מכללת רמות

קורס מטפלות לגיל הרך סוג 2

מכללת רמות

קורס מטפלות לגיל הרך סוג 2

מכללת רמות מציעה לך קורס מטפלות לגיל הרך סוג 2. התפקיד של מטפלות במעונות יום הינו מאתגר ודינאמי, ומקיף מגוון נושאים. על המטפלת לדאוג להתנהלות שוטפת תקינה של המעון, להכין מערך לימודי, להעסיק, לשחק וליצור עם הילדים תוך שמירה על סביבה תומכת ועוטפת. מטפלות סוג 2 אחראיות למעשה על דור העתיד של החברה, ומשום כך חיוני במיוחד שיהיו בעלות הכשרה מלאה ומקיפה. טיפול בילדים במעונות כולל תחומים רבים, כאשר העיקריים בהם הם דאגה לצרכים הפיזיים והפסיכולוגיים של הפעוטות.

הלימודים מוכרים למימון באמצעות הפיקדון לחיילים משוחררים.

הלימודים מתקיימים בשפרעם.

קהל יעד ותנאי קבלה

הקורס מיועד למעוניינות לעבוד עם ילדים בגילאי 0-3 ולחפצות להעשיר ולהרחיב את הידע בתחום. חשוב לדעת שקורס מטפלות סוג 2 מיועד למטפלות בעלות ניסיון מקצועי בלבד. דרישות הסף של לימודי מטפלת סוג 2 הן תעודת מטפלת סוג 1, וכן וותק של שנה לפחות במקצוע לאחר קבלת הסמכת מטפלת סוג 1.

נושאי לימוד

בשל האחריות הרבה של העוסקים במקצוע, תוכנית לימודי מטפלות סוג 2 מקיפה במיוחד וכוללת נושאים מרתקים בתחום התפתחות הילד, ניהול, כמו: תכנון עבודה, היגיינה ובריאות, תקשורת בינאישית, גישות פסיכולוגיות חינוכיות, קבלת החלטות, ארגון ומנהל ושילוב בין אומנויות הם רק חלק מתוכנית הלימודים. תכנים אלה מקנים הכשרה נרחבת, ומסייעים למטפלות להתמודד עם האתגרים והקשיים הרבים שמזמנת העבודה במעון יום.

תעודה

לימודי מטפלות במעונות יום סוג 2 הינם בהיקף של 160 שעות אקדמאיות, על פי תוכנית של משרד העבודה והרווחה, לימודי ערב המאפשרים לשלב עבודה סדירה עם הלימודים. לאחר סיום הלימודים ועמידה בהצלחה בכל המבחנים, בוגרי קורס מטפלות סוג 2 זכאים לתעודת גמר מטפלות לילדים במעונות יום, וכן לתעודת מקצוע מטפלת בילדים במעונות יום סוג 2, מטעם מרד העבודה והרווחה.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎