מכללות
אתה נמצא כאן: מכללות » תואר ראשון » מכללות למשפטים

מכללות למשפטים

תואר ראשון במשפטים במכללות

אם אתם רוצים להיות עורכי דין או משפטנים - לימודי משפטים לתואר ראשון הם כנראה הבחירה עבורכם. תוכלו ללמוד תואר ראשון במשפטים במבחר מכללות וכן באפשרותכם לשלבם עם חוגים נוספים במסגרת תואר דו חוגי. אם הגעתם לכאן אתם בוודאי שואלים את עצמכם האם כדאי ללמוד משפטים? אנו נסייע לכם לקחת את ההחלטה ולבחור את המוסד הטוב ביותר עבורכם. 

מועמדים רבים שואפים להתקבל לפקולטת משפטים ולשלב במהלך הלימודים פרקטיקה - התמחות או קדם התמחות במשרדי עורכי דין, מרבית המכללות והאוניברסיטאות מסייעות לכם בהכוונה ובשילוב הלימודים עם סטאז' מעשי שנחוץ כדי לקבל רישיון עורך או עורכת דין ולהשתלב בעולם המשפטים הלכה למעשה.

מעוניין בפרטים אודות מכללות למשפטים?
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך תוך זמן קצר.
התחייבות: פרטיך אינם נשלחים לשום מקום ללא אישורך הטלפוני ובידיעתך.
 מאשר/ת שיועץ לימודים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מידע נוסף על מכללות למשפטים

תואר ראשון במשפטים במכללות

לימודי משפטים

לימודי משפטים הם דרך הכניסה שלכם לעולם המשפט והצדק והם למעשה שלב שאתם חייבים לעבור בדרך להיותכם עורכי דין או משפטנים. למרות ההצפה בשוק עורכי הדין בישראל קיים ביקוש גדול ללימודי משפטים. עקב המהפכה בתחום האקדמיה בישראל, מכללות אקדמיות רבות פתחו מסלולי לימוד לתואר במשפטים. ברבות הימים קמו מכללות למשפטים אשר מתמחות ומתמקדות בתחום זה בלבד. כיום תמצאו כי במכללות למשפטים דואגים לתוכנית לימודים עדכנית ואנשי הוראה מהטובים בתחום.

תואר ראשון במשפטים מוצע גם במסגרת תואר דו חוגי, מתוך אמונה כי היום עורכי דין משתלבים בענף התעשייה, ניהול, חשבונאות, כלכלה, הנדסה, בנייה, נדל"ן ועוד. הייעוץ המשפטי מאוד נחוץ היום בעיקר בעקבות עולם עסקי המערב חוזים, שותפויות ומכרזים.


למי מתאים ללמוד משפטים?

בין אם אתם אוהבים לכתוב או שאתם טיפוסים ורבליים - תחום המשפטים יכול להתאים לכם. הלימודים משלבים בין לימודים תיאורטיים רבים על חוקים, עולם המשפט ועוד לבין קורסים יותר ספיציפיים שמתמחים בתחומים משפטיים ומעניקים דוגמאות "מהעולם האמיתי" - כך שבין אם אתם חולמים להיות עורכי דין פליליים או שאתם מאמינים שתעשו את הונכם בעריכת חוזים, תוכלו למצוא את מקומכם במסגרת התואר ולהתמחות בהתאם לכישורים ותחומי העניין שלכם.

תנאי קבלה ללימודי משפטים 

תנאי קבלה ללימודי משפטים אינם קלים, באף מכללה. הלימודים באופן כללי מאוד תובעניים ולא כולם יכולים להתמודד עם כמות גדולה של חומר שנחלקת לפסקי דין, חוקים ושינון תיקים. כחלק מתנאי קבלה תידרשו להציג תעודת בגרות מלאה וציון במבחן פסיכומטרי, אולם מכללות למשפטים מציעות גם דרישות שפונות למועמדים ללא פסיכומטרי.

המכללה האקדמית נתניה מציעה לימודי משפטים למועמדים בעלי תעודת בגרות בממוצע 90 לפחות גם ללא פסיכומטרי. במידה ויהיו מועמדים עם פסיכומטרי, יינתן לו משקל נוסף.

תוכנית לימודים

תוכניות הלימודים במסלול לימודי תואר ראשון במשפטים הינן תוכניות לימודים מקצועיות הכוללות מגוון רחב של תחומי לימוד וביניהם: דיני חוזים, משפט ציבורי חוקתי, קניין רוחני, ניתוח כלכלי של המשפט, תורת המשפט, מקורות המשפט הישראלי, דיני משפחה וירושה, דיני עונשין, משפט ציבורי מנהלי, משפט בינלאומי פומבי.

בנוסף לתכנים שפורט לעיל , תעסוק תוכנית הלימודים בדיני תאגידים, דיני נזיקין, דיני קניין, משפט עברי, דיני ראיות, דיני מיסים, משפט בינלאומי פרטי, סדר דין אזרחי, סדר דין פלילי, דיני עבודה, אתיקה מקצועית, משפט הקהילה האירופית, מונחים משפטיים באנגלית, מחקר משפטי, שיעורי התמחות, סמינריונים ועוד.


משך הלימודים 

לימודי תואר ראשון במשפטים אורכים כארבע שנים בדרך כלל. בתום הלימודים, מי ששואף לעסוק כעורך דין יהיה חייב להתקבל כחבר בלשכת עורכי הדין בישראל וזו תעניק לו רשיון לעסוק כעורך דין רק אם ישלים שנת התמחות ויעבור בהצלחה את בחינות לשכת עורכי הדין.

לימודי המשך

עורכי דין מוסמכים יכולים להמשיך ללימודי תואר שני במשפטים על מנת להרחיב את הידע ולקבל כלים נוספים לעבודה. כמו כן בוגרי התואר, גם משפטנים בלבד, יכולים להמשיך ללימודי גישור - לטובת הכנסה נוספת והרחבת כישורים מקצועיים.

שכר עורכי דין בישראל

בקרב החברה בישראל עדיין רווחת התפיסה, שעורך דין יכול ליהנות מתנאי עבודה מצויינים ומשכר גבוה ואולי אף להתעשר - אך האם אתם באמת יודעים כמה מרוויח עורך דין?; 

חלק מן הסטודנטים במכללות למשפטים בוחרים ללמוד למרות שאינם מתכוונים לעבוד כעורכי דין, אלא רואים בהשכלה המשפטית השכלה בסיסית הנחוצה לכל תחומי החיים. השכלה משפטית, באופן כללי, יש בידה לסייע בחיים הפרטים, האישיים וכן בפיתוח הקריירה, בייחוד בעולם המסחר והעסקים.


התמחויות בלימודי במשפטים

כיום, מי שמעוניין לרכוש תואר ראשון במשפטים יוכל להשתלב באחת מתוך מבחר של התמחויות: משפט מסחרי, משפט פלילי, משפט אזרחי. כל התמחות טומנת בתוכה פרקטיקות שונות ותיקים מסוגים אחרים.


כיצד לבחור מכללה למשפטים?

רמתם הגבוהה של לימודי המשפטים במכללות נובעת ממספר גורמים: סביבת הלימודים במכלות תומכת ותנאי הלימוד נוחים - רוב המכללות מממוקמות בקמפוסים מרווחים ומטופחים, רובן מספקות חניה ושירותי מסעדנות וקפיטריה, במרבית המכללות כיתות לימוד מרווחות וספריה עשירה ומגוונת.

עוד נהנים הסטודנטים במכללות למשפטים מיחס אישי מסגל המכללה (האקדמי והמנהלי), מסיוע כלכלי (מלגות לסטודנטים, הלוואות לסטודנטים ומענקים לסטודנטים) ולרשותם עומדות מערכות מחשבים ושירותי מידע ותוכן מתקדמים.

לימודי המשפטים במכללות מועברים על ידי מיטב המרצים ואנשי המשפט ומשלבים בין לימודי משפטים ללימודים מתחומים אחרים במטרה להרחיב את אופקיהם של הסטודנטים.  
מחפש תואר ראשון במשפטים?
סמן מוסדות ליצירת קשר ומלא את הטופס בתחתית העמוד.
הקריה האקדמית אונו - לימודי משפטים לתואר ראשון
הקריה האקדמית אונו - לימודי משפטים לתואר ראשון
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
צור קשר
המרכז האקדמי למשפט ועסקים - לימודי משפטים במגוון התמחויות צור קשר
המכללה האקדמית נתניה - לימודי משפטים לתואר ראשון צור קשר
המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט - הוד השרון - לימודי משפטים צור קשר
המרכז האקדמי פרס - לימודי משפטים צור קשר
הקריה האקדמית אונו - קמפוס ירושלים! - תואר ראשון במשפטים
הקריה האקדמית אונו - קמפוס ירושלים! - תואר ראשון במשפטים
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
צור קשר
המרכז האקדמי למשפט ועסקים - תואר ראשון במשפטים (LL.B.) עם התמחות בדיני High Tech והון סיכון צור קשר
המכללה האקדמית נתניה - לימודי משפטים ומנהל עסקים צור קשר
המרכז האקדמי למשפט ועסקים - תואר ראשון במשפטים במסלול דו לשוני צור קשר
מלא פרטיך ונציגי המוסדות המסומנים יצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת.‬
* שם:
* טלפון:
* דוא"ל:
* כתובת:
* פסיכומטרי
* בגרות
* חיזרו אליי:
  הערות:
 מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש
מכללות  -  אודות  -  תנאי שימוש  -  צור קשר  -  מפת אתר  -  ניתוחים  -  פסיכומטרי
שירות אישי חינם
תואר ראשון במשפטים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?