מכללת סלע דעת

קורס יועצי משכנתאות - בשיתוף וידר משכנתאות

מכללת סלע דעת

קורס יועצי משכנתאות - בשיתוף וידר משכנתאות

מכללת סלע דעת, בשיתוף עם חברת וידר משכנתאות, מציעה קורס אשר נועד להכשיר את בוגריו כיועצי משכנתאות איכותיים ומקצועיים, אשר יוכלו להשתלב בקלות ומהירות יחסית בעבודה בתחום. הקורס מתאים גם לעובדים מהתחום (סוכני נדל"ן, יועצים לכלכלת המשפחה, סוכני ביטוח וכיו"ב), המעוניינים להתמקצע בתחום המשכנתאות, כמו גם לכל מי שעומד לפני לקיחת משכנתא - ורוצה לצבורידע וכלים, אשר יעזרו לו לחסוף כסף רב. 

מידע נוסף

מידע כללי קורס ייחודי זה של מכללת סלע דעת מהווה הזדמנות פז לרכישת מקצוע נדרש ורווחי – ייעוץ המשכנתאות. הלימודים בקורס יכשירו את בוגריהם בכל הרבדים המהותיים לעבודת יועץ המשכנתאות: הרובד המקצועי יקנה לבוגרים את כל הידע הנדרש על עולם המשכנתאות, הרובד הבין אישי יכשיר את הסטודנטים ביכולת ניתוח כלכלית של לווים והתא המשפחתי שלהם, והרובד השיווקי יקנה להם יכולות שיווק ומכירה של עצמם ושל שירותיהם. השילוב בין לימודים תיאורטיים מקיפים לבין ההתנסויות והסימולציות המעשיות, מבטיח הכשרה איכותית, אשר תקל על התלמידים להשתלב בעבודות בתחום.

קהל היעד הקורס מיועד עבור כל מי שמעוניין להשתלב בעולם ייעוץ המשכנתאות, בין אם בעבודה בבנקים למשכנתאות, בחברות ייעוץ פרטיות או כיועצי משכנתאות עצמאיים. כן מתאימים הלימודים למי שמתעתדים לקחת משכנתא - ורוצים להבין בתחום, על מנת לחסוך לעצמם כסף רב, ולאנשים העוסקים בתחום (יועצים ומאמנים לכלכלת המשפחה, סוכני ביטוח, מתווכי נדל"ן וכו'), המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם. 

משך לימודים
הלימודים כוללים 32 שעות לימוד אקדמיות, הנפרשות על פני 8 מפגשים (אורך כל מפגש - 4 שעות אקדמיות). 

נושאי לימוד
בין נושאי הלימוד בקורס: אפיון אוכלוסיית לוקחי המשכנתאות, מסלולי הלוואות משכנתאות צמודות מט״ח, לוחות סילוקין, זכאויות משרד הבינוי והשיכון, פרקטיקה במשכנתאות: תכנון וביצוע משכנתא חדשה, שיווק נכון, ניצול השוק בזמן נתון, מיסוי מקרקעין, אשראי בראייה כוללת: צמצום עלויות ושיפור תנאי האשראי, מחזור משכנתא: עמלת פירעון, תחנות יציאה, הפרשי היוון, credit report, אישורי הכנסה, מאזן בוחן, תמ״א 38, פינוי בינוי, בנייה רוויה, חכירה, ליקויי בנייה, תב״ע: רכישת קרקע לבנייה עצמית, תכנון הבנייה, מבנה ועלויות, פוליסה, נזקי צנרת, ביטוחי משכנתא: ביטוחי חיים, נכס, EMI, קרנות השתלמות, קופות גמל, תוכניות חיסכון: מרכיבי עלות, צפי הכנסות, חישוב תשואה, ביקוש והיצע: כלים ואסטרטגיות לניהול משא ומתן. 

תעודה
בוגרי הקורס, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישותיו, יהיו זכאים לתעודת הסמכה, המוכרת ע"י הלשכה ליועצי משכנתאות.