ביה"ס לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט

הכשרת מטפלים בארומתרפיה

ביה"ס לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט

הכשרת מטפלים בארומתרפיה

ארומתרפיה (טיפול באמצעות ניחוחות) הינה שיטת טיפול המשתמשת בניחוחות שונים של שמנים אתריים ושמני בסיס, העשויים מפרחים ארומטיים, צמחי מרפא, תבלינים ועצים, לטיפול בבעיות גופניות ונפשיות. על פי עדויותיהם של מטפלים ומטופלים בארומתרפיה יש בשיטת טיפול זו בכדיי להקל ולרפא מגוון גדול של פתולוגיות ובעיות, דוגמת – מתח נפשי, בעיות שרירים, הפרעות עיכול, מחלות עור ועוד. הקורס הייחודי של ביה"ס לרפואה משלימה של המכללה האקדמית בוינגייט מציע היכרות מעמיקה עם תחום מרתק זה, ומקנה לבוגריו את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לצורך השתלבות אופטימאלית בעבודות בתחום זה.

מידע כללי

קורס הכשרת מטפלים בארומתרפיה של ביה"ס לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט מועבר ע"י מרצה בעלת ניסיון עשיר ורב שנים בטיפול והדרכה. הקורס משלב ידע תיאורטי מעמיק והתנסויות מעשיות. התלמידים בקורס יזכו להבנה מעמיקה של תכונות השמנים האתריים, של המשפחות הבוטניות, ושל חומרים פעילים עיקריים. הסטודנטים יתנסו בהכנת פורמולות שונות לטיפול בפתולוגיות מגוונות, על בסיס תיאורי מקרה. בנוסף לכך, יתמקד הקורס גם בקוסמטיקה טבעית – התלמידים ילמדו להכין משחות וקרמים משמנים אתריים, על פי סוגי העור השונים ועל פי פתולוגיות של העור.

תכנית הלימודים

הקורס כולל כ-90 שעות לימוד אקדמיות, וכולל לימוד תכונות  של 80 שמנים אתריים, 40 שמנים נשאים וחומרי גלם שונים, רוקחות טבעית, פתולוגיות ותיאור מקרה וקליניקה.

תעודה

בוגרי הקורס יהיו זכאים לתעודת מטפל בארומתרפיה מטעם Medi Win – ביה"ס לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט.  
תחומי לימוד נוספים בהמכללה האקדמית בוינגייט-תעודה