בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט

קורס דמיון מודרך ככלי טיפולי

בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט

קורס דמיון מודרך ככלי טיפולי

בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט מציע קורס דמיון מודרך ככלי טיפולי.

מידע כללי

דמיון מודרך משמש ככלי טיפולי ברפואה, בפסיכולוגיה, בעבודה סוציאלית, בחינוך ועוד. דמיון מודרך ככלי טיפולי מסייע ברוב בעיות הבריאות הנפוצות בעולם המערבי כמו בעיות במערכת הנשימה, במערכת העיכול, בלב ובכלי הדם, בפרקים ובשלד, במערכת החיסונית ועוד. כמו כן, השיטה נמצאה מועילה בטיפול במחלות עיניים ומחלות עור, בבעיות במחזור, בפיריון ובגיל המעבר, בנדודי שינה, בדיכאון, במתח ובחרדה, בהשמנת יתר ועוד.

קורס דמיון מודרך ככלי טיפולי של בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט נועד להכשיר את הסטודנטים לשימוש בדמיון מודרך באופן אישי ומקצועי בתחומים טיפוליים שונים - קונבנציונליים ואלטרנטיביים. הקורס מקנה לסטודנטים מיומנויות בדמיון מודרך ככלי לטיפול ולמניעה במגוון רחב של בעיות בריאות על בסיס הבנה של המבנה והתפקוד של מערכות הגוף השונות והבנה של הקשר בין גוף, נפש וסביבה. הקורס מבוסס על ספרות מקצועית עדכנית, שיטות שמוכרות כיעילות וניסיון מעשי. הקורס מועבר על ידי מומחית לרפואת המשפחה שהיא גם מטפלת הוליסטית.

קהל היעד

הקורסים מתאים גם למטפלים אלטרנטיבים וגם לקהל הרחב המעוניין להרחיב את ידיעותיו. 

תכנית הלימודים

קורס דמיון מודרך ככלי טיפולי של בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט מקיף את הנושאים הבאים : התפתחות מדעית בתחום הדמיון המודרך ככלי טיפולי, מבנה ותפקוד של המוח, של מערכת העצבים ושל מערכות גוף אחרות כבסיס לשימוש בתחום הדמיון המודרך ככלי טיפולי, מבנה אנרגטי של גוף האדם בפילוסופיה הסינית וההודית ושימוש בו בדמיון מודרך, יחסי מטפל-מטופל, שימוש בקלפי סיפור מאוירים, בחלומות, בציור ובכתיבה אינטואיטיבית. הקורס כולל תרגול מעשי מגוון ועקבי בנושאים הנלמדים ותוספת של שעת הדרכה אישית לכל סטודנט.

משך הלימודים

קורס דמיון מודרך ככלי טיפולי של בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט נלמד בהיקף של 28 מפגשים של 4 שעות אקדמיות.

תעודה

מסיימי הקורס מקבלים תעודת "מטפל בדמיון מודרך" מטעם בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט -Med Win.
תחומי לימוד נוספים בהמכללה האקדמית בוינגייט-תעודה