המכללה האקדמית בוינגייט

תואר ראשון בחינוך גופני - מגמת אימון בספורט ההישגי

המכללה האקדמית בוינגייט

תואר ראשון בחינוך גופני - מגמת אימון בספורט ההישגי

בשנים האחרונות נאסף מידע נרחב על אפיוני האימון בענפי הספורט השונים באמצעות מערכות טכנולוגיות מתקדמות. בעקבות הרחבת המידע הקיים יכולים כיום מדעני ספורט ומאמנים להשתמש בנתונים מדעיים על מנת לתכנן את שיטות העבודה הרצויות לשיפור הביצועים וההישגים בתחומי ספורט ספציפיים.

הלימודים מתקיימים בקמפוס המכללה האקדמית בוינגייט, נתניה.

אין לימודי ערב .

מידע כללי

הלימוד במגמת האימון יאפשר לסטודנטים להשלים מאגר ידע ומידע על אימון בספורט הישגי, להבין את האפיונים והדרישות בענפים השונים, להתעמק בשיטות האימון המודרניות הקיימות לקידום הביצוע וההישגים בכול אחד מתחומי הספורט.

תנאי קבלה

מרכיבי הקבלה העיקריים הם:
  • תעודת בגרות מלאה
  • מבחן פסיכומטרי *
  • ציון משולב – 540 (סכם בין בגרות לפסיכומטרי )
  • מועמדים בעלי בגרות איכותית ריאלית בממוצע מעל 92 יכולים להתחיל את הרשמתם. וועדת הקבלה המוסדית תחליט האם לחייבם במבחן הפסיכומטרי. כמו כן וועדת הקבלה המוסדית רשאית לשלוח את המועמדים למבחן מסיל"ה - שמטרתו היא להוסיף פן אישיותי לבחינת ההתאמה להוראה מעבר לפן הקוגניטי, שנבדק כבר היום ולהטמיע מיון אישיותי באמצעות מבחן מסיל"ה, כחלק אינטגרלי מתהליך הקבלה ללימודי הוראה.
  • עמידה בראיון קבלה
  • עמידה במבחנים מעשיים
  • בדיקה ארגומטרית
  • מועמדים בעלי תעודת בגרות בערבית – חייבים להציג ציון של 80 בבחינת בגרות בלשון עברית ברמה של 5 יחידות לימוד.

נושאי לימוד

עקרונות מדעיים באימון ספורטיבי, האפיון התנועתי ושיטות מדידה בספורט ההישגי, תכניות אימון ותקופתיות בספורט הקבוצתי ובספורט האישי, אימון היכולת העצבית-שרירית אצל ספורטאים, אימון אנאירובי בספורט ההישגי, אימון וטיפוח כישרונות צעירים בספורט, תזונה ותוספים מותרים ואסורים בספורט ההישגי, סוגיות רלוונטיות בפסיכולוגיה של הספורט ההישגי, פציעות ספורט נפוצות – הקשר לכושר גופני, עומס ואימון בספורט ההישגי.

אפשרויות תעסוקה

הלימוד במגמת האימון יאפשר לסטודנטים במכללה להכיר ולהבין את שיטות האימון המסורתיות והמודרניות הקיימות בספורט ההישגי. בהתאם ללימוד נושאים אלו יוכלו בוגרי המגמה לעסוק באימון של ענפים ותחומי ספורט במסגרות שונות.

מבין מסגרות אלו ניתן לציין: אימון בקבוצות או במועדוני ספורט מקצועניים, אימון קבוצות ספורט חובבניות במסגרות פרטיות או ציבוריות, אימון ילדים ונוער במסגרת מועדוני ספורט או מסגרות חובבניות אחרות.