דיפלומה - בית הספר ללימודי תעודה והסמכה

קורס עיצוב דירה

דיפלומה - בית הספר ללימודי תעודה והסמכה

קורס עיצוב דירה

בית הספר ללימודי תעודה והסמכה - דיפלומה הפועל במסגרת המערך ללימודי חוץ של האוניברסיטה הפתוחה מציע קורס ייחודילעיצוב דירה.

מידע נוסף

קורס עיצוב דירה בבית הספר דיפלומה ללימודי תעודה והסמכה של האוניברסיטה הפתוחה הינו קורס ייחודי המעניק לסטודנטים ידע במושגים בסיסיים בשפת העיצוב והבנת מרכיבי חלל הדירה ועיצוב הפנים, כלים בעיצוב ובתכנון הדירה, מתוך התנסות אישית, יכולות שילוב ריהוט באזורים השונים בבית: מטבח, חדר מגורים, חדר אוכל, חדרי ילדים, קומפלקס הורים, חדרי אמבטיה, יכולות פיתוח וטיפוח הבנה למרכיבי הדירה והבית הפרטי ועוד.

תוכנית הלימודים בקורס עיצוב דירה בבית הספר דיפלומה ללימודי תעודה והסמכה של האוניברסיטה הפתוחה הינה תוכנית לימודים מקצועית הכוללת לימודים פרונטליים, הרצאות אורח של אנשי מקצוע ותרגילים קצרים שיתבססו על דוגמאות מבתיהם של המשתתפים. כמו כן, תוכנית הלימודים כוללת מגוון רחב של תחומי לימוד ובינהם, מבוא לעיצוב (הקשר בין הפנים לחוץ - פונקציות, תאורה טבעית ותאורה מלאכותית, עקרונות בתכנון, חלוקת חללי פנים על-פי הגדרות פונקציונאליות), חומרים (הכרת חומרים לריצוף וחיפוי קירות ותהליכי עבודה, כיצד זה משפיע על התכנון, היכרות עם הקיים בשוק, לפי איכויות וקבוצות מחיר), תאורה (תאורת יום לעומת תאורת לילה, השפעת האור על פנים וחוץ הבית, ספקי גופי תאורה שונים, סוגים שונים של גופי תאורה ומחיריהם), "פאנג שוואי", חדרי אמבטיה (ציפויים וחיפויים ייעודיים ואביזרים - חשיפה והיכרות, מוצרים קיימים ומחירים, הנדסת אנוש, מידות, צבע ותאורה), חדרי ילדים (הנדסת אנוש וחשיבה על פתרונות בטוחים, גמישים, וכאלה המאפשרים שינויים בצמוד לצרכים המשתנים של הילדים), פינות עבודה ופתרונות אפסון (מיקום אזור עבודה, נתוני הנדסת אנוש ומידות, תאורה ייעודית), צמחים וגינה (תכנון עקרוני של סוגי גינה, התאמתם לאופי הבית והמיקום הגאוגרפי, גינות פאטיו, גינות גג) ועוד.

משך הלימודים בקורס עיצוב דירות בבית הספר דיפלומה ללימודי תעודה והסמכה של האוניברסיטה הפתוחה כ-60 שעות לימוד אקדמיות. בסיום הקורס תוענק לבוגרים תעודת גמר מטעם מערך לימודי ההמשך של האוניברסיטה הפתוחה.