מכללת שנקר

תואר שני בהנדסת פלסטיקה

מכללת שנקר

תואר שני בהנדסת פלסטיקה

מכללת שנקר, בית הספר להנדסה ועיצוב מציע מסלולי לימוד ייחודיים ללימודי תואר שני - תואר שני בהנדסת פלסטיקה.

תנאי רישום/קבלה:
בעלי ממוצע ציונים משוקלל של 80 ומעלה בתואר ראשון.
משך הלימודים: שנתיים 
סוג התעודה/תואר:  תואר מגיסטר למדעים בהנדסת פלסטיקה M.Sc. (עם תיזה או פרוייקט גמר) 
מועדי פתיחה: אוקטובר

ההרשמה לשנת הלימודים תשע"ה בעיצומה!

מידע נוסף

תואר שני בהנדסת פלסטיקה בשנקר הינו תואר פורץ דרך מכיוון שהמועצה להשכלה גבוהה מכירה בפוטנציאל המחקרי במוסד אקדמי שהוא אינו אוניברסיטה. מטרת תוכנית הלימודים בתואר זה היא להכשיר את הסטודנטים להיות מהנדסים אשר יובילו פיתוח ומחקר בתעשיות הפולימרים והפלסטיקה בישראל, לעלות את הרמה של המחקר והפיתוח ואף להתפתח לתחומים נוספים עדכניים שתעשיות אלו.

יש לציין שלא קיים בישראל מוסד לימודים נוסף אשר מעניק תואר שני בתחום הנדסת הפלסטיקה.

תוכנית הלימודים בתואר שני בהנסת פלסטיקה בנויה מקורסים המתייחסים לעיבודם של חומרים פלסטיים לתעשיות אשר עוסקות בייצור באמצעותם של הזרקה או שיחול, לתעשיות העסוקות בדבקים וציפויים, בתרכוב ועוד.

לתכנית הלימודים בתואר השני בהנדסת פלסטיקה שלושה תחומי לימודי עיקריים:
1.פרקים מתקדמים בהנדסה
2.מבנה, תכונות ויישומים פולימרים
3.תהליכי עיבוד , תכן ואפיון פולימרים

התכנית מתאימה לבוגרי תואר ראשון(B.Sc). בוגרים בהנדסת פלסטיקה, הנדסה כימית, הנדסת חומרים הנדסה ביו-רפואית, ביוטכנולוגיה ותחומי לימוד רלוונטיים אחרים, החפצים להעמיק ידיעותיהם בנושאי הפולימרים ולהכשיר עצמם לעבודת פיתוח ומחקר בתעשייה האזרחית והביטחונית, או להמשך לימודים לדוקטורט לשם בניית קריירה אקדמית מחקרית. מועמדים בעלי תואר ראשון מתחומים החסרים ידע מוקדם הדרוש ללימוד התכנית, ידרשו להשלים מקצועות מסוימים בטרם שיצטרפו לתכנית. מועמדים בעלי תואר ראשון תלת-שנתי יחויבו בלימודי השלמה בהיקף של שנת לימודים אחת.

פרט לנושאים הנלמדים, מבצע המאסטרנט עבודת גמר או עבודת מחקר:
אם סטודנט בחר מסלול ללא תיזה, עליו להגיש עבודת גבר במטרתה, אימונו בשיטות תכן הנדסי, כולל סקר ביקורתי, ניתוח עיוני או הנדסי ביקורתי, לניסוי מעבדה או תעשייה תוך הדגשת הגישה ההנדסית השימושית.

אם סטודנט בחר מסלול עם תיזה, עליו לבצע עבודת מחקר עצמאית בנושא שאושר על ידי הוועדה כולל סקר ספרות ביקורתי בנושא הנבחר, ביצוע מחקר חדשני והגשת חיבור. המחקר יהיה ניסויי, בסיסי או שימושי, תוך הדגשת הגישה המדעית האנליטית וניתוח תוצאות המחקר.

חברי הסגל הינם מדענים מתחום הפולימרים מקצועיים ובעלי ניסיון רב. רוב חברי הסגל משמשים כיועצים לפרויקטים מתקדמים, הן בארץ והן בעולם.

יחס אישי: המחלקה מאופיינת בכיתות קטנות, באווירה משפחתית ויחס אישי לסטודנטים.
תחומי לימוד נוספים במכללת שנקר