מכללת אינטלקט אקדמון

קורס ניהול לוגיסטיקה ושרשרת אספקה

מכללת אינטלקט אקדמון

קורס ניהול לוגיסטיקה ושרשרת אספקה

מכללת אינטלקט אקדמון מציעה קורס ניהול לוגיסטיקה ושרשרת אספקה. שרשרת אספקה - רשת לוגיסטית היא מערכת מתואמת של ארגונים, אנשים, פעילויות, מידע ומשאבים המעורבים באספקת מוצר או שירות מהספק עד ללקוח. פעילויות שרשרת אספקה הופכות חומר גלם ורכיבים למוצר מוגמר המסופק ללקוח הקצה, ובסופו של דבר עד לפינויו הסופי המסמל את גמר מחזור החיים של המוצר.

ניהול שרשרת האספקה מכיל את התכנון והניהול של כל הפעילויות הכרוכות במיקור, רכש, עיבוד וניהול הלוגיסטיקה. זה כולל בין השאר את התיאום ושיתוף הפעולה עם כל שאר השותפים לשרשרת, הן השחקנים הראשיים (הספקים, היצרנים והלקוחות) והן שחקני המשנה (המתווכים, ספקי שירותי מיקור חוץ ואחרים). ניהול שרשרת האספקה משלב את ניהול ההיצע וניהול הביקוש בתוך האירגונים וביניהם.

הקורס בפיקוח משרד הכלכלה.

הלימודים מתקיימים בצומת קרית אתא.

קהל יעד

הקורס מיועד למחסנאים, למנהלי לוגיסטיקה אשר עובדים לפחות 3 שנים בתחום ומעוניינים להתמקצע במערך התפעולי, הלוגיסטי ובשרשרת האספקה ולכל הרואים עצמם בתחום.

דרישות קדם ותנאי קבלה

בין דרישות הקורס, על המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד, בעלי 3 שנות ניסיון מקצועי מוכח בתחום מחסן\לוגיסטיקה או בעל\ת תעודת גמר ניהול מלאי ורכש. כמו כן על המועמדים לעבור ועדת קבלה ומבחן התאמה שיקבע בהתאם לפגישת היעוץ.

היקף הקורס

הקורס כולל 134 שעות לימוד.

נושאי לימוד

1. מבוא לרכש ולוגיסטיקה
2. ניהול הלוגיסטיקה מתקדם
3. ניהול שרשרת האספקה
4. ניהול פרויקטים
5. ניהול כלכלי פיננסי וחשבונאי 
6. היבטים משפטיים במערכות לוגיסטיות 
7. ניהול, תפעול ואיכות
8. מערכות מידע לוגיסטיות 
9. פרויקט גמר
10. ניהול אסטרטגי וארגוני
11. מציאת עבודה

בחינות והסמכות

במהלך הקורס יתקיימו, בחינה עיונית על ניהול לוגיסטיקה ושרשרת אספקה ובחינה מעשית. לבוגרי הקורס שיעמדו בדרישותיו בהצלחה, תוענק תעודת גמר - ניהול לוגיסטיקה ושרשרת אספקה, מטעם משרד הכלכלה (תמ"ת) ותעודה מטעם מכללת אינטלקט אקדמון.