בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט

לימודי הכשרת מטפלים מוסמכים בנטורופתיה N.D.

בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט

לימודי הכשרת מטפלים מוסמכים בנטורופתיה N.D.

המכללה האקדמית בוינגייט, הפועלת מאז שנת 1944, מפעילה במסגרת המרכז להשתלמויות במכללה, את Medi Win- בית ספר מתקדם ללימודי רפואה משלימה, המכשיר אנשי מקצוע במגוון רחב של תחומי רפואה משלימה ומציע קורס ייחודי להכשרת מטפלים מוסמכים בנטורופתיה N.D.

מידע כללי

הנטורופתיה מבוססת על ההכרה שלגוף האדם יש לא רק יכולת טבעית להתנגד למחלה, אלא גם מנגנונים פנימיים שמאפשרים לו לשקם את עצמו. מטרת הטיפול הנטורופתי היא לשפר את הרכב הגוף והדם, לזרז פינוי רעלים ולשפר את מצבו הנפשי של החולה באמצעות תזונה, ויטמינים, מינרלים וצמחי מרפא שונים.  

תנאי קבלה ותכני לימוד

לתוכנית מתקבלים בעלי 12 שנות לימוד לאחר ריאיון קבלה.  התוכנית כוללת לימודי תזונה, צמחי מרפא, פרחי באך, ארומותרפיה, שיטות אבחון וטיפול, גישות פילוסופיות בנטורופתיה, קורסי העשרה ועוד. בנוסף לכך, התוכנית כוללת לימודי רפואה מערבית כמו אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, בדיקות מעבדה, פרמקולוגיה וביוכימיה. הלימודים כוללים התנסות מעשית (סטאז').

אפשרויות תעסוקה

פתיחת קליניקה לטיפול באמצעות תזונה וצמחי מרפא במצבי בריאות וחולי. יעוץ בחנויות טבע., שיווק מטעם חברות המוכרות תוספי תזונה, העברת סדנאות והרצאות , צוות המגמה מסייע לבוגריה להשתלב בשוק העבודה.

משך הלימודים ותנאי קבלה

לתוכנית מתקבלים בעלי 12 שנות לימוד לאחר ריאיון קבלה.משך הלימודים בתוכנית להכשרת מטפלים מוסמכים בנטורופתיה של בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט הוא 4 שנים.

קהל יעד

הקורס מיועד למעוניינים לעסוק בנטורופתיה כמקצוע, לטפל באנשים ולסייע להם להגיע לאיזון פנימי.

תעודה

מסיימי התוכנית מקבלים תעודת "מטפל מוסמך בנטורופתיה N.D. " מטעם  בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט, ואת התעודות הבאות : תעודת "מטפל בפרחי באך", תעודת "אירידולוג קליני", תעודת "מטפל בארומותרפיה" ותעודת "הרבולוג קליני". בנוסף לכך, כל סטודנט מקבל תעודה במקצוע המגע שבו הוא בחר. התוכנית מוכרת על ידי "האגודה הישראלית לנטורופתיה ותזונה טבעית".
תחומי לימוד נוספים בהמכללה האקדמית בוינגייט-תעודה