בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט

קורס "אכילה רגשית"

בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט

קורס "אכילה רגשית"

בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט מציע קורס "אכילה רגשית".

מידע כללי

טיפול באכילה רגשית ומעבר לאכילה מודעת התפתחו בעשורים האחרונים מתוך גישת ה-Non Diet Approach שבוחנת מדוע רק שלושה אנשים מתוך מאה מצליחים לרזות ולשמור על משקלם במשך חמש שנים ומעלה. אכילה רגשית היא תופעה חברתית, דתית ומשפחתית הנפוצה בעיקר בעולם המערבי והמביאה אנשים לפתח מערכת יחסים מורכבת עם אוכל (שמתבטאת לא רק באכילה עצמה) במקום לפתח מערכות יחסים אחרות. המעבר לאכילה מודעת דורש ויתור על הצורך בשליטה מחד, ונטישת ההימנעות מאידך, תוך יצירת יכולת פנימית עמוקה להבין את מקורות האכילה הרגשית ולהתמודד עמם. מטרת הטיפול היא שיפור יכולת האדם לנהל את רגשותיו ומחשבותיו, להבינם ולבטאם בצורה אסרטיבית כדי לצמצם את מצבי הלחץ שמביאים אותו לאכילה רגשית.

תכנית הלימודים

במסגרת קורס "אכילה רגשית" של בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט, הסטודנטים יתעמקו בהתפתחות התיאורטית והמעשית בנושא האכילה הרגשית המבוססת על טיפול דינמי וטיפול קוגניטיבי התנהגותי ובכלל זה התיאוריות של ג'נין רות וסוזי אורבך (גישת ה-Non Diet Approach). הסטודנטים ילמדו על הסיבות לכך שבדרך כלל דיאטות אינן מספקות פיתרון לטווח ארוך. כמו כן תתאפשר לסטודנטים התנסות חווייתית באכילה מודעת. הקורס משלב טכניקות שונות של דמיון מודרך, NLP, קלפים טיפוליים, big mind (זן), משחקי תפקידים ועוד. בנוסף לכך, הסטודנטים יבצעו תרגול מעשי לשינוי הרגלי האכילה שלהם.

תעודה

קורס "מאכילה רגשית לאכילה מודעת" של בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט כולל 10 מפגשים של 6 שעות אקדמיות. מסיימי הקורס יקבלו תעודת השתתפות בקורס "אכילה רגשית" בבית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט.
תחומי לימוד נוספים בהמכללה האקדמית בוינגייט-תעודה