מכללת לוינסקי לחינוך

לימודי תואר שני בטיפול (תרפיה) במוזיקה

מכללת לוינסקי לחינוך

לימודי תואר שני בטיפול (תרפיה) במוזיקה

מכללת לוינסקי לחינוך מציעה לימודי תואר שני בטיפול (תרפיה) במוזיקה. 

הלימודים מתקיימים בתל אביב.

מידע כללי

תרפיה במוזיקה (או טיפול במוזיקה) הינו מקצוע פרא-רפואי המשתמש במוזיקה כדי לענות על צרכים פיזיים, רגשיים, קוגניטיביים וחברתיים של מטופלים בכל הגילים. תרפיה במוזיקה משפרת את איכות חייהם של אנשים בריאים ופוגשת את הצרכים של ילדים ומבוגרים הלוקים במוגבלויות או מחלה.

ייחודה של התכנית

התכנית להכשרת מטפלים במוזיקה במכללת לוינסקי פועלת במכללת לוינסקי כשלושים שנים במסגרת בית הספר לחינוך מוזיקלי. התוכנית מכשירה בעלי תואר ראשון להיות מטפלים מיומנים בשימוש במוזיקה ככלי טיפולי מרכזי בעבודתם המקצועית. בתכנית מלמדים מיטב המרצים המביאים עמם לתכנית הלימודים ידע אקדמי, מקצועי ומעשי בתחום. תכנית זו היא היחידה בארץ המשלבת בהכשרתו של המטפל במוזיקה את תחום התנועה והטיפול בתנועה. הנחת היסוד של התכנית היא, כי המוזיקה והתנועה ושילובן בידע פסיכולוגי ורפואי מהווים כלי ראשוני, לא מילולי, לביטוי של מצבים רגשיים ולטיפול בהם. התוכנית היא בעלת אוריינטציה קלינית, מתמקדת בגישות התפתחותיות ודינאמיות ומציבה את המוזיקה בשילוב התנועה כתופעות אנושיות אוניברסאליות בעלות פוטנציאל טיפולי בתחומי הפסיכותרפיה, הרפואה והחינוך.

משך הלימודים

מתכונת הלימודים הינה שנתיים.

תעודה

התעודה הניתנת למסיימי מסלול לימודי תואר שני בתכנית טיפול (תרפיה) במוסיקה היא : 
טיפול באמצעות אמניות בהתמחות טיפול במוסיקה : סוג תואר M.A.AT  - Master of Art in Art Therapy.
** המועצה להשכלה גבוהה העניקה למכללת לוינסקי לחינוך אישור זמני להפעלת תכנית התואר השני טיפול (תרפיה) באמנויות בהתמחות מוזיקה M.A.A.T.

תחומי לימוד נוספים בלוינסקי מכללה לחינוך

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש