בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט

קורס הכשרת מורים בשיטת פלדנקרייז

בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט

קורס הכשרת מורים בשיטת פלדנקרייז

בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט מציע קורס הכשרת מורים בשיטת פלדנקרייז.

מידע כללי

שיטת פלדנקרייז היא תהליך לימודי המאפשר לאדם לממש את יכולתו דרך פיתוח מודעות לגופו. השיטה מתבססת על ההנחה לפיה באמצעות רצף תנועות עדינות אפשר לבצע תנועה ביתר קלות ולהרחיב את האפשרויות התנועתיות הקיימות. קורס הכשרת מורים בבית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט בנוי משני מסלולים המשלימים זה את זה : שיעורים בקבוצה- ATM- AWARENESS THROUGH MOVEMENT - מודעות דרך תנועה, ושיעורים אישיים - FUNCTIONAL INTEGRATION- F.I. - אינטגרציה פונקציונלית.

תכנית הלימודים

תוכנית הלימודים בקורס הכשרת מורים בבית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט כוללת: תהליכי תנועה ודיונים, הדגמת שיעורים אינדיווידואליים- F.I., צפייה בקלטות וידיאו שבהן נראה ד"ר משה פלדנקרייז מלמד בשיעורים אינדיווידואליים, אימון בהוראת "מודעות דרך תנועה" לקבוצות ATM, אימון בהוראת שיעורים אינדיווידואליים F.I., והרצאות בנושאים שיש להם קשר ישיר לשיטה כמו אנטומיה, פיזיולוגיה, נוירו-פיזיולוגיה, פסיכולוגיה, התפתחות התינוק ועוד. בנוסף לכך, הסטודנטים בקורס מקבלים 12 שיעורים אישיים.

משך הלימודים

קורס הכשרת מורים בבית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט נלמד בהיקף של שלוש שנים ובמתכונת של יום מרוכז בשבוע.

תעודה

בתום 80 ימי לימוד הסטודנטים מוסמכים ללמד שיעורי ATM (שיעורים לקבוצות). בתום הקורס הסטודנטים מוסמכים ללמד שיעורי F.I. (שיעורים אינדיווידואליים). מסיימי הקורס מקבלים תעודת "מורה מוסמך לשיטת פלדנקרייז" מטעם בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט ותעודת גמר באישור ה- EuroTAB (Feldenkrais European Training and Accreditation Board).

אפשרויות תעסוקה

בוגרי קורס הכשרת מורים בבית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט יכולים להורות את השיטה בשיעורים קבוצתיים או אישיים, בפרקטיקה פרטית או במוסדות. כמו כן, ניתן לעבוד בשיטת פלדנקרייז עם ספורטאים, רקדנים וזמרים, ולסייע לבני כל הגילאים להתמודד באמצעות השיטה עם בעיות גב, מפרקים, שיקום אחרי תאונה ובעיות נוירולוגיות.
תחומי לימוד נוספים בהמכללה האקדמית בוינגייט-תעודה