מכללות למשפטים

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש
מכללות למשפטים
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות מכללות למשפטים?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על מכללות למשפטים?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש

תואר ראשון במשפטים במכללות

אם אתם רוצים להיות עורכי דין או משפטנים - לימודי משפטים לתואר ראשון הם כנראה הבחירה עבורכם. תוכלו ללמוד תואר ראשון במשפטים במבחר מכללות וכן באפשרותכם לשלבם עם חוגים נוספים במסגרת תואר דו חוגי. אם הגעתם לכאן אתם בוודאי שואלים את עצמכם האם כדאי ללמוד משפטים? אנו נסייע לכם לקחת את ההחלטה ולבחור את המוסד הטוב ביותר עבורכם. 

מועמדים רבים שואפים לשלב כבר במהלך הלימודים לתואר ראשון במשפטים את הפרקטיקה - התמחות או קדם התמחות במשרדי עורכי דין. על כן- חלק מהמכללות והאוניברסיטאות מסייעות לכם בהכוונה ובשילוב הלימודים עם סטאז' מעשי שנחוץ כדי לקבל רישיון עורך או עורכת דין ולהשתלב בעולם המשפטים הלכה למעשה. אז אם גם אתם רוצים ליהנות מלימודים מרתקים, ולהצטרף לאחד החוגים המבוקשים ביותר במכללות ובאוניברסיטאות - הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע ופרטים אודות לימודי תואר ראשון במשפטים במכללות המובילות. 
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות מכללות למשפטים?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על מכללות למשפטים?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש

מידע כללי

לימודי משפטים הם דרך הכניסה שלכם לעולם המשפט והצדק והם למעשה שלב שאתם חייבים לעבור בדרך להיותכם עורכי דין או משפטנים. למרות ההצפה בשוק עורכי הדין בישראל, קיים ביקוש גדול ללימודי משפטים. עקב המהפכה בתחום האקדמיה בישראל, מכללות רבות פתחו מסלולי לימוד לתואר במשפטים. ברבות הימים קמו מכללות למשפטים אשר מתמחות ומתמקדות בתחום זה בעיקר. כיום תמצאו כי במכללות למשפטים דואגים לתוכנית לימודים עדכנית ואנשי הוראה מהטובים בתחום - כך שיש יתרונות רבים ללימודי תואר ראשון במשפטים במכללות. 

תואר ראשון במשפטים מוצע גם במסגרת תואר דו חוגי, מתוך אמונה כי היום עורכי דין משתלבים בענף התעשייה, ניהול, חשבונאות, כלכלה, הנדסה, בנייה, נדל"ן ועוד. הייעוץ המשפטי מאוד נחוץ היום בעיקר בעקבות עולם עסקי המעבר חוזים, שותפויות ומכרזים. 

קהל יעד

בין אם אתם אוהבים לכתוב או שאתם טיפוסים ורבליים - תחום המשפטים יכול להתאים לכם. הלימודים משלבים בין לימודים תיאורטיים רבים על חוקים, עולם המשפט ועוד, לבין קורסים יותר ספיציפיים שמתמחים בתחומים משפטיים ומעניקים דוגמאות "מהעולם האמיתי" - כך שבין אם אתם חולמים להיות עורכי דין פליליים או שאתם מאמינים שתעשו את הונכם בעריכת חוזים, תוכלו למצוא את מקומכם במסגרת התואר הראשון במשפטים ולהתמחות בהתאם לכישורים ותחומי העניין שלכם. 

תנאי קבלה

תנאי קבלה ללימודי משפטים אינם קלים, באף מכללה. הלימודים באופן כללי מאוד תובעניים ולא כולם יכולים להתמודד עם כמות גדולה של חומר שנחלקת לפסקי דין, חוקים ושינון תיקים. כחלק מתנאי קבלה תידרשו להציג תעודת בגרות מלאה וציון במבחן פסיכומטרי, אולם מכללות למשפטים מציעות גם דרישות שפונות למועמדים ללא פסיכומטרי. 

תוכנית לימודים

תוכניות הלימודים במסלול לימודי תואר ראשון במשפטים הינן תוכניות לימודים מקצועיות הכוללות מגוון רחב של תחומי לימוד וביניהם: דיני חוזים, משפט ציבורי חוקתי, קניין רוחני, ניתוח כלכלי של המשפט, תורת המשפט, מקורות המשפט הישראלי, דיני משפחה וירושה, דיני עונשין, משפט ציבורי מנהלי, משפט בינלאומי פומבי. בנוסף לתכנים שפורט לעיל , תעסוק תוכנית הלימודים בדיני תאגידים, דיני נזיקין, דיני קניין, משפט עברי, דיני ראיות, דיני מיסים, משפט בינלאומי פרטי, סדר דין אזרחי, סדר דין פלילי, דיני עבודה, אתיקה מקצועית, משפט הקהילה האירופית, מונחים משפטיים באנגלית, מחקר משפטי, שיעורי התמחות, סמינריונים ועוד.

משך הלימודים 

לימודי תואר ראשון במשפטים אורכים כארבע שנים בדרך כלל. בתום הלימודים, מי ששואף לעסוק כעורך דין יהיה חייב להתקבל כחבר בלשכת עורכי הדין בישראל וזו תעניק לו רשיון לעסוק כעורך דין רק אם ישלים שנת התמחות ויעבור בהצלחה את בחינות לשכת עורכי הדין. 

לימודי המשך

עורכי דין מוסמכים יכולים להמשיך ללימודי תואר שני במשפטים על מנת להרחיב את הידע ולקבל כלים נוספים לעבודה. כמו כן בוגרי התואר, גם משפטנים בלבד, יכולים להמשיך ללימודי גישור - לטובת הכנסה נוספת והרחבת כישורים מקצועיים.

שכר עורכי דין בישראל

בקרב החברה בישראל עדיין רווחת התפיסה, שעורך דין יכול ליהנות מתנאי עבודה מצויינים ומשכר גבוה ואולי אף להתעשר - אך האם אתם באמת יודעים כמה מרוויח עורך דין?

חלק מן הסטודנטים במכללות למשפטים בוחרים ללמוד למרות שאינם מתכוונים לעבוד כעורכי דין, אלא רואים בהשכלה המשפטית השכלה בסיסית הנחוצה לכל תחומי החיים. השכלה משפטית, באופן כללי, יש בידה לסייע בחיים הפרטים, האישיים וכן בפיתוח הקריירה, בייחוד בעולם המסחר והעסקים.

התמחויות בלימודי במשפטים

כיום, מי שמעוניין לרכוש תואר ראשון במשפטים יוכל להשתלב באחת מתוך מבחר של התמחויות: משפט מסחרי, משפט פלילי, משפט אזרחי, התמחות בזכויות אדם ועוד. כל התמחות טומנת בתוכה פרקטיקות שונות ותיקים מסוגים אחרים. 

יתרונות הלימודים במכללות למשפטים

רמתם הגבוהה של לימודי המשפטים במכללות נובעת ממספר גורמים: סביבת הלימודים במכלות תומכת ותנאי הלימוד נוחים - רוב המכללות מממוקמות בקמפוסים מרווחים ומטופחים, רובן מספקות חניה ושירותי מסעדנות וקפיטריה, במרבית המכללות כיתות לימוד מרווחות וספריה עשירה ומגוונת.

עוד נהנים הסטודנטים במכללות למשפטים מיחס אישי מסגל המכללה (האקדמי והמנהלי), מסיוע כלכלי (מלגות לסטודנטים, הלוואות לסטודנטים ומענקים לסטודנטים) ולרשותם עומדות מערכות מחשבים ושירותי מידע ותוכן מתקדמים. 

לימודי המשפטים במכללות מועברים על ידי מיטב המרצים ואנשי המשפט ומשלבים בין לימודי משפטים ללימודים מתחומים אחרים במטרה להרחיב את אופקיהם של הסטודנטים.
מודעה

מחפש מכללות למשפטים?

מחפש מכללות למשפטים?
כל הארץ
אזור הצפון
אזור המרכז
אזור הדרום
אזור השרון
אזור חיפה
אזור ירושלים
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש
מודעה