בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט

קורס הכשרת מטפלים בפרחי באך

בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט

קורס הכשרת מטפלים בפרחי באך

בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט מציע קורס הכשרת מטפלים בפרחי באך.

מידע כללי

תמציות "פרחי באך" נקראות על שמו של ד"ר אדוארד באך, רופא ומנתח אנגלי שהאמין שיש קשר ישיר בין מצבו הנפשי של האדם ובין מצבו הבריאותי. באך טען שההרמוניה בחייו של האדם מופרת על ידי אורח חייו, התנהגותו, ספקותיו, פחדיו וכדומה, והם הגורמים העיקריים למחלותיו ולסבלותיו הגופניים. ד"ר באך גילה שתפרחות של פרחים מסוימים, אשר הושרו במים לאור השמש וחלקן גם הורתחו ולאחר מכן עברו תהליך דילול יכולות להחזיר לחייו של האדם את ההרמוניה. לפי באך, הטיפול בתמציות אינו משנה את האדם אלא מחזיר אותו לדרך ממנה סטה.

במסגרת קורס הכשרת מטפלים בפרחי באך של בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט הסטודנטים לומדים להכיר את הערכה הטיפולית של תמציות פרחי באך הכוללת 38 תמציות. התמציות מהוות כלי טיפולי עדין ויעיל ביותר הן כשיטת טיפול העומדת בפני עצמה והן כשיטה משולבת בשיטות טיפוליות רבות אחרות, ובכלל זה טיפולים ברפואה קונבנציונלית. התמציות תומכות במצבים נפשיים שונים, מחזירות את ההרמוניה לחייו של האדם ועוזרות לו בפיתרון קונפליקטים שבהם הוא מצוי. הקורס מועבר על ידי מטפל מומחה בפרחי באך.

תכנית הלימודים

תוכנית הלימודים בקורס הכשרת מטפלים בפרחי באך של בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט כוללת לימוד מעמיק של כל אחת מ-38 התמציות המתארות דפוסי התנהגות ומצבים המאופיינים על ידי פחדים, ספקות, נוקשות, אשמה, כעסים, אדישות וכו' ולימוד של התוצאות הצפויות בעת הטיפול הנכון בעזרת התמציות.

משך הלימודים

קורס הכשרת מטפלים בפרחי באך של בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט נלמד בהיקף של 90 שעות וכולל שני מסלולים, ע"פ בחירתו של התלמיד -קורס של 30 מפגשים שבועיים של 3 שעות אקדמיות, או קורס של 15 מפגשים שבועיים, בני 6 שעות אקדמיות כל אחד.

תעודה

מסיימי הקורס מקבלים תעודת "מטפל בפרחי באך" של בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט.  
תחומי לימוד נוספים בהמכללה האקדמית בוינגייט-תעודה