המכללה האקדמית הרצוג

תואר שני בתושב"ע

המכללה האקדמית הרצוג

תואר שני בתושב"ע

לימודי התואר השני במכללה אקדמית הרצוג הנם קומה שנייה מעל ללימודי התואר הראשון במכללה בהוראה והם מעמיקים ומרחיבים את יכולות הלימוד בתחומים הנלמדים תוך פיתוחם של מיומנויות מחקר והתמודדות ערכית וחינוכית עם השאלות העולות מהם. אחת מתוכניות הלימוד לתואר שני שמציעה המכללה הינה תואר שני בתושב"ע.

מידע נוסף

תואר שני בתושב"ע – מידע כללי
תלמוד זה הוא חיבור בעל פנים רבות ועל מנת ללמוד אותו יש להיעזר במגוון תחומים ומקצועות כגון: ידע לשוני, הבנה של דרכי מדרש הפסוקים, הבנה של הרקע ההיסטורי שבו נוצר חיבור זה, הבנת הראליה התלמודית , עיון הגותי בשאלות הנידונות בסוגיות אגדה והבנת חוק ומשפט.

תואר שני בתושב"ע - מטרה
מטרת לימודי תואר שני בתושב"ע במכללה האקדמית הרצוג הינה להקנות למורים ולר"מים ידע ומיומנויות בתחומים מגוונים אשר משיקים למשנה ולתלמוד ובנוסף על העמקה בדרכי לימודו והוראותו. הלימודים יפתחו בפני הסטודנטים זוויות ראיית חדשות של דברי חז"ל. השאיפה של המכללה בלימודים אלה היא להכשיר דור חדש של מורים שיוכלו להתמודד עם צורכי השעה בהוראת התלמוד והתורה שבעל-פה.

תואר שני ניהול וארגון מערכות חינוך – קהל יעד
תוכנית הלימודים מיועדת למורים בעלי תואר ראשון, לפחות בתחומי הדעת של תוכנית התואר השני, בעלי לפחות 3 שנות ותק בהוראה. בנוסף, תוכנית הלימודים מיועדת גם לבעלי תואר ראשון בתחום דעת אחר, בעלי זיקה לניהול או ניסיון בתחום זה.

תואר שני ניהול וארגון מערכות חינוך - תנאי קבלה 
על מנת להתקבל ללימודים, על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון בחינוך או במקצוע הוראה ותעודת הוראה, ממוסד חינוכי מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. בנוסף, על המועמדים לעמוד בדרישות הבאות: ציון ממוצע של לפחות 80 בלימודי התואר הראשון, לפחות שלוש שנות ניסיון מוכח בהוראה, מעבר של ראיון ואישור ועדת קבלה. בתכניות תנ"ך, תורה שבעל פה ומחשבת ישראל, הצלחה בבחינות התואר הראשון באנגלית, ציון 70 ומעלה. בתכניות ניהול וארגון מערכות חינוך הצלחה בבחינות התואר הראשון מציון 85 ומעלה.