המכללה האקדמית בוינגייט

תואר ראשון בחינוך גופני - מגמת פעילות גופנית לשיקום הלב

המכללה האקדמית בוינגייט

תואר ראשון בחינוך גופני - מגמת פעילות גופנית לשיקום הלב

המגמה ליציבה, מיסודו של ד"ר אלדובי ז"ל, מקנה לתלמידיה ידע יסודי ומקיף, בתחומים הנוגעים, להבנה של יציבת האדם, טיפוחה ושיקומה, כמו גם לניתוח תנועה ומניעת נזקים ופציעות למערכת שלד/ שריר.

הלימודים מתקיימים בנתניה.

תנאי קבלה

מרכיבי הקבלה העיקריים הם:
  • תעודת בגרות מלאה
  • מבחן פסיכומטרי *
  • ציון משולב – 540 (סכם בין בגרות לפסיכומטרי )
  • מועמדים בעלי בגרות איכותית ריאלית בממוצע מעל 92 יכולים להתחיל את הרשמתם. וועדת הקבלה המוסדית תחליט האם לחייבם במבחן הפסיכומטרי. כמו כן וועדת הקבלה המוסדית רשאית לשלוח את המועמדים למבחן מסיל"ה - שמטרתו היא להוסיף פן אישיותי לבחינת ההתאמה להוראה מעבר לפן הקוגניטי, שנבדק כבר היום ולהטמיע מיון אישיותי באמצעות מבחן מסיל"ה, כחלק אינטגרלי מתהליך הקבלה ללימודי הוראה.
  • עמידה בראיון קבלה
  • עמידה במבחנים מעשיים
  • בדיקה ארגומטרית
  • מועמדים בעלי תעודת בגרות בערבית – חייבים להציג ציון של 80 בבחינת בגרות בלשון עברית ברמה של 5 יחידות לימוד.

נושאי לימוד

הקורסים במגמה, מרחיבים ומבססים ידע קודם, במכלול התחומים שהוזכרו והם קושרים אותו לנושאים חדשים שעוסקים: בהכרת ליקויי היציבה השכיחים בגיל הילדות הנעורים והבגרות, בדרכי האבחון ועקרונות הטיפול, כמו גם בדרכי המניעה והשיקום.

במסגרת הקורסים השונים רוכשים התלמידים, שפה מקצועית לצורך הרחבת אפשרויות התקשורת עם בעלי מקצוע מתחומי האורתופדיה והפיזיותרפיה. המגמה ממצבת את בוגריה בחזית השיקום היציבתי ומקנה להם כלים להתאמת תרגול ספציפי למתאמנים עם ליקויי יציבה.

הלימודים כוללים את יסודות האימון הפונקציונלי ויישומו בתרגול למניעת נזקים בעמוד השדרה, בחגורת הכתפיים ובגף התחתון.

אפשרויות תעסוקה

להשתלב במרכז לשיקום היציבה הפועל במכללה; לפתוח קבוצות קטנות לטיפוח וטיפול בליקויי יציבה במסגרת בית ספרית; להשתלב במרכזים פרטיים קיימים, שיש בהם שילוב בין אורתופדים, פיזיותרפיסטים ומומחים לתנועה ויציבה; לתת טיפולי יציבה פרטיים (לילדים בני נוער ומבוגרים); לשלב את מכלול הידע שנרכש במגמה, במסגרות אימון שונות (אישית וקבוצתית) - בענפי הספורט השונים ובחדרי הכושר.

תחומי לימוד נוספים בהמכללה האקדמית בוינגייט

תואר ראשון

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש