לימודי חינוך לגיל הרך

נמצאו עבורך 6 מוסדות לימודים:

לימודי גננות במכללות

חינוך הוא תהליך של רכישת מיומנות, ידע, ערכים ו/או עמדות, באמצעות סדרת פעולות מכוונות, המשפיעות על התנהגות האדם ומעצבות את אישיותו. כמשתמע משמו, חינוך לגיל הרך הוא תחום חינוכי המתמקד בגיל הרך. תחום זה מדגיש את חשיבותה של הסביבה בהתפתחותו התקינה של האדם בשנות חייו הראשונות. הבוחרים לעסוק בחינוך לגיל הרך זוכים להוות גורם מהותי ומשפיע בהתפתחותו של האדם בשנים אלו, שהנן קריטיות לעיצוב אישיותו ולאופן בו יראו חייו בעתיד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי חינוך לגיל הרך?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי חינוך לגיל הרך?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מה מאפיין את עולמם של ילדים בגיל הרך?

תהליך גדילתם של ילדים בגיל הרך אינו אחיד והללו שונים זה מזה בהתפתחותם. עם זאת, כל הפעוטות מתאפיינים בנטייתם לחקור את סביבתם כמדענים. הם שואבים מידע מן העולם הסובב אותם ומגלים סקרנות רבה באשר אליו, המתבטאת בין היתר בשאילת שאלות רבות את הסובבים אותם. מאחר והילד מתפתח מבחינה מוטורית, קוגניטיבית, חברתית ונפשית, הסביבה בה הוא גדל משפיעה רבות על התפתחותו, בעודו חוקר אותה.

לימודי חינוך לגיל הרך
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מהי מטרתו של החינוך לגיל הרך?

מטרתו של חינוך לגיל הרך היא להדריך ולכוון את הילד בצעדיו הראשונים. לאור העובדה שילדים בגיל זה אינם מסוגלים לבטא עצמם כהלכה ומפרשים את המציאות מנקודת מבטם, אחד האתגרים הניצבים בפני מחנך הגיל הרך הוא ההתקשרות עמם. מכיוון שעולמם של ילדים בגיל הרך פועל על פי כללים משלו, על אנשי החינוך לגיל הרך להכיר כללים אלה בכדי לתקשר עם הילד באופן יעיל ולתרום לתהליך התפתחותו. חשוב כי האנשים העוסקים בחינוך לגיל הרך יתאפיינו באחריות אישית, חוש מנהיגות ותפיסת עולם ערכית. כמו כן, חשוב שיבחרו במסגרת הלימודים שתכשיר אותם לעסוק במקצוע חשוב זה בצורה הטובה ביותר.

קצת על לימודי חינוך לגיל הרך

לימודי חינוך לגיל הרך הם אינטנסיביים וכוללים לצד הלימודים התיאורטיים שעות התנסות מעשית רבות, שמטרתן להכשיר את מחנך הגיל הרך לאתגר המצפה לו. לימודי חינוך לגיל הרך מתבססים על תיאוריות ופרקטיקות שפותחו על ידי אנשי חינוך, חוקרים, פסיכולוגים ואנשי מקצוע נוספים, מתוך תצפיות קליניות על ילדים ועבודה רציפה עמם. הלימודים חושפים את לומדיהם לתהליכי ההתפתחות של הפעוט, לשינויים החלים עליו ולעולמו הפנימי. בוגרי לימודי חינוך לגיל הרך מסיימים את לימודיהם כשביכולתם לתווך בין עולם המבוגרים לעולם הילדים וכשבאמתחתם ארגז כלים המעודד את התפתחותם של הפעוטות, באופן שיסייע להם בהשגת הישגים רגשיים, חברתיים ולימודיים.

לימודי חינוך לגיל הרך
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

חינוך לגיל הרך - עידוד תקשורת בריאה

תכנית הלימודים של לימודי חינוך לגיל הרך חושפת את תלמידיה לאופן שבו ניתן לעודד תקשורת בריאה בין המבוגרים לילדים ובין ילדים לבין עצמם ועוסקת בהקניית ידע תיאורטי בנוגע לתהליך התפתחותו של הילד וצרכיו. תכנית לימודים זו היא עשירה ומשלבת תכנים מתחומי הסוציולוגיה, הפסיכולוגיה, רכישת השפה, המדעים והאמנות. הלומדים חינוך לגיל הרך רוכשים כלים פרקטיים המתייחסים להתפתחותו השפתית, הרגשית והמוטורית של הפעוט. בין היתר, כוללים אלו משחקים ועבודות יצירה, המעודדים התפתחות תקשורתית וקוגניטיבית.
מודעה
מחפש לימודי חינוך לגיל הרך?
מחפש לימודי חינוך לגיל הרך?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל חי - ליד קרית שמונה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: וינגייט - צמוד לנתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - ליד כפר סבא. הסעות חינם ומעונות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר טוביה - סמוך לקרית מלאכי
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר טוביה - סמוך לקרית מלאכי
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה