי הפרקטיקה בגישורי משפחה. ההתנסות המעשית כוללת השתתפות כמגשר - שותף בהליך גישור אמיתי, יחד עם הדרכה מתאימה, הסבר וליווי מלא לכל אורך ההליך. זאת במטרה לאפשר לכם המגשרים להתנסות בגישורי משפחה, לקבל כלים מעשיים פרקטיים וליווי כדי להפוך למגשרים נכונים וטובים עבור הלקוחות שלכם.

המגשרים החדשים, לאחר קבלתם לתכנית, יצטרפו לשלושה גישורים אמיתיים של בני זוג המתחילים הליך גישור במוסכם. ישנם מסלולים מקוצרים עבור מגשרים בעלי ניסיון רחב יותר בתחום הזוגי. בנוסף, המגשרים המתנסים יוכלו להצטרף לשלוש פגישות של העמקת הידע ודיון בהשתתפות המגשרים המלווים ומגשרים מתנסים אחרים. מוסכם מציע לכם לפרסם את עצמכם כמגשרים ללא עלות, לאחר סיום ההתנסות המעשית בהצלחה וקבלת תעודה. 

המלצות בוגרים

שלום, שמי עידית רוזנבאום ואני מגשרת גירושין. באתי לספר לכם המגשרים החדשים על התהליך אותו אני עברתי ואיך הייתי מייעצת לכם להתחיל. פרקטיקה בכל תחום הינה דבר חשוב מאוד ולא בכדי ישנם מסלולי התקדמות אשר מקנים ידע וביטחון, וזאת בכדי לאפשר לנו להתפתח נכון ולהתקדם. סיימתי את לימודיי לפני מספר שנים, בתום הלימודים הרגשתי מהם הכלים החזקים שיש ברשותי אך ידעתי במה עליי להתחזק, ללמוד ולהתפתח.

היה לי ברור שעד שלא אדע שיש לי הכלים הטובים ביותר לא אוכל להרשות לעצמי לשבת עם זוג בגישור ולתת לו את התהליך הטוב ביותר. הרבה משתמשים במילה "פרקטיקום" אבל מה זה אומר והיכן מוצאים את זה בתחום גישור הגירושין?

כאשר הקלדתי בגוגל פרקטיקום גישור גירושין לא מצאתי אף מקום אשר ייתן לי מענה, אבל עידית כמו עידית, אני לא מתייאשת ולא הפסקתי לנסות. אחרי ניסיונות רבים להשתלב בפרקטיקום בכל מקום אשר לא צלח, הרי שכולם רוצים את הטובים ביותר, אך מעטים יודעים לזהות את הטוב ולגרום לו להתפתח. וכאן בדיוק במקום הזה דרכי הובילה אותי ל"מוסכם" שם הכרתי אנשים מדהימים, מקצועיים, והכי חשוב צוות שהיה מוכן לפתוח את שעריו על מנת לתת לי כלים להצליח ולהתפתח ולהעניק לי את הפרקטיקה בתחום גישור הגירושין אותה אני צריכה.

כמובן, שמצידי נתתי את כל כולי מתוך הבנה שבאתי ללמוד ולהשקיע וכך הצטרפתי לגישורים רבים עם כמה מחברי הצוות ב"מוסכם", דבר אשר גרם לי להכיר את עצמי טוב יותר, נתן לי להכיר דרכיםשונות של כל אחד מהמגשרים ובכך לבנות לי את הדרך שהיא רק שלי!!! כאשר אתה מקבל כלים נכונים אתה מרגיש שאתה נמצא במקום טוב, אתה מבין שאתה עושה את הדבר הנכון.

וכך הצטרפתי לצוות של "מוסכם" ואם חשבתם שבזה התהליך מסתיים, אז לא ממש לא, בכדי להיות טוב במה שאתה עושה בעיקר כאשר מדובר על גישור גירושין, חשוב שיש עם מי להתייעץ, לדבר, לשתף וכמובן להתעדכן ,וזאת בכדי שכל הצוות יוכל לתת את כל המענה הדרוש לזוג אשר נמצא אתך המגשר בהליך החשוב בחייו. ברגע שתתחילו את הפרקטיקום תבינו כי לא מדובר רק על המגשר, זוגות אשר מתגרשים לא מעט פעמים צריכים להתייעץ עם בעלי תחום נוספים אשר יעזרו להם להשלים את התהליך בצורה הטובה ביותר, ולכן חשוב להכיר את אותם האנשים שהם חלק בלתי נפרד מצוות "מוסכם ".

אז מה המלצתי לכם מגשרים שרק מתחילים את דרכם: בחרתם בתחום מהמם, אתם נמצאים בתקופה לא פשוטה בחייהם של זוגות אשר החליטו להתגרש והרבה נמצא בידיים שלכם על מנת לאפשר להם לסיים את התהליך בדרך הטובה ביותר להם ולילדיהם. קחו אחריות על המקצועיות ותתחילו בכך שתתנו לעצמכם כלים, ידע וניסיון ע"י השתלבות בפרקטיקום אשר ילווה אתכם לאורך כל הדרך. כולם מחפשים את הטובים ביותר, אך מעטים יודעים לזהות אותם בהתחלה. אני קיבלתי את ההזדמנות עכשיו תורי לתת לכם!

תחומי לימוד נוספים במוסכם - מרכז המגשרים הארצי